Споделена история от Спорт и красота

С него не мога да бъда себе си
Здравейте! Аз съм момиче на 19 години. Естествено красива съм и имам много красиво лице и перфектно тяло, от всичко си имам (не се хваля, а казвам факти, за да разберете проблема) и имам много обожатели. Като всяка жена аз обичам да се грижа за външният си вид, да се поддържам. И той се ядосва когато аз нося високи токчета или къси панталонки или нося дреха, с която ми се вижда деколтето, като цяло той ми забранява аз да си показвам тялото и да си качвам снимки или видеа в моят собствен профил. Дори ми чете чатовете и ми гледа галерията. Аз така се чувствам щастлива и съм себе си. Той отпреди да ме срещне в снапчат е виждал как се обличам и въпреки това пожела да се срещнем и ми предложи. Защо е нужно да ме променя? Дълго време аз се обличах като момче със дълги широки дрехи и не си пишех с никой, само за да му угодя. Но това не съм аз. Не съм себе си и на мен ми пада самочувствието. Аз искам да бъда свободна и щастлива. Той много лесно се сърди и много трудно забравя, а аз не харесвам такива хора, аз съм напълно обратният тип човек. Много често стават скандали и той се сърди и аз се уморявам вече. Той е добър човек и прави всичко за мен, много е лоялен, но начина по който ме променя и ме ограничава ме прави нещастна. Той ми каза, че ще бъдем само приятели нищо повече, ако не спра да се обличам така и да качвам снимките и видеата, които си качвам. Които са като на всяко момиче, нормално разголени, не прекалено много. Това да се има предвид. И преди седмица той замина по работа в друга дъжржава и тази една седмица докато го нямаше аз осъзнах, че вече не съм депресирана и подтисната и съм много по-щастлива. Правех си сама у дома каквото искам-грижех се за външният вид, готвех си вкусна храна за себе си, гледах си любимите филми, с една дума давах любов на себе си. Писах си с който искам (не сексуални неща, просто съвсем приятелски) с много хора които ми пишат и си изпращах в снапчат каквото си искам. И толкова свободно не съм се чувствала. Бях напълно щастлива. Но после той ми пише и ми пада настроението. Дори имам чувството, че не ми липсва. И се чувствах зле от този факт, но сега осъзнавам, че може би щом така се чувствам има нещо нередно. Бях си качила едно видео на стори на което бях с къси панталонки и той беше ядосан, каза ми че вече ще сме само приятели с него и е уплашен, че утре може да кача и чисто гола снимка и че съм луда, толкова малко време е минало и аз вече качвам такива неща и т. н. Аз му казах, ако иска ще изтрия сторито си, няма проблем за мен, само да ми каже да или не, той взе да ми праща абзаци. Той ми каза, че е ядосан, защото всички ме харесват и били като луди по мен и искал само той да ме харесва. Всичко останало е перфектно, обича ме истински, всичко прави за мен, помага ми, единственият проблем ми е това, че ме ограничава и не ми позволява да съм себе си по този начин и че ми се сърди за малки неща и мисли всичко твърде много. Той ако ще ревнува от вниманието и комплиментите, които мъжете ми дават, тогава да не си хваща красива жена. Да си е взел някоя, която не е красива и никой няма всеки да му я гледа. Но не, той иска лъскаво и после се оплаква.

Коментари

1.   Този човек е силно комплексиран и много ревнив. Твърде млада си, за да се съобразяваш с подобни норми и без това като станеш на 40-50 ще ходиш с малко по-консервативни дрехи.. Радвай се, докато си млада и хубава на прекрасното си тяло и външен вид и не позволявай на комплексари и ревнивци да ти вгорчават живота.
Той трябва да се промени, не ти.
Позволява си да те манипулира, като използва заплахи, че сте щели да бъдете само приятели. Следващият път му кажи, че не можеш да търпиш повече тези ограничения и наистина е по-добре да си останете само приятели.
Неговото поведение е обсебващо, ограничаващо и контролиращо. Ако той не те приема такава, каквато си, значи няма място до теб.
Не бих променила стила си на обличане, заради ревнив мъж и не бих търпяла да ограничава свободата ми.