Споделена история от Спорт и красота

Изгонен от фитнеса
Здравейте,
Преместих се от Бургас в София преди 1 месец. В Бургас редовно си тренирах бос или по чорспи във фитнеса и никогс не съм имал проблеми. В София на няколко пъти тренирах бос и нямах проблем, докато в понеделник на влизане във фитнеса ми казаха, че картата ми е анулирана защото съм тренирал без обувки...
За щастие поне е едномесечна xD
Можете ли да ми препоръчате някой фитнес в София, където няма да ми правят проблем?

Коментари

2.   хаха, представям си да ме изгони някой от фитнеса защото съм без чорапи. После тоя плебей ще си търси работа в цяла софия без успех.

3.   Не знам, ама много са малко истинските зали в БГ. "Не изпускай дъмбелите на земята", "носи си хавлия" , "не пускай лоста така, докато правиш тяга", "не викай на сериите си" и т.н.

Да, ама като правя наклонен лег с 35-40 кг. дъмбел и правя серия до провал, ако се опитам нежничко да ги оставя, може и да скъсам или разтегна рамената (примерно(

Хората не ходят с нагласата да се разбият, а лекичко си помпат. Нямаше да има нищо лошо, ако същите тия мухльовци поне си тренираха краката и не вървят като с 2 дини под мишница.

За тренирането бос може ци разбирам донякъде - ако краката/чорапите миришат не е приятно. Но като цяло както казва Dorian Yates "it's fucking hard work, it's not pretty, it's not shiny... it's old school sheer work" и не всеки има менталната нагласа да даде всичко.

5.   От автора
@2, и ти ли тренираш бос? В коя зала в сф?
@3, явно фитнесите гледат нищо да не прсви персонала им. Да не подрежда, да не чисти... Иначе не, нищо не ми мирише, къпя си се преди и след трен :D тренирам бос защото е по-удобно, по-стабилен стоеж на земята, а и също лятото е мнооого по-хладно така.

6.   Ти представяш ли си, 100 мъже, току що събули си потните маратонки, на какво ще мирише в залата.

7.   Номер 6, ако са се къпали преди тренировка няма да мирише. Това са момчета все пак не са свине ... :D

8.   И ако всички почнем да тренираме боси, ти имаш ли си идея на какво ще смърди тази зала?!

9.   Номер 8, няма да смърди ако хората спазват елементарна хигиена...

11.   Пич, явно не си излизал в чужбина да видиш там какво е.
Много ясно, че ще те изгонят. Това да не са ти 90те или началото на 2000та. Да, тренирам още от времената на щангистките зали и мазенцата с раждясалите щанги...
Най-после България се очовечи малко и започнаха да навлизат стандарти на хигиена, правила и норми, и идваш ти и питаш "ама защо ме изгониха".
Така като тренираш на бос крак, можеш да хванеш гъбички или да изпозаразиш други хора.
Дори и да нямаш гъбички, не мисля, че е безопасно на бос крак, който може би ще се поти, знаеш ли как можеш да се хлъзнеш.
Също така не е културно да ходиш бос по такива места. Всяка зала си има правила и трябва да се спазват. Като искаш, направи си зала и си определи свои си правила.
В Англия си имаме санитайзъри, носим си хавлии, забърсваме си уредите и щангите. Навсякъде е чисто и спретнато. Не като в БГ да лепвам гъбички, вируси и чужда пот постоянно.

12.   Номер 1 е тежък филмар. :(