Споделена история от Спорт и красота

Защо е по-трудно да отслабнеш като си слаб?
Знам че не съм слаба, ама от 75кг минах на 53 за повече от година. Целта ми беше 45кг за тази година защото миналата отслабнах много бързо и си мислех че и тази ще е така. Миналата година си мислех че по това време ще съм 45кг ама уви. Хем ограничавам храната, а пак от 52. 9кг(миналия месец) минах на 53. 2кг. Не знам на какво се дължи това. Поне с един килограм да бях отслабнала. Миналата година на месец отслабвах с по 4-8кг, а сега едва 1кг(най-много 2кг). Искам да съм слаба. Сега не се зачитам за слаба. Рядко ми стават S-ките и главно ми стават S/M-ките. Знаете ли колко се разочаровах като отидох да си купя нощница и M-ката ми беше леко тясна? Исках въпреки това да я взема, но за жалост бях с майка си и тя възнамери. Не се зачитам за слаба, защото според мен трябва главно S-ки да ми стават. Искам да стигна поне 50кг до края на тази година и не знам какво да правя. Аз съм на калориен дефицит и до сега работеше добре. Ако можех щях да опитам диетата на една приятелка, въпреки че се старая да я спра от нея(яде един път на ден по 150 калории) но не мога защото тя има хранително разтройство. Аз като отслабна мога да спра. Но просто искам да съм слаба. Имате ли съвети за по-слабите хора на които им е по-трудно да отслабнат?

Коментари

1.   Скъпа, прочети за анорексия! В написаното от теб има твърде много притеснителни неща:

- "Знам че не съм слаба, ама от 75кг минах на 53 за повече от година. "
- "Искам да съм слаба. Сега не се зачитам за слаба. "
- "Не се зачитам за слаба, защото според мен трябва главно S-ки да ми стават. "
- "Аз като отслабна мога да спра. Но просто искам да съм слаба. "

Ти буквално си вманиачена в това да свалиш още 8 килограма от и без това нормалното за повечето възможни ръстове настоящо тегло, смяташ, че не си слаба /трудно е да се каже защо/ и си решила, че е нужно да ти стане даден размер дрехи, което е някаква компулсия. И не съм убеден, че ще спреш, когато достигнеш тия килограми. Запомни, че и така си красива и няма такова нещо като "трябва дадени дрехи да ми стават" - неслучайно дрехите се правят във всякакви размери, защото дрехите се нагаждат към нас, а не ние към тях!

2.   Размера S e съкращение от думата small. Не знам от какво значение е етикета с размера на дадена дреха. Отделно всеки производител сам си определя размерите на дрехите. Внимавай да не си причиниш анорексия накрая.

3.   Имунната ти система се бори да те опази жива и здрава, а ти продължаваш да я подлагаш на изпитания...
Не казваш колко си висока. С глад ще станеш с увиснала кожа и телеса- честито! Ама поне ще си слаба...
А спорт?

4.   Широко ти е около вратлето и се чудиш какво да правиш!

5.   Килограмите не ги гледай, важно е колко си висока - ако си около 170 см, килограмите ти са напълно ок.

6.   Имаш мания за отслабване и фикс идия, че точно с ес-размери дрехи, трябва да се обличаш. Била си много повече кг. , отслабнала си драстично, но ти е станало мания това и сега искаш да приличаш на някоя анорексичка. Колко точно си висока и на колко години си?

7.   Колко си висока? Какви са ти обиколките? Спортуваш ли? Как се храниш? Колко процента мазнини в организма имаш?

Красотата не се измерва в килограми, а в здраве и пропорции!

8.   Това с тоя глад е най-тъпото и НЕздравословно нещо, което може да се направи!!! Не отслабваш, защото трябва да си намалиш калориите със 100-150 от нормалните ти дневни калории, а не да ядеш по толкова... След това, въпреки, че си ги намалила тялото ти привиква и към тях и постепенно почваш да не отслабваш. Затова пък се правят дни, в които да ядеш повече, за да може да излъжеш тялото си, че НЯМА да умреш от глад и то да си работи нормално. Но всичко това е само съвет. Ако искаш си взимай по 150калории на ден (2 яйца) и така...

9.   От авторката: Няма да си докарам анорексия спокойно. Ям си нормално защото нашите ме принуждават. На ръст съм 158см и затова искам да съм поне 45кг. Даже напоследък се тъпча много. Нямам хранително разтройство, няма и да имам.

10.   Поздравления Авторке, че се опитваш да достигнеш по-секси форма и тяло! И според мен макс трябва да ти е около 50 кг.
Мъж съм, бил съм на твоето място, в момента само поддържам формата която желя и коят мога да променя винаги когато поискам. Когато си по-дебела е по-лесно. Можеш и 4-5 кг. месечно, но когато отслабнеш, нещата не са така. Не можеш, а и не е желателно да сваляш повече от 1-2 кг на месец от тук нататък. В противен случай тялото ти влиза в режим "шок", "ще се мре и трябва да се яде", и вместо да "гори" започва да трупа запаси. То е много умно, усеща че идва глад и иска да си има запаси. Така че не го тормози толкова много.
Погледни го от хубавата страна - по 1 кг. на месец, догодина си топ за морето с новия леопардов бански. Това трябва да ти е целта - постояннстовото, а не бързината. Следи си и хормоните - цикъла гледай да е редовен.