Споделена история от Спорт и красота

Тъмната страна на Мондиала в Катар 2022
Катар е най-скандалният домакин на Световното първенство в историята на футбола. Все още около организацията на първенство тегнат съмнения за нечисти сделки.

Смърт, корупция, забрани и много похарчени пари.

Коментари

1.   Като всички години назад във всички останали страни.
Хората и бизнеса са същите, само на друго място.

2.   От Катарците само може да се учим.

България има 10 пъти по-голяма територия от Катар, а никога не е била и няма да бъде домакин на голям футболен турнир.

3.   Авторе в кой свят живееш? Къде по света е по различно, че се изненадваш от Катар? Или днес по сайтовете има статия само за Катар и ти като кон с капаци вярваш, че такива неща стават само там. С риск отново да се изненадаш, ще ти съобщя че не в Катар е измислена топлата вода и навсякаде по света е все така.

4.   Има един лаф за чуждата треска и собствената греда.
Преди да критикуваш другите за нещо, първо погледни хубаво себе си, след това си кажи честно на себе си имам ли право да държа сметка на другите, при положение че съм по-зле от тях и чак тогава, ако все още държиш да се излага - давай.
Да, имало е корупция е избора на Катар, но винаги е имало и това е част от играта наречена живот - хората сме такива. Колкото по-високи са "залозите", толкова по-голяма е и корупцията, макар че по тези етажи и мащаби не се нарича дори и така. Там е благодарност, лобизъм и пр.
Хора са загива ли - да така е и по-лошото е, че ще се случва и в бъдеще. Такъв е животът, бедните са експлоатирани от богатите от край време и това няма изгледи да се промени.
Забрани - на какво, на алкохол и на публични прояви на хомосексуализъм? Западният човек е свикнал да живее със съзнанието, че е винаги прав и че той е върха на биологичната и социалната еволюция и не може да разбере, че има и други общества, които не искат да приемат техния обществен модел или ако го разберат по някакъв начин, то задължително след това те биват заклеймявани като недемократични. А кой е казал, че всички трябва да живеят като тях. Най-лицемерното е, че постоянно говорят за свобода и право на личен избор, но когато избереш нещо (свободно) което не се вписва в техните представи, те веднага ти казват, че нямаш право на този избор.
Много пари са похарчени - имат хората харчат. Оргнизарнето на такива грандиозни събития, като Световни първенства, Олимпиади, Експота и пр. е нещо имиджово и се прави с тази единствена цел да се покажеш пред Света, да заявиш амбициите си и да си лустрошаш имиджа, а това винаги е струвало скъпо.
В крайна сметка Катар не се различава по нищо от Китай (две Олимпиади в рамките на 14 години), Русия, Лондон, Германия, ЮАР, Бразилия, ОАЕ или САЩ. Но понеже е малка, неудобна и много различна страна от нас, то задължително трябва да я уязвим и да послужи, като пример на другите малки и различни да си знаят мястото и да не се бутат при големите.