Споделена история от Спорт и красота

Ринопластика- споделете опит
Здравейте, жена съм на 21. Решила съм да си направя корекция на носа и в момента съм в процес на спестяване. Искам да си направя тази операция в Турция при д-р Диблер или д-р Авшар. Има ли някой, който е правил такава операция при тези доктори и може ли да сподели опит? Също така и цените ме интересуват, защото никъде не мога да намеря информация.

Коментари

1.   Ти си нямаш на идея на каква глупост ще се подложиш. Операцията е около 10 000 лева, но варира плюс минус 2 000 лева. Първо, един месец ти е запушен носа с тампони и дишаш през устата, през цялото време. Изсъхва ти гърлото, кашляш, хъркаш като мъж. След като се възстановиш, почти винаги остава хъркането, слагат се редовно капки за нос, защото се запушва и винаги говориш като все едно си болна. Ужасно е.

2.   Моя близка се оперира наскоро в Турция и ми разказа подробно. Нищо подобно на преживяването на номер 1.

Минало е сравнително леко и съвсем нормално. Нито й е съхнало гърлото, нито са й запушвали носа за месец с тампони. Вече мина месец и половина от операцията, чувства се напълно нормално и много по-красива. :)

3.   2, в Турция е друго. Тук масово правят някакви гаражни операции, но с много реклама тип Енчев.

4.   Какъв опит... ако си глупава мома, която ще бачка в визията си и не и пука за здравето и, давай, действай . Но ако си умно момиче - помисли. Това е травма за цял живот. После носа никога не е същия. Има усложнения почти винаги, дори при правените в Турция. Всичките ми познати сега плачат, а някои и в Турция си правиха носа. Не си струва за да се харесаш на другите...

5.   Твоята приятелка значи въобще не си е правила ринопластика, а друга по-лека операция. Аз също като първи номер мога да ти потвърдя, че ще се мъчиш много, особено ако си с по-лабилна психика и не си се научила да дишаш през устата. Ти неможеш просто да си представиш каква мъка е 1 месец да не ти стига въздуха, повярвай ми! След тази операция ще се чудиш, защо те не са ти платили за операцията, а не ти на тях. Всичко това накрая ще бъде за един по-прав нос. Съветвам те, ако не ти е на обратно носа да не се занимаваш с простотий. Както си решиш, ако искаш изчакай още мнения, но ако минеш без абсолютно никакви проблеми възстановяването ще трябва да те номинираме за Нобелова награда за късмет.

6.   Номер 1,

Какви са тия глупости?! Аз съм с ринопластика, правена преди 12 години в Пловдив при доц. Джамбазов. Тогава бях на 18г и не можех да си понасям носа, имаше голяма гърбица. Бях решила още на 13, че ще се оперирам и нямаше какво да ме спре. След операцията бях точно 2 дни с тампони в носа, след това ги махнаха и си дишах абсолютно нормално. Да, хич не е приятно, но се понася. След това 1 месец бях с пластина на носа, която изобщо не ми е пречела, няма гипс. Изобщо не си спомням да съм имала отоци, синини или кръвоизливи, и да е имало нещо е било за кратко. Нямам абсолютно никакви странични ефекти, дишам си нормално, носът ми иглежда естествен и си го харесвам.

Но важно е да не се очакват чудеса - гърбици лесно се махат, но от нос тип “патладжан” няма как да стане идеален нос тип “Анджелина Джоли” и затова много жени са разочаровани след операцията.

Успех!

7.   Много голяма глупост, както казва номер 1. За тези лекари отдели около 10 - 11 хиляди лева. Болката е същата, няма как да избягаш от нея, проблеми можеш да имаш и след тях. Моя позната си прави, после не беше човек доста дълго, сега си страда от хронични хреми, а уж ходи там. Носовете са изпипани до съвършенство, но им личи, че не са истински. Не си струва.... Реално тези лекари правят пари от комплексите на такива като теб и постоянно вдигат цените. Само до преди няколко години цената им беше около 5 000 лв. Смятай...

8.   Аз се подложих на римско преди три месеца при д-р Енчев и съм много доволна от резултата и изглеждам напълно естествено.