Споделена история от Спорт и красота

Въпрос относно килограмите
Здравейте! Имам един въпрос към вас, относно съотношението ми килограми /височина. Аз съм жена на 23 години и съм висока 1, 52-1, 53 кг и тежа около 65/66 кг. Как ви се струват тези килограми на тази височина и добре ли е или имам нужда да сваля? Имам си приятел от доста време, който ми казва че така съм добре, нямам нужда от отслабваме, че не харесва слаби жени и ме обича такава каквато съм, но все пак се колебая и не знам. Дайте ми съвет.
Благодаря предварително! Хубав ден!

Коментари

1.   https://drkehayov.com/zdravni-kalkulatori/indeks-telesna-masa-itm-bmi-kalkulator

2.   Здравей, мило момиче!

Истината е, че няма задължително фиксирани килограми по таблица, към които на всяка цена трябва да се стремим. Причината е, че всяко тяло наистина работи и изглежда по свой начин (едни жени имат повече мускулна маса и оптически изглеждат по-слаби, а тежат повече от други, които изглеждат с 8 килограма отгоре, но пък са по-мекички, а кантара им отчита по-малко). Наистина е строго индивидуално. Ако ти се чувстваш добре в тялото си и считаш, че се храниш здравословно, имаш движение поне по 40 минути всеки ден и нямаш хронични заболявания, изискващи отслабване, значи всичко е наред.

А мъжете на първо място си падат по самоуверени жени. Жени, които сами се харесват. Жени, които се уважават и си знаят цената. Жени, които се водят не само от модата, но и от това какво на тях им стои добре. Жени, които се развиват. Тези жени са магнит за окото и сърцето, и тогава разликата 45-60-80 кг. доста се размива. Остава само нейния чар, сексапил и топлина.

(Ако държиш на конкретна математика обаче, по общоприетия стандарт, валидиран от СЗО, жена с твоята височина би следвало да изглежда приемливо на около 42 килограма, тоест 152 ръст минус 110. Това означава, че според някои табици за тегло трябва да свалиш минимум 24 килограма.)

В крайна сметка единственото важно е как се чувстваш ти. Ако не се харесваш и смяташ, че си безформена, пухкава и антисекси, решението е движение и големи салати.

Успех! :)

3.   Да, наистина, е индивидуално. Някои например имат по-едър, плътен кокал или повечко мускулна маса и тежат повече, дори да са слаби. Има значение и как са разпределени килограмите по тялото. Има хора, които макар да имат някой излишен килограм, им отива, защото са разпределени много равномерно и секси. А други уж са слаби, но пък имат несъразмерно голям гъз или шкембе например, което не е много красиво.

Но твоите килограми както и да ги гледаш са малко множко за ръста ти. Вече ти си преценяваш как изглеждаш и дали се чувстваш добре. Разбира се, не казвам да се вманиачаваме в килогарми и външен вид.

4.   Аз съм на 27, 58 килограма. Скоро свалих 3-4, че бях станала 62. Истината е, че няма кой да ти каже как си добре, важно е как се чувстваш. Обаче при моя ръст имам доста мастни натрупвания и трябва да сваля още около 3 килограма, ча да се чувствам добре. На около 55 килограма съм се чувствала най-добре. Ако усещаш, че ти тежи, опитай да свалиш малко, иначе - няма проблем.

5.   Аз съм мъж и съм 1.83 см висок. До преди 3 месеца бях 93 кг. Реших да почна да се храня здравословно. Не да спазвам диета и да не ям, а да ям ЗДРАВОСЛОВНИ неща. За три месеца свалих 10 кг. Изводите оставям на теб. Нашите организми са изклчючително умни и правят хиляди неща всяка секунда. Не е никакъв проблем да премахнат излишните килограми. Това са 75 билиона клетки действащи като едно цяло. Единственото нещо което те искат е да не им ПРЕЧИШ да си свършат работата.

6.   Килограмите въобще не са важни!

Важно е съотношението между мускулна маса и телесни мазнини.

Може да си 40 кг, но да изглеждаш по-зле и от жена с 20кг. отгоре.

Може да си 60кг, но с мускулна маса и умерено количество мазнини от рода на 20% за жена. И ще изглеждаш в пъти по добре.

Ние мъжете си падаме по жени със стегнато седалище, тип праскова, а не кльощави жени. Ако някой твърди обратното, лъже!

7.   Ако нямаш някакъв ултра едър кокъл, си бая дебела. Едно 15 кила отгоре.

8.   Не мисля, че номер седем е прав. Да попринцип трябва да си около 30-40 килограма, но не е важно това. Казвам ти го защото като дете имах период в който бях 145см 45 кг, а определено нямам плътен кокал. В последствие започнах да правя разлика, защото започнах да тренирам и да ям правилно според мен, а най-важното нещо е дали тренираш? Ако имаш куче е страхотно, защото с него и само няклко коремни преси и един планг и си готова. Само да не си вземеш някое малко кученце. Не казвам, че те с лоши, напротив просто не са за тази цел. Ако си вземеш например Голдън или визла, риджбег, ваймаранер и т. н. Те ще те карат да ходиш на разходки да играеш дори и някой път да тичаш за да не, , отиде коня у реката” понеже тези кучета са като палки кончета. Курц хаар е също готина порода. Те също ще ти дадат една прекрасна любов. Късмет!

9.   Малко трябва да свалиш, не си дебела, просто ще е по- здравословно да си петдесет и няколко килограма. Но не бързай- яж умерено, намали мазното и сладкото, спортувай достатъчно или поне върви доста пеша и ще свалиш няколко килограма. Много здраве и успехи!

10.   И ако по някаква случайност отслабнеш, ще те остави ли? Какъв е този приятел? И какво значение има какво той мисли, най-важното е ти да се чувстваш добре в тялото си. Според мен няма да е в излишък да свалиш няколко кг. До номер 8 - не забравяй, че височината изиграва огромна роля в килограмите.