Споделена история от Спорт и красота

Има ли начин да стана по-висок
Здравейте, момче на 21 години съм и съм висок 176-177 см. Височината винаги ми е била нещо като комплекс и се чудя според вас дали е възможно да кача още 5-6 см или съм изтървал влака? Знам, че това се води нормална височина за мъж, но проблемът е, че така се получава, че от както се помня всичките ми приятели, с които дружа (и момчета и момичета) са поне половин глава над мен и аз буквално изглеждам като малко момченце. Според вас йогата би ли помогнала?

Коментари

1.   Не, на 21 вече си достигнал почти максимума си. Хич обаче да не ти пука. Аз съм на 22 и съм висок 1. 68, и какво от това? Може да прозвучи просташко, но за сметка на това че съм нисичък на ръст, отдолу компенсирам и то с доста над средното и по двата показателя :D Извън кръга на шегата точно заради това, че на външен вид съм по-малък редовно бивам подценяван и винаги ми е изигравало огромно предимство в много ситуации от различно естество и много хора са си патили от това, че са ме подценили по един или друг начин за казуси от различно естество. Недей да се комплексираш, няма за какво. Това че си нисък, а ти не си не е повод да се мразиш. Естествено има примерно жени, които харесват по-високи мъже което си е напълно нормално, всеки си има предпочитания и не трябва да му се сърдим. По-скоро си тренирай тялото и стани по-голям на ширина, това е по-важно. Някак е приятно да си винаги в ролята на аутсайдер и да си подценяван, защото винаги можеш да шокираш противниковата страна, когато осъзнае че те е подценил. Преди около 2 години аз се бях сдърпал с едно момче, с което сега сме дружки за една простотия. Той е към 1. 93 над 100 кила със сигурност, аз съм 1. 68, 78 кила. Той явно ме подцени тъй като съм по-дребен от него и тогава не се познавахме.. очакваше че ще ме стресне с размерите си и ще дам задна, е да ама не... докато ми се подиграва и ми се хили надменно го налетяха такива тупаници от нищото, че не осъзна какво се случва. После ни осмириха и си стиснахме ръцете като мъже, сега сме добри приятели. Та идеята ми е, че мъж не си единствено заради външният си вид. Мъжеството идва от сърцето, акъла и ташаците, чак накрая идва външният вид. :) Не се комплексирай за глупости.

2.   Номер 1, искам да те поздравя за осъзнатия начин на разсъждение и желанието да вървиш напреди и нагоре! Точно така трябва да подхожда всеки млад и нетолкова млад човек и от двата пола! В последните години младите някак твърде лесно се отказват и сами се поставят в положението на губещи още в зародиш, без да си дадат сметка, че за да постигнат нещо значимо, то зависи изцяло от тях самите и от постоянството им в тази насока.
Подценяването от страна на другиго винаги е предимство за теб, стига да знаеш как да подходиш по ползотворен за теб начин. Важи за всяка област от живота.

- Кифлоприземител

3.   Можеш! Не искам да ти споделям как поради многото негативизъм, който ще отнеса.

4.   Не ти трябва да си висок, човешкият гръбнак не е достатъчно пригоден за стоене на два крака и хората масово имат болки и проблеми след определен брой години... е, ако висиш по лостовете редовно и не си шкембелия може и да го отложиш този момент, дори ако си висок. Няма как да избягаш от гравитацията, не им завиждай на високите.

Забелязал съм, че сега дори и децата са доста високи заради модерния начин на хранене, но не мисля, че това е за добро - животните по фермите са блъскани с хормони на растежа (и антибиотици, но това е за друга история), замисли се какво става когато консумираш месо, яйца и млечни продукти от подобни животни. Рак.

5.   Автор:

До номер 3: Моля те, сподели! Ако става въпрос за хормон на растежа, определено не бих стигнал до там.

6.   До автора прочети за учението на Невил Годард!