Споделена история от Спорт и красота

Депресирана съм отново
Здравейте!Нали знаете как след бременност коремът ви е нацепен и грозен и гърдите увисват и въобще цялото тяло изглежда ужасно и нищо общо с това,което е било преди.Има ли начин това да се оправи с упражнения или някакви мазила?Аз имам перфектно тяло в момента,имам много тънка талия с плочки,голямо много тренирано дупе,големи стегнати гърди,крака,всичко и се харесвам,имам самочувствие,но има вероятност да съм бременна,защото ми закъснява и това ме депресира.Ако имам бебе ще стана дебела и грозна и няма да има и следа от предишното ми тяло.Аз имам много бърз метаболизъм и никога не качвам килограми,независимо дали се движа,спортувам или колко точно ям.Когато си бременна от кое точно се получава надебеляването?От много ядене,залежаване,метаболизъм или какво?Преди година правих аборт и не искам отново да правя,защото е рисково и самата болка е много неприятна (но все пак ако се налага бих я търпяла естествено пред това да имам дете).Наистина не искам да имам дете.В депресия съм.Мъжът ми не ме разбира как точно се чувствам.Аз държа изключително много на външният си вид и смея да твърдя,че изглеждам прекрасно.Ако имам бебе ще стана грозна с ужасно тяло и ще давам цялото си време да чистя и да съм нещастна,за дете,което аз дори не искам.И няма да пътувам,както досега,мъжът ми като е на бизнес пътувания няма да ме взима,а аз ще седя по цял ден с тъпото бебе,което постоянно ще ме ядосва и няма да ме оставя намира.И няма да се купуват дрехи и хубави неща за мен,а за бебето и за мен нищо,то ще ми вземе всичко,защото то изисква много пари.Няма да мога и да работя,при моята професия се държи много на външният вид и е също така до време,аз съм вече на 20,а и никой няма да иска да работи с бременната мен.Въобще това дете би съсипало целият ми живот.То още не се е родило,а аз вече изпитвам негативни чувства.Няма начин!Дано ми дойде цикъла много скоро и да свърши всичко и животът ми да си бъде прекрасен както досега е бил.Мъжът ми си мисли,че искам дете,защото се усмихвам много и се смея като сме говорили по темата,а това не е така,това го правя от шок.Докато го пиша вече се разстройвам.Не искам да изпитвам омраза към него,затова се моля на Бог да не съм бременна.От няколко дни ме болят гърдите и ми тече кръв като си мия зъбите,не знам дали е,че ще ми дойде цикъла или симптоми на бременност.Защото предишният път като бях бременна ми течеше кръв пак така.И майка ми и мъжът ми само ме изнервят като говорят как щял да ме боли корема,как съм щяла да седя постоянно с бебето и да му чистя и няма да мога да спя,трябвало да се обличам с определени дрехи,щели да ми увиснат гърдите,как щяло да ми дава любов и всякакви такива неща.Не искам такъв ужасен живот.Не знам защо изобщо хората искат да имат бебе.Има жени,които се оплакват,че не могат да имат.А аз пък се оплаквам,че твърде лесно забременявам.Според мен бебето е безполезно,какво ще ми даде?Нито ще ме направи щастлива,нито ще се чувствам добре,само зле,за какво ми е наистина?Куче бих си взела,те поне са сладки и не знам,просто е приятно да са около теб.

Коментари

1.   Трябва ти психиатър според мен, а не съвет. Да приравниш едно дете с куче е достатъчно за такъв и зелена/жълта рецепта.

2.   Отвратително! Горкото дете!
След като се грижиш за себе си, тренираш, не напълняваш, няма да напълнееш и през бременността. Стриите се получават от завишен инсулин. Дръж въглехидратите под контрол и инсулинът няма да е много.
За останалите тъпотии, най-сериозно ти казвам, да посещаваш психотерапевт.

3.   С един аборт зад гърба и липса на желание за дете не ти ли хрумна някак си ...как да го кажа... да се пазиш? Иначе нямам коментар за съжденията ти генерално, на горния етаж няма ни-кой.

4.   В момента съм на 58 г. Родила съм две прекрасни деца с разлика от 1г.6м. Когато забременях със сина ми,бях 49 кг.Когато го родих,пак толкова. С дъщерята същата работа. Сега съм 53 кг.За годините си нямам дори 1 бял косъм. Не пуша и не пия алкохол,нито бира,нито кафе.Живях 37 г. с прекрасен мъж,който почина от ковид усложнения преди 1г. Ти си болна за лудницата.Няма жена,която да не иска дете.Отиди да се лекуваш.

5.   Мило момиче, потърси помощ от психиатър. Да кажем, че е нормално още да не си готова да имаш дете, но расъжденията ти са меко казано плашещи. Ти и на 40 да станеш, нищо няма да се промени. Ментално си увредена.

7.   Дойде ми цикъла,не съм бременна и съм много щастлива.Нямам нужда от психиатър,напълно нормална съм и разсъжденията ми не са кой знае какво.Аз съм искрен човек,каквото съм написала съм го мислела,макар и в момент в който съм била раздразнена.По-добре човек да е себе си и да казва каквото мисли,много хора са лицемери,защото не харесват деца или разсъждават като мен,но в същото време говорят обратното пред обществото само за да не бъдат съдени.И факта,че ме обиждате,че съм луда говори повече за вас какви хора сте и какво възпитание имате,отколкото за мен.Аз не съм написала нито една обидна дума за никого,а мога.Просто не всеки има същото мнение като вашето и не всеки мисли като вас.Аз съм напълно нормална,нито съм болна,нито си говоря сама,нито имам шизофрения,аутизъм или други психични заболявания,че да ходя на психиатър.Аз съм напълно с всичкия си.И вече проблемът ми се разреши,всичко е наред и съм доволна,така че няма какво повече да пиша по темата.И не е моя вината,ако съм бременна,а в мъжа ми,защото е невнимателен.Винаги съм се почиствала перфектно и съм се пазила,но той понякога свършва в мен и е на дълбоко и аз няма как да се почистя тогава естествено.Постоянно му говоря да използваме презерватив,но той не иска и се караме и затова се отказах да се занимавам и пия хапчета когато имам пари.Така,че не съм аз виновната,както някой ме изкара.И благодаря на хората,които ми обясниха какво се случва с тялото след раждане,а за останалата част,в която ме обиждате не ви благодаря.Много е лесно да обиждаш и да се подиграваш като си анонимен.Аз също съм анонимна и имам същата възможност да го правя,защото никой не може да ме нарани през интернет или да разобличи самоличността ми,но съм направила избора да не го правя,а да подхождам с уважение към другите хора,което само може да е повод да се гордея с това какъв човек съм.Лек ден!