Споделена история от Спорт и красота

Измивен гел?
Здравейте. Скоро свършвам измивния ми гел за лице и се чудя какъв да си купя. Бих казала,че кожата ми е смесена до мазна и аз не мога да разбера. От няколко гледам измивния гел на Гарниер Био с лимонена трева. Някой ползвал ли го е? Ще помоля за мнение. На 19 години съм,ако някой пита.

Коментари

1.   Търси гел без SLS и алкохол денат - изсушават страшно много, състаряват кожата и водят до допълнително омазняване, за да компенсира. Разгледай групата "Инфармацки" във ФБ или блогът "Инфармация" на Надя. Потърси и ще намериш бюджетни измивни гелове за твоята кожа. Аз съм също с мазна кожа и използвам измивна пяна на Балеа с алое вера в синя опаковка.

2.   Моята кожа е чувствителна и реактивна, комбинирана, с омазняване в Т-зона и брадичка. За мен само от аптеката в повечето случаи, защото кажи речи от всичко с аромати и парфюми се зачервявам и се появяват петна и сухи зони. Използвам от почти година CeraVe foaming cleanser for normal to oily skin, преди това съм ползвала на Laroche posay - от серията за акне когато имах такъв проблем (има аромати, и можех да го ползвам само веднъж на ден), на Vichy за мазна кожа (също имаше аромат, но не ме дразнеше). Колкото до първия коментар, при мен някои от вариантите без sls водят до раздразнения и сухота така или иначе, но алкохол дената - далече от него. Този на CeraVe със сигурност има sls (по спомен май и Laroche posay също). Ниацинамидите в него ми се отразяват добре на кожата явно. Важна си е цялостната грижа, и овлажняване, и хидратиране, и защитен фактор 50 всеки ден задължително (няма значение дали е зима), и богат нощен крем.
До авторката - ако те притеснява цената, от 9 месеца ползвам сутрин и вечер CeraVe 475ml. 27лв, и имам още 1 месец и повече сигурно да изкарам. На гарниер е 150ml. 12лв.. Така че ценово, даже Гарниера е по-скъп. Видях му състава, има салицилова киселина и линалол, нищо че са в много малка концентрация. Линалола помага за задържането на влага (на майка ми и на една приятелка обаче им дразни кожата).
По възможност винаги пробвай тестери, или ако някоя приятелка има я помоли да използваш преди да купиш.