Споделена история от Спорт и красота

Парапланеризъм
Мисля да изкарам курс по парапланеризъм. Да видя дали ще ми хареса и после ще видим. Запалих се от идеята докато ги гледах на един излет по Витоша скоро. Разгледах обявите по интернет, но нямам нито един познат който да се е докосвал до това за мнение за конкретната оферта.

Някой може ли да сподели нещо по въпроса?

Коментари

1.   Около 800лв и нагоре са курсовете. Опитай с тандемен полет първо. Виж как е. Най-вероятно ще ти хареса, усещането не се описва с думи. От дву- измерен свят минаваш в три- измерен.

2.   Летял съм преди години, наистина е невероятно усещането. Проблемът е, че трябва да разполагаш със значителни средства и свободно време. Не е от най-евтините спортове, екипировката е скъпа, а и трябва да имаш автомобил, за да се предвижваш до стартовете. Най-големият проблем е свободното време. Аз се отказах, защото можех само през уикенда, при това не всеки уикенд ми е свободен, а и не винаги времето е подходящо. А за да летиш уверено, от различни по трудност стартове си трябват доста натрупани часове.

3.   Това е което ме спира засега:
В нета прочетох "да напълниш торбата с опит, преди да изпразниш торбата с късмета" - да летиш поне(!!! ) два пъти седмично.
Звучи логично, рискова дейност е и трябва практика, обаче....
Хмммммм.
Няма опция човек семеен да ходя по цял уикенд за хобито си.
Май ще се прежаля засега само за тандем, да видя как е. Пък ако съвсем ми се възпали мерака ще го мисля.
Автора