Споделена история от Спорт и красота

Да продължа ли със салона?
Здравейте!

От началото на годината посещавам салон за красота, в който се грижат за маникюра ми. Дамата, която работи там, има две години интензивен опит в занаята и никога не претупва процедурите. Стреми се да оставя максимално количество от първия слой основа и да пили само втория при смяна на цвета, за да не наранява нокътя твърде много, както казва самата тя. Дотук с приятната част обаче.

Понякога (засега ми се е случвало два пъти за общо 6 ходения), ден-два след освежаване на маникюра, започвам да усещам тръпнене, туптене в някои пръсти, дори и много лека болка. Нямам зачервявания, нито сърбежи, но го усещам така, сякаш там нещо не е съвсем наред, сякаш нокътя е препилен (само това ми идва наум като причина, защото не е алергична реакция).

Тези усещания не се появяват всеки път, а след като ми е свалила блестящ цвят или ако съм била само на прозрачна основа, която изисква малко повече изпиляване, за да изглежда добре. Определено обаче не ми е приятно и не мисля, че трябва да бъде така.

А иначе жената е мила, културна, внимателна, дори не знам дали бих намерила толкова разбран маникюрист другаде. Не си позволява да мацне "без да иска" където не трябва, да сбърка цвета, да й се напука или отлепи маникюр и други подобни. Затова съм объркана какво се случва...

Вие имате ли подобен на моя опит с маникюр?
Грешка на маникюристката ли е случилото се?
Трябва ли окончателно да сменя салона?

Моля ви за мнения и препоръки!

Благодаря ви!

Коментари

1.   С обикновена или с електрическа пила ти сваля лака? С електрическите, макар да изглежда лесно, се работи прецизно, трябва стабилна ръка, защото може да се наранят нокътя или кожата. Друго, за което се сещам е да свали нацяло лака, заедно с основата и да оставите ноктите за известно време да дишат. По принцип дори от обикновения лак трябва да се почива, а да не говорим за гела.
Аз бих посетила и друга маникюристка. Не като окончателна смяна на салона, а да видя как работи тя и какво е нейното мнение за работата на сегашната.

2.   Може да споделиш на жената по деликатен начин за проблема. Кажи й, че може би си по-чувствителна към тези неща и виж как ще реагира, всеки клиент е различен и ще бъде хубаво ако ти влезе в положение. Ако въпреки това всичко продължава, можеш да пробваш друго място следващия път.