Споделена история от Спорт и красота

Покачване на тегло
Здравейте, жена съм проблема ми е че искам да напълнея, но не се получава. Ежедневието ми е забързано и не се храня пълноценно.
Препоръчайте ми добавки или витамини, ако имате същият проблем. В момента пия колаген, но мисля да почна и whey protein четох, че той помага за качване на мускулна маса и тегло. Мисля и за гейнър но не знам кой точно на My PROTEIN изглеждат качествени

Коментари

1.   А защо като ти е забързано ежедневието не си купиш 2 кебапчета, вместо снакс или солети? Не, че от кебапчетата се пълнее, но като казваш, че не се храниш пълноценно...

2.   Без тренировки няма нищо да направиш с тези добавки. А дори с тях ще ти отнеме месеци или години.

3.   Твоя гейнър е на optimum nutrition Mass gainer
Запомни. Ако искаш да качиш трябва да приемаш повече калорий отколкото изразходваш. Купи си и фъстъчено масло тъй като има 600 калории на 100 грама. Яж го 2 пъти дневно по 50 грама след ядене че много засища.

4.   Ако искаш да напълнееш, трябва да спортуваш и да ядеш месо, ядки, пълномаслено кисело мляко, сирене, боб, леща, грах, нахут, т. е да си набавяш протеини, които да увеличиш мускулната си маса.

5.   Приемай по калорични храни и ще се получи! Наблргни на фъстъченото масло и ядките!!!

6.   Нутриционист и инструктор питай.

7.   Не знам докога всякакви тъпаци ще съветват хората да се тъпчат с химия - стероиди, добавки. Няма такова нещо като не мога да напълнея, лесно пълнея, не мога да отслабна и т. н. Говорим за калориен баланс, елементарно. Ядеш повече калории - теглото се покачва (пълнееш), ядеш по-малко (намалява). Направи си груба преценка колко калории гориш в забързаното си ежедневие и увеличи храната. Например закуската - една овесена каша, която всеки я знае - сложи й сега една хубава пълна лъжица мед и 1 пълна лъжица фъстъчено масло, сипи малко ленено семе и хоп - това отива до 1000 калории. 1000 калории се изгарят с бягане от порядъка на 20 км, а ме съмнява чак да бягаш 20 км. Пробвай седмица така, виж теглото - ако не се покачва - увеличи калориите на обяда, на всяка храна може да й настържеш и кашкавал отгоре примерно и така. Но едно нещо запомни - ЗАБРАВИ всякакви глупости където ти пишат за добавки разни. Те ако помагаха на хората нямаше да правят пари от тях, пийваш малко и си готова, къде е далаверата на оня тогава? Обратното - закачиш ли се на хорото ще видиш, че няма откачане, а той точно това иска - цял живот да пиеш протеини, аминокиселини и подобни простотии, които можеш да си ги набавиш с храната, но естествени, а не прахообразни боклуци.

8.   Ако искаш еа качиш мускулна маса, ти трябват протеини - телешко месо, гръцко сирене "Фета", филии с качествено краве масло - немските или President, пълномаслено кисело мляко БДС, например Верея, кефир с висок процент масленост - в руските магазини и в Лидл има хубав, ядки - орехи. За всички останали трябва да знаеш дали са ти поносими. От яйцата - само жълтък. Белтъкът изчерпва западите от биотин и вреди особено на косата.