Споделена история от Спорт и красота

Как да вдигна мускална
Здравейте момчета на 14 съм имам проблем не мога да вдигна мускална маса тренирам но няма ефект нямам сила за 14годишен
Слаб съм, тежа 43. 30кг искам да съм поне 50кг, но не ми се
Получава моля за съвет.

Извинете ако има правописни грешки!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не си извинен. Недопустимо е да не можеш да пишеш на Български.

2.   Ами яж повече бе човек. Това е всичко. Ако не ти се получава, то ти си точно като онези от другата страна - дебелите, дето никога нищо не ядат а магически качват тегло. Някакво магичексо чудо, някакви природни феномени, ядрени реактори където създават материя от нищото. Ти пък си черна дупка която унищожава енергията, поглъща всичко и не остав янищо след себе си.

3.   Каква маса искаш на 14?
На 16 да беше, разбирам... Ако си ектоморф, ще ти е трудно.
Но пак си малък, не си се развил още.

4.   Щом тежиш 43 килограма подразбирам че си със слаба конструкция, въпреки че не пишеш колко си висок. При слаби хора е малко по-трудно да се качи мускулна маса, но не е невъзможно. После пък да изваяш и маркираш коремните е в пъти по-лесно отколкото при по-едрите мъже които трупат сланина на корема и много трудно я горят дори и да тренират.
Значи най-важното е правилен хранителен режим. За трениращи се препоръчва да приемат по 1. 5 грама протеин на всеки килограм телесно тегло. 43 х 1. 5 = грамове протеини които трябва да изядеш на ден. Протеини има в месото, яйцата, рибата, млечните продукти, леща, боб, овесени ядки, пълнозърнен хляб, черен шоколад (75%-80%), ядките. Направи си режима така че във всяко ядене да има нещо с протеини. Тъй като си слаб, няма нужда да ограничаваш въглехидратите и мазнините, нп те съветвам да не се тъпчеш с индустриални боклуци като колбаси, маргарин и пр.
Тренировките трябва да са интензивни, но е добре да бъдат през ден за да може мускулите да се възстановят. Формулата за всички упражнения, независимо за кой мускул са, е: най-малко 3 серии, всяка серия правиш между 6 и 15 повторения.

6.   Щом тежиш 43 килограма подразбирам че си със слаба конструкция, въпреки че не пишеш колко си висок. При слаби хора е малко по-трудно да се качи мускулна маса, но не е невъзможно. После пък да изваяш и маркираш коремните е в пъти по-лесно отколкото при по-едрите мъже които трупат сланина на корема и много трудно я горят дори и да тренират.
Значи най-важното е правилен хранителен режим. За трениращи се препоръчва да приемат по 1. 5 грама протеин на всеки килограм телесно тегло. 43 х 1. 5 = грамове протеини които трябва да изядеш на ден. Протеини има в месото, яйцата, рибата, млечните продукти, леща, боб, овесени ядки, пълнозърнен хляб, черен шоколад (75%-80%), ядките. Направи си режима така че във всяко ядене да има нещо с протеини. Тъй като си слаб, няма нужда да ограничаваш въглехидратите и мазнините, нп те съветвам да не се тъпчеш с индустриални боклуци като колбаси, маргарин и пр.
Тренировките трябва да са интензивни, но е добре да бъдат през ден за да може мускулите да се възстановят. Формулата за всички упражнения, независимо за кой мускул са, е: най-малко 3 серии, всяка серия правиш между 6 и 15 повторения.

Благодаря! за съвета висок съм. 162cm

7.   Към 1 Извинявай сгрешил съм мускулна маса :-)

8.   МускУлна маса се пише. Идва от мускУл. За да вдигнеш мускулна маса, трябва да консумираш качествено месо, качествени ядки, качествено сирене, качествено кисело мляко и кашкавал, жълтък от яйца на свибодно гледани кокошки. Белтъкът само вреди, изчерпва биотина от косата и води до оредяването й. Месо - от фермерски магазини, ядки от пекарни и фета сирене, но въпреки това все още ти е рано за мускулна маса. Самото развитие от юноша към мъж не го позволява. Мускулната маса започва да се развива по-осезателно при момчетата към 17 г възраст.