Споделена история от Спорт и красота

Защо в България всички ми пробутват скъпи колела за 2-3 бона?
Когато някой попита във форума за планински велосипеди за колело, всички почват да викат неща от сорта: "тва колело е само 1000 лв" и т.н.

И накрая гледаш някъв дебелак с байк за 2-3 бона и пича едвам върти педалите ама нали е попитал професорите от форума и е взел точното колело.

Реално погледанато на повечето хора им трябва градски байк ама те всичките се качили на планински таралясници и си мислят, че са некви байк гангстери.

Всички са някакви снобари в тея форуми с изпъдяните си велосипеди дето ги карат един път в месеца.

Не могат и един бъни хоп да направят ама се правят на експерти.

Коментари

2.   В България е пълно точно със снобари и далеч не е само при колелата, а при всичко.
ПС: Планинските в градски условия не са ли по-лесни за каране?

3.   Повечето просто имат богати родители. И аз имам много неприятни впечатления от тези форуми и фейсбук групи.
Другото което трябва да се вземе под внимание е че тези със скъпите колела и части се занимават да продават и подменят. Ако имаш колело за 500-600лв. няма да се занимаваш да го ъпгреидваш и да го сеняш. Ще си го караш с години и ще го продадеш само ако искаш да си изчистиш мазето, защото то на практика не иска поддръжка.
А за форумни снобари - не са само с колелата - навсякъде са.

4.   Така е, в Холандия за колело не съм давал повече от 25 евро (~50 лева).

5.   Авторът хем е прав, хем не е. Във форумите пишат идиоти, жалкари и тук там някой голям ентусиаст. Първите двама искат да се изфукат, да докажат нещо на себе си. Ентусиастът пък гори за хобито си и е готов на всичко.

Извън форумите има хиляди хора с колела за по няколкостотин лева. Преди години един познат излезе трети на витошкото състезание с колело за 600 лв. - барнат Драг Хакер. Сега същото вероятно ще е 800.

Аз лично правя около 2-3 хил. километра на година. Предимно градско. Колелото ми е по-леко, пъргаво и бързо от 90% от скъпите байкове, които задминавам. Много ми е забавна тази лудост да даваш повече пари за нещо, което не върви като хората. Бонус е, че не си развалям съня, когато ми го откраднат.

6.   Ама МТБ е за катерене и спускане, с евтино под 1000лв ще се убиеш, нито е здраво като рама, нито е удобно, евтините стават само за в квартала, или най много до центъра, но спираме да говорим за сериозно каране!

7.   Кой ти пробутва? Влизаш в магазина казваш си бюджета и избора и. Къде ти драмата? Или задавам подходящо въпроса, имам толкова пари, какво мога да купя?

8.   Аз и мъжът ми имаме хубави колелета за обща цена около 700 евро (Не живеем в България) като неговото е комбинирано планинско- градско, моето е градско. Неговото е за 500, моето- 200. И пак казвам, че са хубави, с допълнителни екстри.
Синът ми има две- едното планинско за малко над 2000 евро и другото е спортно за двойна на първото цена. Но той е "луд" на тази тема, колелета са му и професия (механик) и начин на живот (parkour) и естествено иска добро и сигурно, а и дори тези цени са с отстъпки за него покрай работата му.
Чела съм във форуми където е регистриран синът ми (английски, немски, испански) и са същите. Много от тях са спортисти като синът ми, но има и префърцунени които ще излязат с колелото веднъж в месеца, но имат пари и дават включително за екипировка между 3- 5 хилади евро, как ти се струва? ! Дори спортисти нямат толкова скъпи екипи.
А реално моето за 200 евро има абсолютно същите функции и екстри като един среден TREK например.