Споделена история от Спорт и красота

Стеатопогия, помощ!
Имам много сериозен проблем, жена на 28 плюс съм. НЕ знам от висок кортизол ли е, или от стрес, но пълнея ужасно в бедрата и краката. Имам стеатопигия. Който не знае какво е това, нека види в нета, да прочете. Характерно е за африканските народи и е изобразявано върху древните праисторически фигури. Това е ненормално удебеляване на бедрата, много грозно и неестествено. Нямам какво да обуя, срам ме е дори да излизам, камо ли да заговоря мъж. Да ида на лекар ли? Диета и фитнес ли да почна? Дали не е нещо от хормоните, от щитовидната жлеза? Хич не ми се иска да е генетично, да не си остана така завинаги се притеснявам. Че се появиха и стрии, и целулит, и гъша кожа. Ужасно е. Какво да правя? Какво ще ме посъветвате?

Коментари

1.   Веднага отивай на лекар, може да се оправиш, ако почнеш лечение по-отрано.

2.   Знам за какво говориш, защото живея извън Бг и познавам доста емигрантки, предимно мулатки, със същия проблем който описваш. Има и бели жени които са така, но са по-малко.
От една страна е генетична предразположеност, но също много зависи от хормоните, това е причината да засяга предимно жени. Диета и фитнес биха ти помогнали, но само до определена степен. Такова състояние не се дължи само на наднормено тегло, а на някаква аномалия на клетъчно ниво което кара мастните клетки в областта да трупат ненормално количество мазнина. Най-добре да отидеш на лекар, ще ти поставят правилна диагноза и ще те насочат към коректно лечение. Може да се наложи и операция да ти направят, знам че някои жени ги оперират... Съветвам те да се обърнеш към частна клиника за да те информират възможно най-добре спрямо най-модерните технологии за овладяване на проблема. Съмнявам се в държавно лечебно заведение да са много наясно.

3.   Доколкото знам е генетично това. Все пак обаче, ти казваш "пълнея" като да се случва сега, не да си била така винаги. Пробвай нещо освен спорта, нищо не губиш, пък и няма да ти навреди със сигурност.
Прави си една седмица поред чай от дафинови листи, като чая се прави от днес за утре, трябва да престои 24 след запарването. Средно 0. 500 гр на ден, можеш да го пиеш през целият ден. Това е ако имаш кристализирана пикочна киселина "протекла" първо удря в краката- подуване. Проучи.
В спорта тренирай краката дотолкова- до колкото да поддържаш здрави мускулите, без "помпане".
А като цяло- мъжете си харесват рубенсови модели, но заради стереотипа много от тях не си го казват публично.
Ако няма друга причина освен генетично проявление (фенотип, който се изменя средно на около 7 г когато и почти всички клетки са обновени) най- доброто, което можеш да направиш е да превърнеш това, което ти в момента виждаш като "дефект" в ефект.

4.   Авторката: Благодаря. Така и ще направя. Не вярвам лекарите да обърнат каквото и да е внимание.
Все пак аз не съм мулатка. И не ме вълнува какво харесват мъжете. Аз не се харесвам такава.

5.   Проучи и за лекар диетолог. Добрите специалисти помагат доста. Има си някакви хватки, с начина по който се приема храната, не е е до стандартното ограничаване.

6.   Ти откъде знаеш, че не си "мулатка"? може и да си-повечето хора СМЕ! не сме от бялата раса-кръвта е много омешана-съжалявам за теб... не си арийка! А това типично тяло е ТИПИЧНО за хора с ЧЕРНА кръв... тук има много арабска, терска кръв-оттам е и черната....
И НЯМА такова нещо като СТЕАТОПИГИЯ, която разбира се ти НЕ си написала дори грамотно.... Тоест-има такъв термин, но това е АБСОЛТНО РАСИСТКА терминология-вижте само откъде идва от PIG-прасе! И това се анрича така, защото е характерно за черните жени, нали? Ако беше при белите НИКОГА няашеда го пишат като проблем и да се нарича така!!!

Аз имам типично ариканско тяло-Бионсе, Дженифър Лопес, Шакира-и СЕ ГОРДЕЯ С ТОВА!!! Че имам хубаво и женствено тяло! Разбира се, че се гордея! И ВСЕКИ хетеро мъжкар, които иска жена в крвата си-иска ТАКАВА ЖЕНА!!!! Тук НЕ ги има много такива мъже-но защото са пълни комплексари и с малки... комплекчета-сящаш ние сме най-големият им кошвар в живота и ни мразят до кръв! Много сме им навредили! Въпросът е с какво? На самочувствието ли? ... Та това се струва противно на комплексарите, на НАМАЩИТЕ вкус полуграмотни питеци и на обратните! Защото иначе природата и напрвили мъжът ТОВА да харесва ище да е ДОБРЕ да се вслушашв това и да се ИНТЕРЕСУВАШ какво харесват мъжете, миличка.... Но ако просто и пуста у главЪтъ, не МОА да ти помогна и да ти налея мозък...
Но да кажаш, че това е много "грозно " и ти какво-искаш да приличаш на мъж ли? Без бедра, без нищо? Значи си много... не си много умна!