Споделена история от Спорт и красота

Не знам защо, но не харесвам сини и зелени очи.
Привет. Виждал съм манията по русите и синеоките. Те били най-красиви, те били най-най-най. И много хора гледат на тях като на едва ли не по-висши. Аз не харесвам нито жълти коси, не знам защо им викат руси, нито сини очи, нито пък зелени. Моите очи са кафяви. Виждал съм снимка с вероятността какви ще са очите на детето според родителите. При мене шансът да съм със сини или кафяви очи е бил 50 на 50. Защото майка ми е с кафяви очи, а баща ми със сини. Но нямам очите на майка ми. Моите са много тъмни. Почти черни. Честно казано ми се иска да бяха още по-тъмни. В Северна Европа разбрах защо почти всички имат сини очи. Ако двамата родители имат друг цвят шансовете са най-различни. Но синьо+синьо винаги прави синьо. Изглежда, че сините очи са генетично по-силни. Казват, че били красиви. Като кървясат са особено красиви, да. И зелени очи не харесвам. Като цяло не харесвам светли очи. Харесвам по-тъмни. Кафяви, пъстри, сини и зелени не. Ще ви кажа защо. Като малък още в детската градина гледах оригиналния Бен 10 когато беше още на английски даже. Онова детско с момчето, дето с дядо му и братовчедка му отидоха да обикалят и САЩ с караваната на дядо му, дядо Макс и Бен намери космически часовник, който го превръщаше в 10 извънземни и почна да бие лошите. Всичко беше свързано. 10 извънземни, детето на 10 години, фамилията им беше Тенисън, часовникът имаше зелена енергия и очите им бяха зелени. Да, това беше детско. Но там видях, че в очите им има черно точка. Зеницата. Видя ми се много грозно на рисунка. Веднага отидох до огледалото да видя дали и на мене не ми стърчат така зениците. Слава богу очите ми бяха тъмни и зениците ми едва се виждаха. Бая се успокои детето в мен. Не знам как е разсъждавал детският ми мозък видиш едно детско по телевизията и си изградиш такова мнение. Но и в реалния живот тези очи не ги харесвам. Зеницата някак си ми се натрапва как стърчи. Просто не ми харесва. А зелените очи са ми много странни. Не харесвам и руси коси. Тия руси и синеоки за мене не са някви красиви хора, за мене те са едни рапони. Не всички, но доста често аз виждам едни рапони. Още в началното училище имаше един такъв. Открояваше се от целия клас. Беше добро момче, но беше доста тъпичък. Чак се бяхме отчаяли, но никой не намираше смелост да му каже. Едно русо момиче ме обиждаше веднъж. Казах на майка ми и тя за да ме успокои ми показа вицовете за блондинки и че били прости. Честно казано наистина не са умни естествените блондини. Аз на умен не съм попадал. Имал съм съученици такива, тъпи, тъпи тъпи. Една от тях, косата ѝ жълта, очите ѝ сини. Беше грозна и то доста. И се заяждаше с мене. Погнусих се когато ми каза, че косата ѝ зимата ставала по-тъмна. Ужас! Да ти се променя косата! Гнусно ми е. Аз и моята коса не я харесва. Имам кафява коса, а искам черна. Всички други косми по тялото ми са черни, дори брадата. А косата ми кафява като ако. Мислел съм да се боядисам, но така падам на нивото на изкуствените блондинки. В моето семейство някога е имало много повече руси и синеоки. Сега вече почти не са останали. Баба ми почина тази година. Тя беше руса със сини очи. Като остарее такъв човек направо ужас. Косата ѝ стана чисто бяла като чаршаф. Все едно окапала. А тези хора щом очите и косата им са по-светли, следователно и кожата им е по-чувствителна. Никнат им бенки и брадавици по-лесно.
Това е мнението ми за тях. Извинявам се, ако съм обидил някой, но просто не разбирам защо този фенотип е толкова възхваляван? Зениците им стърчат натрапчиво, косата им си сменя цвета, като остареят става бяла като дух, кожата им е по-чувствителна, а и като гледам наистина имат по-малък умствен багаж. Аз на умен жълтур не съм попадал. И зелени очи не харесвам. Но не съм човек, който да гледа другите в очите. Често не забелязвам кой какви очи има и не ми прави впечатление. Това е, извинявам се пак ако съм обидил някого, просто изразявам мнение. И спрете да ми хвалите някой, че имал жълта коса и сини очи. Надявам се в цяла България този фенотип да изчезне както в моето семейство.

