Споделена история от Спорт и красота

Вечното акне. Вие как се отървахте?
Скоро направих 24 години и още ме тормозят пъпките, почнаха да ми се появяват на около 9-10 ,години и оттогава не са ме оставяли на мира. Обикновено имам по няколко на лицето и под челюстта отстрани, като преди и по време на цикъл броят им става троен/четворен. И никога не са малки, а все сравнително големи, болезнени, подути и червени. Даже с грим не мога да ги скрия. Ноо понякога и след цикъла акнето си продължава, както сега. В момента имам десетина цирея по цялото лице и много ме е срам да излизам така. Знам, ще запеете песните да дерматолози, ама вече съм обикаляла доста по лекари (за друго нещо) и съм изключително разочарована и все така неизлекувана, така че нямам излишно време за губене със съмнителни лекари, нито излишни пари. Както и да е, да се върнем на темата. Търся някакво алтернативно решение на проблема си, но без диети, защото не ми вършат работа. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Акне Аут Актив активен лосион на Биотрейд. Нищо друго няма ефект при мен - евтина/скъпа козметика, домашни маски, козметици, дерматолози, Скинорен, Биодерма, Авен, хранителен режим, смяна на калъфките през 2 дни... цяло състояние и нерви хвърлих. Много е силен, ще започнеш да се лющиш и да те сърби лицето, но с внимателно ексфолиране и добра хидратация, ще видиш промяна за няколко дни. След като отминат пъпките, може да се мажеш профилактично през 4-5 дни или само локално на места, където се появят. Не лекува акнето. Пише, че е специално за гнойни пъпки, но действа и при подкожни. Не го мажи по Т-зоната, въпреки че го препоръчват за там, защото много изсушава и ще предизвика силно омазняване, съдържа спирт. За да е по-икономично, пръскам директно на лицето (моето акне е около челюстта) и го размазвам с пръст там, където е необходимо. На колкото по-малка площ го нанасяш, толкова по-щадящо ще е за кожата. Непременно си изплакни ръцете с вода, след като го ползваш, защото ще станат жълти и ще започнат да се белят. Не помага за черни и бели точки, това са глупости. В аптечната мрежа е малко по-евтин: https://biotrade.bg/acne-out-active-lotion-60-ml/
Силен препарат е, но е радикален и няма да ти с налага да го ползваш дълго. Можеш да потърсиш мнения за него в групата "Инфармацки" във ФБ. Почти няма недоволни.

2.   С течение на годините ще ти изчезне акнето.

3.   Акнето като цяло е нелечимо, но една четвърт от него се дължи не на естественото му появяване, а именно на средствата за борба с него. Сапун и всякакви други миещи вещества вместо да помагат само го раздразват още повече с химикалите си. Затова лицето трябва да се мие само с леко топла вода без никакви сапуни и други подобни. Това че кожата след миене само с вода не е дълбоко промита както с миещи вещества не е такъв проблем, какъвто проблем правят самите миещи вещества върху акнето макар и почистващи по-дълбоко. Обаче пък не знам как ще си снемаш гримът тогава. Може би ако имаш тен, няма да се открояват пъпките. То проблемът на пъпките не са толкова подутините, а открояването по кожата с другият им цвят. Вече особено големи и подути пъпки за да не се появяват такива трябва и малко да внимаваш какво ядеш. Ако се тъпчеш с дюнери, мазни и некачествени храни, некачествен алкохол не се учудвай, че имаш вулкани по лицето. Бирената мая го намалява в някаква степен, но да изчезне не мисля че е възможно. Трябва да се мине определена възраст за да се нормализират хормоните и тогава само ще престане да се появава.

4.   На въпроса от заглавието, спрях да ям боклуци.

5.   Напротив, диетата ще ти свърши работа, но няма да ти хареса - без въглехидрати, които да покачват кръвната ти захар и повече спорт за два месеца ще се отървеш от акнето.

6.   При мен също го имаше този проблем(на 25 съм) Миналото лято реших да се вкарам в форма и спрях сладкото и тестеното. Забелязах че доста от акнето изчезна при намалянето на въглехидратите. Иначе съм пробвала всакакви мазила, кремове и т.н. и нищо не е имало чак такъв ефект.

