Споделена история от Спорт и красота

Визаж или Ивет Фешън?
Здравейте! :)

Моля, ако някой от вас има наблюдения върху двете агенции, да сподели. Одобриха ме във Визаж и сега трябва да взема решение дали да се записвам на курса им. Ако някой е или е бил в тази сфера, нека да каже какви са му впечатленията за двете агенции и дали си струва цялата работа. Верни ли са нещата, които дочувам за Визаж от мои познати в бранша? Ще съм благодарна да чуя вашите мнения по въпроса.

:)

Коментари

1.   Ти не си казала, какви неща си чула, как да ти кажат хората, дали са вярни?
Иначе, ако курсът се плаща - сещай се. И агенциите трябва да живеят, в случая - за твоя сметка. После ще ти обяснят, че не ставаш, но парите са си взели.

Съжалявам, но от тази професия не можеш да се храниш. Вярно е, че доста манекенки си намират „спонсори“ - не е само у нас така, в световен мащаб е така. Много малко успяват да просперират, но дори една Хайди Клум е минала през 100 легла, за да успее. Решавай, но ако искаш да бъдеш момиче за поръчване от каталог - на правилния път си.
Не взимай по-малко от 1000 лв. на вечер, поне докато си млада. После гледай да си си хванала по-надежден благодетел. Защо не - и това е вид кариера...

2.   И мен ме одобриха и в двете, даже ми звъняха няколко пъти след отказа ми...
отказах, просто пробвах да видя дали ще ме изберат...
не бих се пдоложила на това.. недей и ти.. жалко е

4.   Не се занимавай с глупости. В българия манекенките са си проститутки. Едва ли те чака кариерата на Хайди Клум, Синди Крофорд и др. пък и да си манекенка не е особено престижно и е до време...

5.   И двете агенции са измамници, ако не вярваш виж в интернет колко много истории има от пострадали момичета. Взели им парите, времето и здравето, обещавали им сигурен договор след курсът, както и бляскава кариера, но когато "курсът" приключил и парите били дадени просто спрели да ги търсят и не приемали обажданията им.
За да станеш манекенка/фотомодел в България трябва да се ориентираш към фотосесии за Плейбой, Максим, ФХМ, да станеш плеймейтка, да показваш плът, да се хванеш с някой богат(известен) чичко/младеж, да ходиш в 'елитните' чалга заведения (ако може и да се снимаш в чалга клипове) и по някое време да си сложиш силикон.
И пак няма гаранция, че утре просто медиите, хората и 'работодателите' няма да те забравят.

6.   Момиче, вслушай се в горните коментари, защото във всеки от тях има голяма доза истина! Била съм модел към няколко бг агенции и повече не искам и да чуя за тях! Като за начало ще се набуташ с доста пари (първо за курс, после за да ти направят бук). След като си платиш всичко ще ти кажат, че ще ти се обадят при първа възможност за някакъв ангажимент. И ти нямаш друг избор освен да чакаш. От Визаж единствения кяр, който съм видяла са 2 ревюта и участие в един клип. Но е излишно да ти казвам за какъв смях иде реч със заплащането. Ако държиш да се занимаваш с мода, и си съгласна да работиш за удоволствие, а не за пари (защото такива няма да видиш) се хвърли в ''бизнеса'', но ако имаш други представи - по добре се откажи. Да не говорим, че 90% от т. нар. манекенки са просто добре маскирани проститутки.

9.   Здравейте аз съм на 13 години бях в визаж искаха ми 150 лева за курс слет това ни учеха да дефелираме и просто искам да ви споделя че всичко е измама отказах се защото ми искаха още 150 лева общо 300лева за 50 снимки всичко е измама не се вързвайте

10.   Ако имаш излишни пари и нямаш проблем да спиш с дебели мазни чичковци, давай! В България всъщност няма манекенки и модели, а само елитни компаньонки, които от време на време дефилират на някое ревю, но основната им дейност е да забавляват богати чичковци и синчетата им по баровете и нощните клубове. Така, че ако имаш грам самоуважение-недей! Има и друг начин да се занимаваш с мода. Например да станеш модел влогър. Не, не се печели супер много, но поне наистина правиш това, което искаш, а не си продаваш тялото за пари.

12.   Имам преки впечатления и от двете агенции. В Ивет Фешън шефката не си познава моделките въобще, работи със 7-8 момичета, другите са за пълнеж. Оставила е всичко на букера си , а тя си гледа любовта:).
Във Визаж Калканджиева зарибява момичетата, обещава им слава, но на практика са с празни ръце и без ангажименти в модния бранш. И да - негативните неща, които се говорят за нея са верни.

13.   И на двете места ще си елитна компаньонка, така че все едно е. Ако мислиш, че няма да правиш "компания" на разни богаташи, жестоко се лъжеш, така че аз не бих си го причинила, ама ти си знаеш. В България целия този бизнес си е просто параван, реално всички знаят за какво става дума, но на никой не му пука.