Споделена история от Спорт и красота

Обезкосмяване на интимна зона
Здравейте, дами!
Жена съм.

Моля, за съвет /препоръки по следните въпроси:

1. Вие какъв метод на обескосмянване на интимната зона предпочитате?
2. След процедурата имате ле някакви раздразнения? И как се спрвяте с тях?
3. Нормално ли е кожата там да е по-тъмна?
4. Исках да пробвам с епилатор, махнах някаква част от косъмчетата, но след 2 дни ми излязоха малки пъпчици (като след бръснене), нормално ли е? За първи път си махам косъмчетата от корен.

Коментари

1.   Тези малки пъпки са наричат ingrown hairs(a. k. a razor bumps ) или на български врастнали косми. Винаги се получават и може да тръгне косама да расте под кожата и да се създаде циста и дори инфекция. Ако си мъж по-добре не се бръсни там долу, а се подстригвай с машинка до дължина 5мм на косъма (така няма риск да се появят пъпчици или врастнали косми). Лично аз се бръснех в интимната зона, но ми излизаха точно тези пъпки и една от тях стана врастнал косъм и не беше приятно отне ми 2 месеца да се въстанови.
Ако си жена инвестирай в лазерна епилация около 3000-4000 лева и ти ги махат за 8-10 години няма да ти растат косми. И за мъже е вариант, но лично според мен един мъж трябва да има все пак някакво окосмяване. Ако нямаш пари преди бръснене или използване на епилатор трябва да третираш кожата, за да омекне и да се отворят отворите, откъдето излиза косъма. Обикновено като не се къпеш 24 часа те се пълнят с мъртва кожа и от там идва проблема. Като цяло се радвам, че съм се родил мъж и обществото не изисква да си гладък навсякъде.

2.   Мисля че кола маската е най-добрия вариант, но изисква много повече разходи...
Аз си използвам епилатор и минавам със скраб след това и пъпките намаляха значително. Пък и другото което е, аз на кола маска съм ходила и като ми я маже, а тя много топла и ме хваща гъдел и почвам да правя някакви странни движения, абе не искам отново :D
Другия вариант е домашна кола маска - даже този вариант излиза най-добре. След още 2-3 години като ми се развали епилатора ще си взема. Савов не знам на дупето как ще ки ги махам с нея

3.   авторката към н. 1

това си е лично може желание и го правя за лично мое удобство. след епилатор се получиха пъпчиците. буквално след минути след като бях минала с епилатор.
Благодаря ти за съветите!

4.   авторката към н. 2

благодаря ти за съветите, аз пробвах вкъщи с кола маска, но не се получи или аз не успявам да се справя добре. не маха всички косми, а и честно казана повече ме било отколкото с епилатора.

5.   Да, нормално е да си по-черна отдолу. Аз съм супер бял, ама отдолу съм почти като негър :D

6.   Аз ползвам електрическа самобръсначка. Не е гладко, но за толкова години никой не е подал жалба в полицията. Не са ме съдили, глобявали - нищо. Да не се окаже накрая, че не е престъпление да си жена и да си окосмена? Хммм.

7.   Депилиращ крем за деликатни зони. Аз използвам на елеа. Не ми предизвиква раздразнение, не ме боли.

8.   Авторке, какви са тея излагации? Други неща нямаш ли за правене? Въобще не трябва да се бръснеш около п-тката. Много мъже обичаме окосмени жени, а чисто голото ни отблъсква. Може единствено, когато ходиш на море, да си взимаш косъмчетата на свивките на краката и дотам. Просто ми звучите несериозно. Като разглезени щерки сте.

9.   Жена ми се бръсне и после осветява с лампа Филипс. Но най- добра беше Бауер, само че лампите се сменяха често и вече ги няма. След осветяване 2- 3 месеца космите не растат.

10.   До 8,
Какви са тези излагации?
Повечето мъже въобще не обичаме окосмени отдоло жени.
Аз видя ли окосмена п-ка веднага ми спада.