7.   Правила ли си си изследвания? Колко лекари си посетила? Какво ти казват/препоръчват? На мен ми помогна страхотен лекар, който ми каза, че колкото повече си почиствам лицето с маски и гелове, толкова повече си вредя. Както са ти писали в по-горните коментари - мий си лицето само с вода. На мен дерматологът ми изписа нещо, което също много ми помогна, няма да ти го кажа, защото е по лекарско предписание. Изсушава кожата, дори я изгаря, ако не спазваш правилата за употреба. Общо взето е много силно, но ефикасно. Заедно с това използвах и хидратиращ крем. Ето така за 3 месеца се отървах напълно от пъпките. Аз ходя и всеки месец на почистване на лице, прекрасна процедура, стига да попаднеш на добър козметик. Също така използвай само медицинска козметика за лице, дори и да е скъпа, повярвай ми - заслужава си, няма друг вариант.

9.   Бирена мая.Помага.

10.   Имаш ли приятел и как е сексуалния ти живот?

11.   Лично аз спрях кока-кола, енергийни напитки, шоколад, кроасани, чипс и други тем подобни. Също така, млечни продукти - никакво прясно и кисело мляко, нито сирене и кашкавал. Пробвай за известно време, няколко месеца, да видиш дали има ефект.

12.   Изследвай си хормоните, отиди на дерматолог ако не си била. И пробвай да спреш всичко млечно поне за 3 седмици ( най- вече сирене и мляко, абе всичко) , в началото е трудно но се свиква. Аз съм така, като хапна сирене и на другия ден веднага ми излизат пъпки. Ако и това не помогне сигурно имаш мазна кожа или др проблем.

13.   Сигурно пак няма да ми публикуват коментара като давам здравен съвет ама айде.
Номер 1 - е прав Акне аут едно от малкото средства от козметиките, които помага, но него бих препоръчала за гърба и раменете, ако имаш и там, защото ,много засушава. И номера при него е, че помага когато пъпката е "спукана", пише го даже в листовката.
Номер 2- не, не минава просто ей така с годините.
Номер 3 - също е прав, не си мий лицето с каквото и да, това нарушава естествения бактериален баланс, който те защитава и пъпчасваш повече. Ако много държиш да си слагаш нещо срещу черни точки, може 1 път седмично с бяла хума да си правиш маска.
Номер 4, 5, 6 са прави. Намаляването на консумацията на въглехидратите, най - вече на картофи, ориз, тесто (глутен) спомага за наляване на кръвната захар (която иначе повишава мъжките хормони и стимулира тези възпаления). Спортът действа по - същия начин и помага. Замени олио с кокосо масло/свинска мас.
И другия много голям фактор - млечни продукти (всички), предизвикват най-големите пъпки, така че поне тях спри.
Прием на качествени мулти витамини също ще се отрази добре.
Това е няма друго решение за съжаление.
Аз в моментът, в който не я спазвам "диетата" и се появяват пъпки. Започнаха да ми излизат на 16 сега съм на 29.
Но, ако я спазваш с течение на времето циреите, ще станат нормални пъпки (когато нарушаваш диетата), което пак е голям плюс, защото не са тези болезнени, трудно минаващи и големи топчета.
Вечер като лягаш може да се мажеш с рициново масло, масажираш го за минута две, завяхват доста по-бързо. Струва 1.
Качествен вазелин също помага, включително и с белезите. Мажеш го,където имаш и седиш няколко часа като си у вас. Струва 3-4 лв.

Единствения коментар, който не е публикуван тук, е без нито една главна буква.

14.   Ж 21
Същият проблем от дете. Оправих се с продуктите на юсерин дермопюр. Гел, тоник, скраб и кремът за лечение на акне (матиращият също е добър ако кожата ти е мазна).

15.   НИЩО не става без правилното хранене. Очевидно за теб е по-важно да се тъпчеш с глупости, отколкото да имаш нормална кожа. Хубавото е, че с времето производството на хормони намалява и вероятно към 30 години ще ти се изчисти лицето.