Споделена история от Спорт и красота

За 5 месеца ще кача ли поне 4-5 килограма мускулна маса?
19-годишен, 55 килограма, 193 см.. След време ми се иска да почна някой боен спорт, но теглото ми ме спира от това. Имам предишен опит във фитнеса, но тренировките бяха доста непостоянни - за месец бях сериозен, след това не тренирах двойно повече време от мързел и цикълът се повтаря от както бях на 16 години. С изградените си познания за фитнеса изградих следната програма (ще ме извините за английските наименования, просто не им знам точния превод на български):
1 вариант - barbel curls 10 пъти по 4 сета, triceps barbell curls 10 пъти по 4 сета, barbell overhead press 15 пъти 4 сета, barbell shrug 30-40 пъти по 4 сета.

2 вариант: bench press 10 пъти по 4 сета, barbell shrug 30-40 по 4 сета, barbell squads 15 пъти по 3-4 сета, deadlift 10 пъти по 3 сета.

Вариантите ги редувам (понеделник 1 вариант, вторник 2 вариант и така до събота включително) Всяка сутрин правя лицеви опори, коремни, клякания без тежести и lying neck extensions. Понеже не ми се занимава да броя калории мисля просто да ям каквото ми падне през час-два и да пия по 3-4 литра вода.

Коментари

1.   Ако не ти е фейк данните - 193 см и 55 кг ти си направо за болница, тежиш двойно по-малко от нормалното за мъж тегло с твоя ръст, което от 93 до максимум 103 кг. На теб проблема не са ти тренировките, а храната, вярвай ми. И лекар. Нужен ти е лекар, защото мисля, че и медикаменти ще са нужни в твоя случай, теглото ти е критично ниско.

2.   С тоя ръст, ако се озориш малко и ядеш добре, като нищо ще ги качиш. Отиди някъде, където имат интруктури и треньори и говори с тях. А ако искаш да учиш бойни спротове, телгото не трбява да те спира. Вярвай ми - в бойните спортовве са майстори на качването и свалянето на тегло! Ще те научат бързо. Лошото е, че няма да имаш подходящи спаринг партньори. Хората с твоя ръс са масово над 80 кила и се считата "слаби".

Поговори с лекар, да те види, да не да имаш някаквъ проблем или нещо. 55 килогртама на 193 е доста малко.

3.   193/55? Олеле, майко, ти в концлагер ли живееш? Сигурен ли си, че няма грешка в цифрите? Аз познавам един, който е 190/60 и е кожа и кости, а ти си още по-зле.

4.   Аз съм 183 см и съм 62 и пак смятам, че съм твърде слаб, но имах свръхактивна щитовидна жлеза и просто много бързо ми работи метаболизма. А преди това съм стигал до 90 кила, но тогава пък бях с хипофункция. Виж си хормоните на щитовидната жлеза, авторе!

5.   Забравил си най-важното а именно:
Eat clen, tren hard, anaver give up, test your limits, dbolish your haters, and always winn.

6.   Като човек, който качи за 7-8 месеца 8 килограма чрез трениране, мога да ти кажа, че със сигурност можеш, даже и 10, ако си постоянен. Най-важното е храната, на 70-80% успехът ти идва от храната и най-вече от приема на въглехидрати и протеин. Количеството протеин трябва да е двойно спрямо килограмите ти, за да има мускулен растеж (т.е. ако си 55 кг * 2 = 110 грама протеин на ден) и съответно с покачването на мускулна маса, трябва да увеличаваш количеството протеин, което приемаш. Изтегли си MyFitnessPal приложението, чрез което в подробности можеш да видиш спрямо своите цели какво количество от всички видове хранителни вещества трябва да приемаш (трите основни са протеин, въглехидрати и мазнини). Протеинът си го набяваш основно от месото и протеинът на прах, допълнителни източници на протеин са бобовите култури, ядки, десерти с протеин и т.н. Тренировките ти са слаби по мое мнение. Раздели си ги на 5 групи - гръб, гърди, ръце, рамене, крака. Във всяка мускулна група си избери 4-5-6 упражнения. Залагай на 3-4-5 серии, като тежките упражнения задължително 4-5, а изолираните 3 с малък брой повторения - 8-12 и стане ли ти леко с килограмите по 12 повторения, увеличаваш с толкова, че да те затрудняват 8. Комбинирайки двете неща, само тогава можеш да ведиш прогрес. Предполагам, щом пишеш на английски упражненията, че си се поинтересувал в мрежата, но да, съветът ми е, ако нямаш финансовя възможност, да гледаш в YouTube видеа по темата, а ако имаш, вземи си треньор за първите 3 месеца, повярвай ми, така направих и оттам ми тръгна постоянството, той ме запали и така се добих постояноството, което ми липсваше като на теб. Успех ти желая, пред очите си съм виждал 30 килограмова трансформация в рамките на година и половина, абсолютно натурално, така че имаш ли воля, възможно е!