Споделена история от Спорт и красота

Възможно ли е ?
Аз съм жена на 26 години, която в момента поради заболяване на близък човек няма възможност да излиза задълго където и да било, също и да спортува. Майка ми е на легло. Правя всичко възможно , за да се чувства добре, да подобрявам, доколкото мога качеството й на живот. Цялото ми внимание и време в момента е насочено към нея и не мога да я оставям сама. Обичам я. Тя е мой родител, отгледала ме е, дължа й го. Бих искала да отслабна, понеже съм над нормата с около 15 килограма и искам да се чувствам по-добре, по-лека и здрава, разбира се. Липсва ми движението. Искам да положа някаква грижа и за себе си. Не искам да надебелявам още повече. Аз съм 165 см,75 кг, което е много. Преди, когато ходех на работа , успях за около половин година да спра хляба, тестеното и сладкото, да увелича приема на вода и отслабнах 7 килограма, но поради всичко, което се случи в личен план , започнах пак да прибягвам към сладкото, което ми е слабост, а знам, че вреди на всичко в организма, като цяло. Ако си купя велоергометър и тренирам сутрин и вечер, няколко пъти седмично, когато тя спи и ако страня от сладкото, дали бих имала успех? Възможно ли е да отслабна по този наичин, да вляза във форма? Моля за съвети и мнения от хора, които са наясно по темата.

Коментари

1.   Възможно е.

2.   В твоят случай по- добре аеробика да е. Съчетавай с активна (hatha) йога.

3.   Възможно е, но освен сладкото, трябва да избягваш всичко тестено, газирано, пакетирано и т.н. вредни неща. Щом нямаш възможност за движение, ограничи храната, на човек не му трябва много. Наблягай на салати, плод на закуска и ще успееш!

4.   От авторката: Благодаря за коментарите. Интересува ме специално дали само с велоергометър би се получило?

6.   Здравей, аз имам велоаргометър и от личен опит мога да ти кажа че този уред прави чудеса. Стяга дупето и целите крака.
Карах по време на пандемията по 4-5 пъти седмично, за по час.
Трябва търпение обаче докато видиш резултатите. Също така е важно да знаеш за самата себе си дали една такава монотонна тренировка е твоето нещо, защото за някои е скучно и се отказват. За мен е перфектно, защото не мисля за брой серии и повторения на разни упражнения, а си карам и гледам филм.
Но преди всичко по-горе...
важен е режима на хранене. Може да спреш сладкото и като цяло да внимаваш с въглехидратите. Според мен е важно вечерята да е лека, също гледай да се наспиваш. Липсата на сън пречи на тялото да гори калории.

7.   НЕ си над нормата.Тези таблици дето ги гледаате са ПЪЛНИ ПРОСТОТИИ.Даже по таблиците си с 10 кг над,а не 15 кг...НО това не важно-важното е ,че тези изчисления НЯМАТ НИКАКЪМ СМИСЪЛ.Никой не може да ти каже колко точно трябва да тежиш,за Бога!Колкото ИСКАШ.Плюс това кг може да са от мускули,сланина,кости!И зависиКЪДЕ ги трупаш!
Както един лекар един път бил казал-ако трупаш на корема трябва да внимаваш с кг,ако трупаш под талията(задник,бедра,ханш-(Дженифър Лопес,Шакира) можеш ДА СИ ДЕБЕЛЕЕШ КОЛКОТО СИ ИСКАШ!Защого е ЗДРАВОСЛОВНО за тялото ти!И защото е КРАСИВО.

Аз съм по-ниска от теб и горе долу и аз съм на тези кг.Нямам никакво желание или нужда да свалям каквото и да е било.Седят добра на тялото ми и това искам.Но аз принадлежа на съмсем различна култура и вкусове,така че моят случай е много далечен...
Но ако аскаш българче,най-вероятно ща трябва да свалиш кг,защото иначе ще бъдаш за тях "свинкя-майка"...
Тук такива като мен и теб НЕ са много харесвани...

8.   7, да, много е красиво да имаш тлъст и мазен г*з, с извинение. Абсолютен мързел ...

9.   От авторката: Благодаря за съветите. Номер 7,точно коремната област ми е проблема. Като цяло не изглеждам твърде пълна, но не се харесвам и искам да променя нещата.