Споделена история от Спорт и красота

Не си харесвам тялото.
Не знам вече какво да правя, отчаяна съм и съм крайно комплексирана от начина, по който изглеждам. Постоянно гледам момичета с перфектни тела и страдам. Дори повечето хора не могат да разберат проблема ми,защото не го виждат, но всеки път, когато се погледна и ми се реве. Тъжно ми е, мразя се. Имам чувството понякога, че дори така ще си остана и че няма оправяне. Хората около мен постоянно ми казват, че просто трябва да тренирам, че не съм толкова зле, приятеля ми постоянно ми казва, че съм перфектна, но аз знам, че го казват, за да не ме обидят, защото ще стане по-зле. На 22 съм, висока съм 164 и тежа 55 кг. За някои хора това е перфектно, други пък си мечтаят за такива пропорции, аз не. Имам коремче и през дрехите си личи, без тях още повече, като седна имам чувството, че съм като бременна, лятото момичетата носят къси блузки , а аз нося широки тениски и дънки, за да си прикривам недостатъците. Краката ми са адски дебели, отвратителни. Не знам вече какво да ям, каква диета да почна, какви упражнения. Чувствам се ужасно, поне ако съм 47-48 кг. ще ми е добре, знам, че някои от вас няма да ме разберат и ще кажат, че съм супер, но не се чувствам така , няма и да се , докато не стана слаба. Какво да направя, някакво решение? Има ли хора, които са отслабнали трайно с някакнва диета и каква? Имам нужда от съдействие.

Коментари

1.   Може да звучи банално, но трябва да се научиш да се харесваш. Повярвай ми, и 48 кила да станеш, пак няма да се харесаш. Висока съм колкото теб, в момента тежа 52кг, не се чувствам дебела, но не се и харесвам напълно. Била съм 47 кг на същия ръст и отново не се чувствах в прекрасна форма. Отделно ако не тренираш, започни. Това ще ти вдигне самочувствието и ще си по-уверена.
Успех мила, важното е да си здрава!

2.   Към обвързаните момичета: Ако едно момиче е влюбено - слабее.
Ако момичето е щастливо - пълнее.

Научи се да харесваш тялото си,момичетата със самочувствие са в пъти по-харесвани.

За мен си в нормалните граници,не е нужно да отслабваш за да си перфектна,тренирай и стегни тялото си,но запази същите кг.

~darkgirl~

3.   За ръста ти килограмите са ти перфектни. Ако не се харесваш най - вероятно тно е, защото не тренираш и си по - отпусната. Иначе по-малко вредни храни, повече течности и движение и ще забележиш резултат.

4.   Без спортни тренировки няма да стане! Запиши се на каланетика, пилатес, танци, модерен балет, плуване или нещо по твой избор. Или прави упражнения у дома. Скачането на въже също много помага, стяга тялото цялостно и много бързо се вижда резултат. На 22 при ръст 160, тежах 48 кг и запазих килограмите до 34 г Чувствах се прекрасно в тези пропорции. При мен и бюстът беше по-голям 75 С, но гимнастиката го поддържа много стегнат. Подпитвали са приятелки дали не е силиконов. Отслабвала съм и до 45-46 кг, но стърчаха много кокали и приятелите ми също мислеха, че не е добре
Вече съм на 46 г и тежа 55 кг, но спортувам от дъжд на вятър.

5.   Здравей,
Килограмите ти са идеални за ръста, просто трябва да спортуваш и да се стегнеш. Аз съм висока почти колкото теб (167 см.и тежа доста повече 59-60 кг), но не изглеждам дебела, а доста атлетична. Аз обаче спортувам - тичам маратони, планинарствам, карам колело, ходя по е по 8-10 км на ден. Ежедневни коремни преси планк ще ти решат пробема с корема.
И да станеш 47-48 кг. пак няма да се харесваш, ако няма спорт и движение няма как да оформиш тялото си правилно.