Споделена история от Спорт и красота

Проблем с килограмите
Здравейте! Пише жена на 22 години, която има проблем с килограмите и самочувствието. Висока съм 1, 53 и тежа 59-62, 2 кг (теглото ми постоянно варира ). Лятото бях 52 кг, а сега съм толкова много, вярно е че похапвам повече, но не знам. Иначе, ако ям много малко, а предния ден съм яла повече веднага смъквам 1 килограм. Преди бях болна от анорексия и след като се излекувах от нея започнах много странен режим на хранене. Примерно в понеделник ям много, и качвам 1-1, 5 кг, на другия ден много малко ям и ги смъквам и така с месеци наред (8 месеца ). Всеки ден се тегля и като видя че съм качила, ям малко като видя че съм свалила и започвам нормално да си ям ( не се тъпча). Дали с тоя режим не съм си разбила метаболизма. Защото според това колко ям през деня на другия ден тежа различно. Приемно вчера бях 58, 5 кг, а сега след като се изтеглих след вечеря съм 59, 2 кг, но вчера се теглих на гладен стомах. Според вас килограмите ми добре ли са и колко трябва да тежа? Ако реша да отслабна за 1 седмица мога и също и да кача, много е странно и се притеснявам.
Благодаря на всеки, който ще отдели от времето си, за да ми помогне! Хубава и спокойна вечер!

Коментари

1.   Хм, и да ядеш много, нали знаеш къде отива храната после...
Затова - по-малко, но качествена храна - предимно плодове и зелечуци, спортувай, а ако не можеш поради някакви болести или не знам какво - движи се, излез до парка, пеша до магазина, по стълбите вместо асансьор и тн. Според мен сигурно си с леко наднормено тегло, ако се храниш с твърде много тестени изделия.
Не ти препоръчвам да гладуваш, а да тичаш или скачаш на въже всеки ден, един приятел свали към 60 килограма със скачане на въже, когато беше ученик за едно лято.

2.   Следиш какво ядеш, никога не минаваш едни определени калории и спортуваш. Ако се казват колограмите, значи ядеш много - трябва да намалиш. Това е. Няма тайна.

А 1-1.5 килограма, са водата и хранта, която може би не си изхвърлила. Мери се 2 пъти в седмицата, винаги по-едно и също време, записвай си и следи.

3.   Много зависи и по кое време на деня се теглиш... Нормално е след вечеря да тежиш повече, отколкото сутрин на гладно...