Споделена история от Спорт и красота

Футбол и момиче
Добър ден на всички в сайта. Момиче съм и от скоро се интересувам от футбол,за сведения съм на 17 години. Нямам много приятели,а и повечето момичета не се интересуват от футбол,за тях е по-важно да се гримират,пушат,да ходат по дискотеки,да ползват наркотици и такива неща. Отдръпнах се навреме бих казала и туй като не излизам много,много докато търсех да гледам нещо попаднах на мач от Серия А ( италианското първенство ). Честно казано ми хареса и то доста ( да не кажете само заради футболистите,не не е заради тях,а самият заряд,който ти дава играта) Сега следя това първенство и интригата за скудето е доста голяма,само как Милан шокираха Интер след,като Интер водеше с 1 гол,но се отпуснаха,та да не навлизам в подробности,все пак ако сте запалени по футбола сте гледали мача. Въпросът ми е как да науча на коя позиция е определен футболист ( трябва да гледам съставите ли преди мача или да си търся в интернет? ) Как да науча за най добрите футболисти в историята на футбола и най -важното как правите анализи на мачовете? Срам ме е да питам нашите момчета,а и те дори не гледат футбол,всеки гледа как да отиде на дискотека,да пуши,абе ужас. Ще съм благодарна и то много. Защото се замислям бъдещата ми професия да е нещо свързано с футбола.
Благодаря предварително. И се надявам хората,които управляват сайта,одобрят историята ми. Хубав и слънчев ден. И се усмихни. ОТИВА ТИ

Усмивка - щрак *

Коментари

1.   Слушай, не искам да ти разбирам илюзиите, но голяма част от срещите на високо ниво са предварително решени. Тоест гледаш едно шоу, а не реален спорт, който също така е свързан с хазартни облаги (това е валидно и за други някои други спортове).
Както и да е, всичко от което се интересуваш, можеш да намериш, ако използваш търсачка като "google".
Eто ти сайт, където можеш да намериш данни за отборите по държави - включително и българските - виж графите за държава, отбори и тн.
https://www.transfermarkt.com/
https://www.youtube.com/watch?v=JKRkrpYn8rg - как да правиш анализ.

2.   И аз съм жена , която е запалена по футбола. Даже миналото лято, понеже бях на море, се прибирах по-рано от плажа за да гледам мачовете от Европейското.
За да разбереш кой на каква позиция ще играе гледаш коментарите преди мача. Там си показват схемите на двата отбора, този ще еляво крола, онзи ще е на върха на атаката и т.н. А иначе ако те интересува някой конкретен футболист, примерно Неймар, влизаш си в гоогле и четеш...роден еди си кога, играе в еди си кой отбор, на еди си каква позиция...
Колкото до великите футболисти, емного са. Като почнеш от Краля Пеле, през Марадона, през целия нац. отбор на Бразилия през 90-те, та през Зинедин Зидан, Роналдиньо...та чак до Меси Кристияно Роналдо (да не се бърка с бразилците Роналдо и Роналдиньо), Неймар, Мо Калахари и т.н. А преди тях е имало Гаринча, Ди Стефано, сър Боби Чарлтън...
Списъкът наистина е безкраен!
За щастие има Интернет и можем да гледаме стари записи. Е, поне от последните 50 години, примерно. Сигурно и преди 100 години е имало невероятни футболисти, нопо обясними причини няма как да ги гледаме на запис.
Но и това което има онлайн е доста. Така, че ако ти е интересно...приятно гледане!
Една кака

3.   Благодаря номер 2! <3