Споделена история от Спорт и красота

Проблем с килограми
Здравейте! Аз съм жена на 23 години, тежаща 75 килограма, висока 1. 54 см. Не се чувствам добре в кожата си заради това, страх ме е от неудобрение, а преди години съм болна болна от анорексия. Когато бях на 17 години бях 32 килограма и много трудно се оправих след това. Сега при всяко едно започване на диета с намаляване на калории се връща към това да ме е страх да ям, или да нямам граници. Имам прекрасен мъж до себе си, който ме обича такава, каквато съм, но това не ми е достатъчно... Изморена съм вече да следя калории, да гласувам... Опитвам да редуцирам храненето си, количеството и свалям килограми, които в последствие си връщам във времето... Знам как здравословно да сваля килограми, знам че трябва това да ми стане навик а не само диета да е, но не се получава... пак качвам от 55 килограма, за 3 години станах 75 килограма.... Страх ме е да не продължа да пълнея, да не ме остави човека до мен заради това....

Дайте ми съвет, според вас какво да правя?

Коментари

1.   Направи си здравословен режим на хранене и го спазвай. Няма как да надебелееш или да отслабнеш, ако се храниш нормално, ти изпадаш в крайности, това ти е проблемът.
Спри сладките неща и мазното, хляба, спортувай, яж зеленчуци, месо и мляко и ще си нормални килограми.

2.   Ти погледни здравословните рискове. Трябва да си 40-45-50 кила макс за твоя ръст. Сега си на 23 и нямаш проблеми, но след 5-6 години рязко ще започнат паралелно тежки коронарни и хормонални проблеми. Ще броиш калории няма как, а умората идва от килограмите. Честно не си струва краткото удоволствие с преяждането. Имай в предвид, че съм мъж 175 см - 77 килограма и си имам търбух. Тез работи не са на добре да знаеш.

3.   Хапваш си малко повече, но за сметка на това започваш да спортуваш нещо. Взимаш си една гривна с крачкомер или носиш телефона след теб и се стараеш да правиш минимум 10 хиляди крачки на ден. Необходимо е през известно време да си даваш почиваи иначе много лесно ще се пречупиш. Изгарянето на повече калории ще ти позволи да си хапваш малко повече, но пък ще ти отнема време от деня.

4.   Махаш сладкото, чипсове, пържено, газирано, всичките млечни. Ядеш салати, авокадо, овесени ядки, месо (не пържено), яйца, супички и черен хляб. Всички зеленчуци може. Никаква захар!
Плодове - всички, без банани, грозде, смокини и др. сладки. Движение (разходки, колело, плуване). Идеалното тегло ти е 50-55 кг.
Успех!

5.   Вероятно имаш здравасловна причина за килограмите. Посети ендокринолог за консултация. Като знаеш причината, ще знаеш как да я атакуваш. При метаболитен проблем е много трудно това да се управлява с глад и воля. Понякога са нужни лекарства.