Споделена история от Спорт и красота

Как да си пусна по-дълга коса?
Здравейте. Момиче съм на 13 години. Тук съм, за да попитам как да си пусна по-дълга коса.

По принцип, косата ми е на черта и е гъста, но преди два месеца ми я филираха, обаче не е нито къдрава, нито права, но повече клони към права, тъй като я изправям веднъж седмично, но не със сешоар или преса, а със специална електрическа четка за изправяне, като температурата, на която изправям косата си, е 130 градуса по Целзий. Косата ми не е нито опърлена, нито наелектризирана, защото преди изправяне, аз използвам термозащитен балсам, предотватяващ наелектризирането. Косата ми е дълга до средата на гърдите, когато е права и реално, в момента тя е среднодълга. Аз обаче искам да стане дълга до лакътя ми, защото на почти всичките ми приятелки, косите са им дълги дотам, т. е. искам да порасне горе-долу с 16 сантиметра. Готова съм на всичко, за да я накарам да расте по-бързо, защото съм чувала, че правите коси растат с 1, 5 сантиметра на месец, което значи, че аз трябва да чакам почти година, за да порасне косата ми до желаната дължина. Решила съм да не я подстригвам една година, но си давам сметка, че косата ми така ще нацъфти и съвсем ще спре да расте.
Вие как успяхте да си „пуснете“ по-дълга коса?

Коментари

1.   И още нещо - козметиката за коса ми е Elseve, като шампоанът ми и спреят ми са от серията Elseve Total Repair 5, а балсамът и маската са ми от серията Elseve Dream Long. Също, косата ми е дехидратирана и суха.
Авторката

2.   И още нещо - козметиката за коса ми е Elseve, като шампоанът ми и спреят ми са от серията Elseve Total Repair 5, а балсамът и маската са ми от серията Elseve Dream Long. Също, косата ми е дехидратирана и суха.
Авторката

3.   Здравей, момиче, аз съм с много гъста права коса до дупето.
Подстригвам се около 10см веднъж на 4 месеца. Расте ми много бързо. Съветът ми към теб е да наблегнеш на здравословния начин на живот. Проучи подробно в интернет как да се храниш максимално здравословно и така ще ти расте бързо косата. Под “здравословно” нямам предвид малко калории, ти трябва да си набавяш всеки ден достатъчно макро и микронутриенти, протеини, мазнини, въглехидрати. Цели непреработени храни, много сурови храни. Погрижи се за тялото си и красивата коса/тяло/кожа и т. н. Ще дойдат лесно.

4.   Съветите на н. 3 са много добри, към тях бих добавила препоръки за по-малко термична обработка, хубава козметика за коса - балсам без силикони, препоръчвам Garnier серията hair food също и задължително дървена четка за коса и някакво масло, което да нансяш по краищата на косата, за да я хидратираш, например арганово. Всичко това е за да забавиш цъвтежа и да може да си позволиш по-рядко подстригване, аз подстригвам моята на 6 месеца и така успях да си пусна доста дълга и най-вече здрава коса. Относно по-бързия растеж може да пробваш оризова вода, корен от репей, вода от коприва. Провери в интернет има доста информация по темата вече. Успех