Споделена история от Спорт и красота

Как да се мотивирам за да спортувам активно
Здравейте, жена съм и адски много ме мързи. Всеки ден се "навивам" как след работа, ще отида да потичам, ще правя упражнения или ще ида на йога....обаче резултата е, че се опъвам на дивана с книга...пускам си музика и всички добри намерения отиват " по дяволите".
Как да се мотивирам да спортувам ? Как ви се получава на вас?

Коментари

1.   Най-добрият метод е да намериш друг човек, с когото да ходиш редовно да спортуваш.

2.   Правилно е казал 1. Трябва да имаш такава среда. Да се мотивирате взаимно. Най-често на лостовете има хора, които тренират. Може да се запознаеш с някой

3.   Мотивацията е слаба ракия и работи за кратко.

Да, номер 1 дава хубав съвет, но аз ще ти дам още няколко, дето помагат на мен и ако си намериш другар, да тренирате заедно, само ще стане ОЩЕ по-добре.

1 - Имай си график. Вкарай си го в календара. И го следвай!

2 - Казвай се защо го правиш. Знай ЗАЩО искаш да тренираш. Прмерно:

"Искам да тренирам, защото искам да съм стройна и здрава! Това ме кара, да се зувствам добре."

Т.е. ти не искаш ей така да си тренираш. Искаш да се зувстваш добре, да постигаш някакви успехи, да подържаш здраветео си. Ако не тренираш, просто намаляш шансовете си, да го постигнеш.

Домързи ли те, ведна се запитай:
- Защо искам да тренирам? - За да съм стройна и хубава!
- Как да съм стойна и хубава? Като тренирам!

И се запитах - струва ли си това, че лежкунтиш в момента, да си изтървеш възможността, да си стройна и хубава? Каква важна причина имаш, че да не тренираш? Лежането ще го забравиш на другия ден. Ама килцата ще се трупат, лошата форма ще се влоши и ще ти е ОЩЕ по-трудно. Струваше ли си лежането? Не разбира се.

3 - Ако пропсунеш тренировка - не се наказвай. Отново - ЗАЩО тренираш. За да си стройна и хубава. Ако порпуснеш една тренировка, послендото, което искаш да направиш, е да пропуснеш и друга.

4 - Намери зала МАКСИМАЛНО близо до вас и/или до работа. Ако може, напаво си вземи фитнес уреди. Нали знаеш, как не е хубаво, да държиш алкохол покрай човек, борещ се с алкохолизъм. Ами при теб е обратното - трениращият, трябва да му е МАКСИМАЛНО лесно, да тренира.

Най-важното е, да знеш, че тренираш, не за да се изпотиш и да си губиш времето, когато можеш да си седиш вкъщи и да си гледаш телефона, а защото ще имаш хубаво тяло и ще се чувстваш добре.

4.   До 3 ( от авторката)

1 - Имай си график. Вкарай си го в календара. И го следвай!
Трудна работа, като се прибера от бач, уморено ми и въобще не ми се гледат календари :))

2 - Казвай се защо го правиш. Знай ЗАЩО искаш да тренираш. Прмерно:
"Искам да тренирам, защото искам да съм стройна и здрава! Това ме кара, да се зувствам добре. "
Домързи ли те, ведна се запитай:
- Защо искам да тренирам? - За да съм стройна и хубава!
- Как да съм стойна и хубава? Като тренирам!
И се запитах - струва ли си това, че лежкунтиш в момента, да си изтървеш възможността, да си стройна и хубава? Каква важна причина имаш, че да не тренираш? Лежането ще го забравиш на другия ден. Ама килцата ще се трупат, лошата форма ще се влоши и ще ти е ОЩЕ по-трудно. Струваше ли си лежането? Не разбира се.

Не става с тази мотивация. Аз знам, че и без да тренирам съм стройна и здрава и тренировките няма да променят това особено. Аз съм типичен мезоморф (широки рамене, мускули, сила).
Тренировките няма да ме направят и по-хубава ( знаеш ген са чертите на лицето ;)))))
Ако бях в "лоша форма", това би ме мотивирало, само че аз съм в добра физическа форма ( вървене по 25-30 км, каране на байк по 40-50 км не са ми проблем. Тичала съм на маратон (и завърших в контролното време), мога да направя 15-20 лицеви опори и може би 200-300 коремни преси, без това да ми е проблем.
"Килцата се трупат", ако се храниш по много и с кофти храни. Това няма общо въобще със спортуването.
Аз смятам, че трябва да съм малко по-активна и да се социализирам с хора ( тъй като в пандемията спрях да го правя), но това няма общо с външния ми вид или здравето ми. В този ред на мисли, няма как да ме мотивира.

4 - Намери зала МАКСИМАЛНО близо до вас и/или до работа. Ако може, напаво си вземи фитнес уреди. Нали знаеш, как не е хубаво, да държиш алкохол покрай човек, борещ се с алкохолизъм. Ами при теб е обратното - трениращият, трябва да му е МАКСИМАЛНО лесно, да тренира.
Най-важното е, да знеш, че тренираш, не за да се изпотиш и да си губиш времето, когато можеш да си седиш вкъщи и да си гледаш телефона, а защото ще имаш хубаво тяло и ще се чувстваш добре.

Това ме разсмя. Тук въобще не говорим за фитнес. Това е изключително скучно занимание, каквото не мога да си причиня. Говорим за колективни спортове ( йога, пилатес и т. н. т. )
Проблема е, че за мен да си стоя в къщи с книга не е "загуба на време", а удоволствие. Виж ходенето на фитнес е времеемко и досадно занимание. От друга страна, не ме мотивира мисълта, че " ще имам хубаво тяло и ще се чувствам добре", тъй като аз в момента имам доста прилично тяло и се чувствам добре ;))))
Все пак благодаря за идеите, макар и неприложими в моя случай ;)))

.

5.   Направих си график, който следвам, каквото и да става и дори и да съм заета. 4 пъти в седмицата ходя. Отивам във фитнеса, направила съм си програма, правя между 12 и 15 упражнения 15 минути кардио. Не стоя повече от час и 15 минути в залата и не си зяпам телефона като тренирам.
Моят фитнес работи почти денонощно и ми е доста удобно, защото дори и целия ми ден да е зает, отивам в 5:30-6 сутринта и си тренирам. Воля и постоянство, вече 7 месеца ходя. Книги чета вечер или във влака.
Ж23

6.   Не е задължително да посещаваш фитнес, тренирай си вкъщи в началото докато набереш надмощие върху мързела.
За месец или два си в играта.
И не се "скръндзи" за чиста храна, нито за книга.

7.   Енегията, която ще имаш, е достатъчна мотивация. Здравето, усещането за лекота, а на последно място суетата и външният вид. Връщат ти се желание за живот, младост, жизненост, избиват ти се всякакви депресии, мрачни мисли, ядове. Паметта се подобрява.

Движението, активността, могат да се подсигурят от всичко - домакинска работа, ходене пеша, когато е възможно, не е нужно да се тича, ходи задължително на фитнес, спортува нещо определено.

И е за предпочитане пред глад, диети, чудодейни хапчета и чайове ми прочие, промотирани за хора, "които нямат време за спорт". Всеки има време, ако му е важно.

8.   Като си предплатиш месечна карта за фитнес, плуване, танци или за друг спорт по твой вкус.