Споделена история от Спорт и красота

Възвръщане на косата при мъже
Здравейте,

Обръщам се специално към мъжете, предприели мерки срешу косопада. Ако някой от вас ползва финастерид, би ли ме насочил откъде мога да закупя 1мг дозировката, защото във Фрамар вече не я предлагат. Ако е аптеката в Пловдив, още по-добре.

Също бих искал да разбера дали някой до сега е разделял 5-те милиграма на 5 равни части? Това ми се струва почти Мисия навъзможна. :D

Лек ден на всички! :)

Коментари

1.   Преди да пиеш такива лекарства консултирай се с лекар за потнециалните странични ефекти. Струва ли си да си навредиш на половата система заради едната коса. Все пак щом дори Мъци има гадже(и то не хич лошо) значи и без коса са живее :D

2.   Финастерида спира косопада, ако е предизвикан от DHT хормон, което е типичната причина за загуба на коса при мъжете, но е много малко вероятн да ти помогне, да възстановиш загубена коса.
За 5mg - знам че има хора, които разделят на 2-3 дози и го взимат в рамките на 5 дена, така че да запачят средното ниво по 1mg на ден. Основно спестяват пари, защото излиза 4-5 пъти по-евтино. Не съм сигурен обаче, колко безопасно е. Питай личния.
Важнот е да знае, че почнеш ли да го взимаш, ако спреш, дори за няколко дена, косопада ще си пордължи, все едно никога не си взима медикаменти.

Другите неща, които биха ти помогнали са Minoxidil и Nizoral (с 2 mg кетоконазол, това е важно). Миноксидил, макар да не е ясно на 100% както точно прави, сподпомага за удебеляването на косъма, стимулира кръвообращението и е възможно, ако активираш някой фоликули, които още не са окапали. Низорала, поне за 1-2 месеца, ако го взимаш, ще унищожи вредните гъбички, котио предизвикват пърхот, но също така може да блокират и састежа на коса.

Другите варианти са ти т.нар. microneedling, но не знам в БЪглария, колко се прилага, особено за мъже срещу косопад.

А за присаждането - говори с хирург, но повечето ще те посветват, да изчакаш косопада да спре. Имам приятел, койт на 18 започна да губи коса и на 21 събра пари за присаждане, но му казаха, че докато не спре косопада, не е разумно да се прави такава процедура.

3.   От това ще станеш импотентен, казвам го като специалист

4.   Моят съвет е да се съсредоточиш в това да ти "пораснат топките ", а не косата.
Работи безотказно и е секси!