Споделена история от Спорт и красота

Прошарена коса
Здравейте,
Забелязвам, че вече имам бели кичури. Косата ми иначе е тъмно руса, дълга до кръста и никога не съм я боядисвала (освен в тийнейджърските години с цел експеримрнт).
Въпроса ми е:
Много зле и неподдържана ли изглежда дама с бели кичури в дългата и иначе красива коса? Трябва ли да я боядисам? По-възрастна ли ви изглежда жена с прошарена коса или е чаровно?

Коментари

1.   Зависи кой както се харесва. Имам колежка в работата, която има побелели тук там коси, не се боядисва още и изглежда доста добре. Някои пък се боядисват от 20 годишни защото са побелели и не могат да се понасят. Въпрос нс избор е. Например тази, с която е Киану Рийвс е цялата побеляла, но въпреки това е с един от най-богатите и красиви мъже, пък има жени, които нямат и един бял косъм и не могат да се доберат до такъв.
Така, че всичко зависи от твоето желание и как се чувстваш. Това, че имаш бели коси не трябва да те притеснява нормално е някои да повеляват по-рано!

2.   По-лошо е боядисана коса - неестествен цвят и миришеща на препарати няколко дена след боядисването. Мани тая работа. Важното е циците да са стегнати.

3.   Жена с хубава усмивка, поддържаща се и с приветливо отношение, дори и да има побелели кичури, е несъизмеримо по-привлекателна от една занемарила се телесно високомерна жена с идеална коса.

- Кифлоприземител

4.   Винаги, когато гледам такава жена, си я представям с боядисана коса и винаги ми изглежда по- добре така, а не с побеляла коса. Също, смятам, че по-възрастни жени изглеждат по-свежо и по-поддържано с по-къса, отколкото дълга коса.

5.   Чаровно? За 55-60 годишните - да. Ако те интересуват.

6.   От автора
Благодаря на всички за отговорите.
До 4, това че възрастните жени изглеждат по-добре с къса коса е клише, което се повтаря като някаква мантра. Безконечното боядисване при жените прецаква яко косата и затова по-възрастните жени я носят къса - няма как да е хубава с всичката тая химия по нея. Също така, тук говорим за по-млада жена с леко прошарена коса, а не за някаква баба с изцяло бяла коса.
До 5, при 55-60 годишните е ок, но при 30 годишните не, така ли? ;)))

7.   Зависи от много неща. От възрастта ти, от тена ти, от цялостното ти излъчване и стил...
На жена над 50, с подходящ тен и къса добре поддържана прическа може да изглежда супер, но за по-млада жена, с дълга коса... изглежда по-скоро като леко занемарена. Така, че това е като с прическите, на един човек едно му отива, на друг-друго.

8.   Ако категорично изключеаш да се боядисваш дори с натурални бои, можеш да пробваш с чай от лайка.
Правиш си чайпе с малко човечко лайка от нормалното за пиене, впръскваш в чиста, измита коса и оставяш без отмиване (това за руси коси). Хубаво е да стоиш на слънце докато съхне поне 10-15 мин. активира и попива по-добре. Друг вариант е с канела, но се прави преди миене, поне 1 час престой и се мие.
Ще симулират малко белите коси като им придадат златист, опушен нюанс.
Иначе конкретно на въпроса ти, ами изглеждат ми такива коси по-скоро занемарени. И аз съм с дълга, имам бели коси особено по горната част, но си вземам натурална боя с която матирам за около 10 мин. без да малтретирам косата и без да губя естественият цвят/есенция.

9.   Има много по-щадящ вариант за косата ти. Безамонячни бои.
Например професионалните бои на Majarel с цветове, които се водят естествена гама и наистина изглеждат естествени.
Можеш да отидеш на фризьор и да ти боядиса косата само на местата с побелелите кичури.
За мен жена с прошарена коса изглежда неподдържана и занемарена. Възприемам го само за баби над 70 г.
Рано е, да ти се появи прошарена коса на 30 години. Обърни внимание на здравето си. Може би ти липсват витамини, пушиш или не си доспиваш.

10.   Кифлоприземител пак изби рибата.
В друго изказване жена с къса пола не можело.
Жената трябвало да бъде поддържана.
Но сега жена с прошарена коса можело.
Жените с прошарени коси попадат ли в категорията поддържани?
За мен попадат в категорията неподдържани, особено ако са млади.

11.   Номер 10, не става ясно за жена на каква възраст се касае в историята на авторката (която в мнение 6 се представя като "автора"). А и прошарената коса може да е следствие от наследствен ген, заболяване, силен стрес (мой съсед от притеснения и грижи по болната му от рак жена, която после почина в средата на 30-те си години, на колкото беше и той тогава, много млад побеля за месеци), алергия и какво ли още не. Например аз, докато бях на 40 години, имах тъмнокестенява на цвят брада - каквато е и косата ми все още. Но от тази година, вече навършвайки 41 години, на места някой и друг косъм от брадата ми започна да сивее или белее, също и да кажем 5-6 косъма от косата, т.е. и годините оказват влияние. Не може все да сме млади и надвиващи времето до безкрай. :)
Повечето съвременни жени обаче трябва да се притесняват не за цвета на косата си, а за състоянието на това два сантиметра под нея, защото за него боя няма:
https://i.imgur.com/vWvnYtH.png

п.п.: В кое "друго изказване", според теб, "жена с къса пола не можело"? Не съм чувал досега мъж да се е отказвал от жена, само защото имала къса пола. Приложи доказателства в защита на твърдението си! :)

- Кифлоприземител

12.   От авторката
8, и 9 не питах как да си боядисам косата и с какво - опции има много. Идеята ми беше, че има двоен стндарт. Когато млад мъж е с побеляла коса е ок, обаче когато това е жена тя е неподдържана повлекана (поне в България).
9, побеляването на косата е изключително генетично обусловено и доста малко зависи от външни факори.
10, само в България народа толкова се пехласва по "подъжката" на жената. Из "по-белите" страни хората си живеят и никой не "втилясва" толкова. За мен това са безсмислена загуба на време и пари, ако не си модел например.

13.   Ами си ходи си победила, прошарена, защо питаш тогава?
Ти не искаш отговор по лични възприятия, а да ти се каже каквото ти искаш да чуеш.
В коя "по-бяла" страна според теб на жените не им пука толкова за поддръжката на коси и въобще?
Аз живея 17 г в "по-бяла" страна и тук бабите са всеки петък следобед на фризьор преди вечерята в ресторант и после дискотека (това преди пандемия, а сега много от тях си викат фризьор в къщи).
Включително пътувам в няколко европейски държави. Та кажи, кои страни визираш ти?
Ако не ти пука и се харесваш така е ок, чудесно, важно е да излъчваш самочувствие. Но при теб не е така, търсиш одобрение и дори се опитваш да го наложиш, нямаш проблем с косата... друг е.