Споделена история от Спорт и красота

Има ли смисъл да тренирам
Здравейте, имам следното питане, има ли смисъл да тренирам, като не се наспивам качествено, спя по 5,6 часа нощем, това се дължи, защото работното му време е от 7 сутринта и като си легна към 00:00 или 01:00 и то кога, ще се възстановят тези мускули от тренировките, искам да отбележа, че не тренирам всеки ден, в седмицата по 2 пъти, примерно понеделник гърди и бицепс, вторник правя гръб и трицепс, почивам след това 4,5 дни и пак същото, крака не правя, та мисълта ми е да продължа ли или не, при положение, че не спя достатъчно, а точно това е най-важното, за възстановяванети на мускулите.

Коментари

1.   Да, продължавай, винаги има смисъл да тренираш!
Добра тренировка би трябвало да ти помага после да спиш по-добре дори, не повече време, но по-качествено, здраво наспиване.

2.   Не споделяш повече за работата ти, но щом ставаш рано за нея, не свършваш ли и по- рано, съответно да можеш да си легнеш по- рано?
Сънят е важен не само за да се възстановят мускулите но и цялото тяло да се справи с преживяното през деня. Здравето е много по важно от плочките.
Храната е 80% от това какво се случва с тялото ти, останалите 20 е тренировката. Така че наблягай на нея, без значение колко ще тренираш.

3.   Разбира се, че има смисъл. За начинаещ, а и за напреднал непрофесионален състезател, 3 тренировки седмично са достатъчни. Ако работата ти включва много стоене, включи кардио веднъж седмично по 15-30 минути.

Сплитът си го раздели така :

Бутащи

Дърпащи

Крака

Можеш да прочетеш в интернет кой ден за кои мускулни групи е. Бих те посъветвал за всяка мускулна група да правиш по 3 упражнения с 3 серии по 12 повторения, като това е най-най-най базовото.

И да, лягай си към 11 вечерта, за да може да си починеш и си бомба.

По-здрави.

Ди Ес, 22

4.   Винаги има смисъл, но при такова положение по-кратките и леки тренировки са за предпочитане. Защо не се опиташ да си лягаш така, че да имаш 8 часа сън? Ако се лишаваш от него, тренировките ще са ти най-малкият проблем. С времето ще си докараш хронична умора и какво ли още не. Не си рискувай здравето.