Споделена история от Спорт и красота

Черти на лицето издаващи произхода
Възможно ли е да разбереш кой човек от какъв произход е само като гледаш лицето му? Например ако пред вас има трима човека, всички те са с руса коса, сини очи и светла кожа, но единият е от български произход, другият от арабски, третият от Кашмир (индийски). Можете ли да разпознаете произхода им, гледайки чертите им, въпреки че всички те са светли? Повечето хора смятат, че щом един човек от Азия например е със светла кожа, коса и очи, то той е европеец, въпреки че чертите на лицето му са много силно изразени. Или пък виждат човек от Арабски произход например и му казват, че не е арабин само защото косата и очите му (макар не натурални) са светли, или кожата му не е кафява. Вие как мислите, разпознавате ли по чертите на лицето или съдите само по цвета?

Коментари

1.   На някои много им личи, на други не. То не е толкова до цвят, ами си има специфика на чертите, характерна за даден етност. Виждал съм рус циганин и съм го разпознавал на момента, че е циганин. Просто лицата им са специфични, не е до цвят. Много пъти съм разпознавал хора какви още на пръв поглед. Разбира се, далеч не винаги си личи.

2.   Туркините са с кръгли лица например...

3.   Ами, да, личи си. Аз съм разпознавала българин в чужбина, без да говори и без да съм го виждала преди това. Въпреки, че българите сме много различни и типични черти нямаме, явно имаме нещо общо, което се усеща. Разпознавала съм и друг човек за произхода му (не беше българин) с народност, която също ми е много близка.

4.   Произходът често си личи, ако не си смесен. Аз мога да позная индиец, цигани, някой от скандинавието, ама там често се случва да се сбъркат с германци, защото са гд едно и също

5.   Да, има си черти, по които можеш да познаеш произхода на някого. Дори в България ми се случва, защото живея в единия край на страната, а произхождам от другия. Виждам даден човек и самите му черти ми напомнят на хората от моя град. В последствие се оказва, че наистина е така. Също доста често разпознавам хора, произхождащи от дадени европейски държави. Понякога дори самите жестове, реакции и мимики са причината, а не просто чертите на лицето. И мен са ме познавали в чужбина от доста далеч по физически характеристики (без да видят дори лицето ми).