Споделена история от Спорт и красота

Как да предотвратим появата на бръчки след продължително излагане на слънце?
Здравейте!
Задавам този въпрос от естетическа гледна точка. Лято е. Всички ходят на море или басейн, пекат се и добиват тен;знаете колко красиви и секси стават хората, когато придобият тен. И аз всяко лято си пека дори и лицето;да потъмнее и да придобие онзи слънчев загар и изглеждам по-добре, докато някои зими(ако съм пропуснала да ходя на плаж преди това) съм бяла, едва ли не като призрак.
Обаче, наскоро научих, че не било хубаво, лицето да се излага на слънце, защото ставали бръчки. И тук ми идва въпроса, как хем да придобия тен на лицето(не само по тялото), хем-да предотвратя появата на бръчки? С какво да се мажа?
Благодаря предварително за отговорите!

Коментари

1.   Няма такова животно. Тенът, реално, е признак на увредена кожа. В момента, в който започнеш да почерняваш, кожата реагира на увреждането от слънцето, за да се предпази. За да предпазиш кожата си, ти трябва редовно нанасяне на висок фактор и стоене на сянка, от което няма как да почернееш очевидно. Така че просто избери кое ти е по-важно - тенът или да приличаш на стафида след няколко години... и нямам предвид лицето, а цялото тяло. Бръчките и пигментните петна ще са ти най-малкия проблем, тъй като значително увеличаваш и риска от рак на кожата. Единственият ти вариант са автобронзантите.

2.   Как с какво? Със слънцезащитен крем! Ама не само лятото, ами постоянно, всеки ден, дори и когато навън е студено и облачно. Повечето не използват такива неща всеки ден, в най-добрия случай го правят само, когато отидат на плаж. Ама и тогава не е сигурно. Голяма част си слагат олио за по-бърз тен, с възможно най-нисък фактор. И после се чудят защо им изглежда кожата зле. Слънцето уврежда кожата и не са само бръчките проблем, появяват се и петна, а и най-лошото - рак.

3.   Трябва да си идиот, за да се печеш на слънце. Като виждам сенника за колата на какво става за едно лято от слънцето. Та отговорът е - не се излагай на слънце; профилактиката е винаги за предпочитане.

4.   Веднага казвам за новото си откритие :) възхитена съм.
Значи, задължително е дс позваш слънцезащитен крем, аз съм най-доволна от детските фактор 50 (постепенно може да намаляш, но не повече от 30) за хипералергични кожи, най-чисти от към химии са.
А вечер, а даже и през деня ако няма да ходя на плаж съм с новото откритие- масло от кактус, марката е Vatika.
Уффф проучи, разкошно е, попивс бързо, не оставя кожата мазна, приятен аромат, лицето "светва" почти мигновенно, богато на витамини и минерали, повече витамин Е от аргановото масло включително, за бръчки...пробвай и пиши после ;)
Виждала съм цени из нета за около 0.100 мл -4.50 евро, аз съм си купила от мароканси магазин за 1.50 евро, но и за около 4-5 си струва цената, мажат се капки като винаги заобикаляш подвижната част на горния клепач.

5.   4 съм, забравих да добавя, че маслото от кактус освен за кожа се ползва и за коса. Капки след баня на влажна коса, оставя се без отмиване.

6.   Авторката:
Благодаря на всички за коментарите!
До 4-Благодаря,че сподели:)
С радост ще се възползвам при първа възможност
И ще пиша, да кажа, когато има ефект.