Споделена история от Спорт и красота

Обезкосмяване (мъже)
Здравейте! Момче на 22 години съм. Имам нормално окосмяване на гърдите и корема, но ми е любопитно как бих изглеждал, ако нямах. Въпросът ми е какво ще стане, ако си обръсна гърдите и корема със самобръсначката за брада. Знам, че ако човек си бръсне дадена част на тялото, след това космите израстват, но са по-дълги и по-гъсти, но това важи ли за еднократното бръснене. Имат предвид, ако си обръсна гърдите и корема само един път, после космите пак нормални ли ще пораснат и ще изглеждам като сега, или ще пораснат много по-големи и гъсти? Не ми се иска да става второто, но ми е любопитно дали естетически ще изглеждам по-добре без косми.

Коментари

1.   Мхм, трябва да погледна в кристалната топка.

2.   Това е мит и то доста неоснователен. Дали 1 път, или редовно ще се бръснеш самата структура на косъма няма как да се промени.

3.   Купи си един тример и просто ги скъси до желаната дължина

4.   Това, че след бръснене, космите израстват по-дълги не е вярно.
Просто ако израстват от 0, всички косми са сравнително еднакво дълги и това създава грешното впечатление, че са по-гъсти.
Иначе нищо страшно няма да се случи ако се обръснеш, малко педалско изглежда от гледна точка на по-възрастните мъже, но ако мацките те харесват така - няма какво да му мислиш.

5.   Авторе, не мисли и не се занимавай с глупости!

Вместо това по-добре се замисли за духовните неща в живота и за Бога, защото те са много по-важни от материалните и физическите!

6.   Ако искаш да изглеждаш като Мъж, просто не се обезкосмявай, освен ако не си с някакво хипер силно окосмяване. Толкова е отвратителна тая мода сега на мъжката епилация!
Аз лично се бръсна само долу. НЕ пипам ръце, крака, гърди, корем, дори и мишници.
Един космат

7.   Това че бръсненето кара космите да растат повече и да са по-дебели е невярно и имам страшно много проучвания по въпроса. Иначе не виждам смисъл да го правиш. Аз лично си бръсна мишниците, гърдите, интимните части отпред и отзад и дотам. Тва да си бръсна ръцете и краката е прекалена зан имавка и е безсмислено, някои жени даже не го харесват.

8.   Нищо не си бръсна, освен брадата и мустаците!

За мен мъж да се бръсне другаде, освен лицето - е супер тъпо и гейско!

9.   От автора. Здравейте отново. Само искам пак да намекна, че не съм решил окончателно дали да се обезкосмявам занапред. Искам да си направя експеримент просто от чисто любопитство. На някои им стои добре с окосмяване, на други без. Аз лично се харесвам така, както съм сега (с косми), но съм любопитен дали ще ми седи по-добре, ако се обръсна. Ако ми харесва как изглеждам без косми, ще продължа да се обезкосмявам и занапред. Но ако не ми хареса, няма да се бръсна пак и това е. Може би бръсненето на косми е по-подходящо за тези момчета, които тренират и имат оформени гърди и плочки. Аз не съм от тях. Гърдите ми не са мускулести и оформени. Нямам и плочки - имам шкембе (не голямо, а нормално за телосложението ми). И все пак съм любопитен дали не бих изглеждал по-добре без косми. Единственото, което ме спира да се обръсна, е страхът да не би космите ми след това да започнат да растат по-дълги и гъсти и след това да трябва да се обезкосмявам всяка седмица, за да не заприличам на горила. Това ми беше въпросът.

10.   Отговарям на последния ти въпрос - да, като започнеш редовно да се бръснеш на дадено място - космите се сгъстяват и ратат по-бързо!

Направи аналогия с космите на брадата си!

11.   До 8 - бе и за мен е така, ама един ден като си намериш сериозна приятелка ще трябва да правиш компромиси, в крайна сметка тва е успеха за една успешна връзка. Тва че било гейско са простотии, аз се бръсна долу отпред и отзад и е много по-хигиенично, пък и жените така предпочитат. Замисли се... Мадамата се е издокарала за теб, грим, секси бельо, червило, прическа а ти си сваляш гащите и висят плитки... Естествено че има и мърли дето им е все тая

14.   Здравейте! Аз съм авторът. Искам да кажа (ако някой го интересува), че в крайна сметка реших да не се бръсна. Благодаря за съветите! Хубав ден на всички!

15.   Браво авторе! Поздравявам те за това решение!