Коментари

1.   Харесват се (предполагам), защото зеленото и синьото (и жълтото) са по-"цветни" от кафяво и черно. В смисъл по-шарено. Аз също харесвам кафеви очи и коса, черни - не, всеки има вкус. Сини/зелени очи и светлоруса коса е интересно, има друг вид красота (пак мое възприятие), по принцип това е просто "приспособление" за по-добро усвояване на витамин Д, затова го има "на север".
И на мен понякога ми идва прехвалено, но ти малко прекалено навътре го приемаш. Чак да изчезне... Има много руси и грозни и брюнети с хубави черти и обратното. Не е проблема в разнообразието, а че ти приемаш много навътре, че някои хора се прехласват по някакви цветове.

2.   Просто е рядко, това е. Затова им се струва интересно и красиво. Ако живееха в някое малко руско село, където всичко до един са със сини очи, сигурно щяха да са в захлас, ако видят кафеви или черни очи.

3.   Всеки с вкуса си. Аз съм с естествено черна коса, а с много бяла кожа. Харесвам именно руси и синеоки или рижи и зеленооки мъже. Най-вероятно защото цвета на косата им е различен от моя. И защото в тази страна се срещат по-рядко. Ти какво толкова мразиш русите? Да не би тайно да си искал да си рус, щом толкова се дразниш и все едно че се опитваш да се убедиш че по-тъмното е по-красиво?
За мен по-светлото е по-красиво, не бих заменила бледата си кожа със смугла...
Както казах обаче всеки с вкуса си, на север май се прехласват по по-тъмни коси и очи. И тен.

4.   Аз имам тъмно кафяви очи и руса коса, трябва да се обеся ли?!

5.   Вицовете за блондинки важат и за такива като теб.
Споко ман, и твоята коса ще побелее след 35-40 год,а може и да окапе.

6.   Първата ми любов беше синеока. Плюс едно за автора!

7.   Оф, авторе. Докато четох това за баба ти се спуках от смях. Едва ли не ти я описа като стара вещица. Не е честно спрямо нея, все пак е починала, а внукът й критикува външния й вид в случаен форум. Това за русите хора, аз мразя руси момичета, но пък се случва да си харесам някое русо момче, не да се влюбя де, просто да си го харесам. Иначе за очите аз обичам кафяви и черни.

8.   Аз нямам добри впечатления от хора със сини и сиви очи, пъстрите не са толкова проблем. Съмнявам се да е някаква случайност, че повечето синеоки са ме прецаквали и са били измекяри и дришляци. Конкретно мъжете са лекета, а и доста от жените.

9.   И аз много рядко харесвам хора със сини очи и руси коси. Виждала съм красиви много руси и синеоки жени и мъже в Швеция, Холандия и Полша, тук-там в Берлин и в Лондон, но очите им бяха големи и небесносини. Виждала съм и 3 такива българки. Но сини и големи очи е изключителна рядкост. Васил Левски е бил с такива големи очи. Повечето синеоки са с малки миши очи, дори не са сини, а сивосини. Зеленооките обаче повечето са с големи очи и тъмни коси кафяви, тъмнокафяви или черни и тях ги харесвам, но най-много обичам големи кафяви очи от светлокафяви до много тъмнокафяви.
Харесвам и руси с големи кафяви очи. Винаги имат по детски свежо излъчване.