Споделена история от Спорт и красота

Премахване на видими капиляри по лицето с лазер
Здравейте, от няколко години имам нови, , украски” по лицето и се чудя какво да ги правя. Имам себореен дерматит, който се проявява по лицето ми, а за да го лекувам съм се мазала с много различни кремове. Правя го и до днес, просто е неизбежно, дерматитът иска постоянно да го потискаш, за да не се проявява.
В крайна сметка около носа ми се личат няколко червени капиляри, може би от 3, 4 години. Но тази година положението започна да се влошава и не знам на какво се дължи това. Вече ми се личат капилярчета по самия нос, от двете страни на носа се появиха още в допълнение, а забелязвам и зачервяване от едната страна на носа ми.
Чух за метода с лазер, но също така и прочетох някои неща за него. В огромна дилема съм какво да правя. Дали да се подложа сега на това или не. Не знам точно до колко ще ми помогне, страх ме е да не се влошат нещата. Чух и че струва доста скъпо, но не знам колко струва една процедура.
Освен това не знам дали моята възпалена кожа от дерматит изобщо е добре да се излага на този лазер.
Много ще се радвам ако споделите своя опит с мен, за да си направя изводи и да взема решение.

Коментари

1.   Аз имам ужасни проблеми с кожата на лицето, разширени пори, спукани капиляри, кожата ми винаги е била мазна и съм си стискала пъпките, от което беше станала с много белези и червенини. Пекла съм си лицето години наред без слънцезащитен лосион именно с цел да ми изсъхват пъпките. Кожата на лицето ми беше с доста спукани капиляри и дори стана червендалеста, а по принцип е млечно бяла. Отидох на козметик-там ти сканират лицето, на различни изображения виждаш дълбоките поражения. На мен ми изписа специални кремове и отмиващи средства специално за моя тип кожа и моите поражения. Тя е медицински козметолог, козметиката е полу-медицинска. Обикновена няма да те оправи. За цялото това нещо дадох 500 евро (1000лв. ) След 2г. козметиката наистина доста помогна. Това всичко се случва в чужбина. След 2 г. вече бях на друг медицински козметолог в друга страна, тъй като се преместих. Тук ми правиха същия скенер тя ми препоръча доста процедури, много скъпи, от които аз бях на три. Химически пиилинг, нова козметика, медицинска, и за спуканите капиляри два IP лазер процедури. Ефекта е уникален, кожата ми беше избелена с два тона, спуканите капиляри намаляха със 60-70% и кожата ми се изглади. Тя нанася специален гел преди процедурата, защото IP лазера може да ти придаде горещо усещане на лицето, но със самия гел почти не се усеща. Нямам никакви странични ефекти. Цената за козметиката и лазерите и пиилинга възлиза на около 3000лв. Всичко е правено в чужбина, съветвам те да отидеш на медицински козметолог с IP лазер. Една процедура на лазера е около 250 евро в чужбина, не знам в БГ колко е, но си заслужава на 100%. Стига да е опитна козметиката.

2.   Пробвай SR -Elos, това е лазера, 150лв. Има ефект.