Споделена история от Спорт и красота

Относно кофичките
Здравейте, какво ви е мнението за кофичките,много добре се чувствам като ги правя ,но започнаха да ме болят раменете и заради тях спрях с лежанката ,от 2 месеца ги правя и дори слагам 20 кг и правя около 12,13 повторения,на 23 години съм ,110 кг ,та мисълта ми е да продължа ли с кофите или да ги спра докато ми минат рамената и да продължа с лежанката,искам да кача мускулна маса ,но не знам кое е по-доброто ..

Коментари

1.   1. Щом те боли нещо, спираш с даденото упражнение за известно време иначе ако се контузиш може с години да не се възстановиш напълно.

2. Искаш да качиш мускулна маса, но си 110КГ? Няма ли да е по-добре да правиш кардио да отслабнеш малко, зависи колко си висок и после да качваш мускулна маса?

3. Като правиш някое упражнение, трябва след това да почиваш достатъчно. Не знам как тренираш, но не може всеки ден да помпиш кофички и да правиш и лежанки и др. 1 мускулна група се тренира обикновено 2 до 3 пъти седмично не повече. Зависи как тренираш... тук не си казал нищо колко пъти тренираш седмично и какво правиш.....

4. Аз по едно време тренирах почти всеки, и се чудех що ме боли тва що ме боли онва, а то било щото съм тренирал 4 дена поред една и съща група мускули.

2.   Не знам какво е кофички ,но след като имаш болки , явно трябва да спреш .Близко е до акъла .

3.   1. Една от причините е, че може би не ги правиш правилно.
Изгледай клипове как се правят кофички. После помоли някой приятел да те заснеме от страни как изпълняваш упражнението.
Аз например смъквах твърде до долу раменете и от там получавах болки.
2. Ако по принцип нямаш много мускулатура в раменето или нямаш достатъчно мобилност, също могат да се получат проблеми. Загрявай преди тренировка, също така прави и упражнения за мобилност.
3. Казваш, че си 110кг. и слагаш допълнително 20кг. Това са общо 130кг. Еми много са, Даже браво, че на тези килограми изобщо можеш да правиш това упражнение.
Можеш да спрес допълнителната тежест и да си останеш на собствено тегло. Така натоварването в раменете ще е по-малко и може да спре да те боли.
4. Някои упражнения не са за всеки. Може просто кофичките да не са твоето нещо. Аз например не понасям горна лежанка с лост. От нея ме болят раменете, заради това правя с дъмбели.

4.   От автора: Ами 195см съм висок, не мисля да свалям, искам да си остана на тези кг, в крайна сметка реших да спра с кофичките с ТЕЖЕСТ и да си продължа с лежанката, и след лежанка да правя кофи с собствена тежест и това е, без тежести болката е по малко и си мисля, че ще се оправи рамото с течение на времето

5.   Момче, оправи техниката! Номер 3 е прав.

Аз някъде ок. 27-годишна възраст правех бутане щанга рамо зад врат и набирания широк хват зад врат с 35 кг на кръста. Е, раменете сега ме наболяват при съвсем ежедневни движения. Ако по време на тренинг направя някакво калпаво движение става хептен зле. Не те съветвам да тренираш през болката! Не казвам да спреш да тренираш, а да смениш техниката или дори упражнението, така че да не те боли.
Ама навремето нямаше и толкова информация за правилната техника. Сега в ютюб е пълно с инструкции.

6.   При кофичките се товарят много сухожилията на гърди, рамена и бицепс и ако претренираш може да скъсаш някое и тогава става една...