Споделена история от Спорт и красота

Отслабване с мед и канела!?
Здравейте. Наскоро чух за един метод на отслабване: 1/2 ч. л. канела + 1 ч. л. мед се разбъркват добре с около 200 мл леко топла вода; половината от тази смес се изпива вечер преди лягане, а другата половина - сутрин на гладно. Обаче тази канела, която ние си купуваме от магазина за 0. 20-0. 30 ст. пакетчето била вредна, ако се използва в големи количества, продължително време. Затова трябвало да се пави с цейлонска канела!?

Аз за първи път го чувам това нещо, но реших да потърся. И тъй като не успях да намеря, започнах да го пия с позната ми канела :) И така от 2 седмици вече го пия това "нещо", за сега не откривам да има особен ефект. Моля, ако някой е чувал за тази "диета" да сподели своя опит, дали е пробвал и постигнал ли е някакви резултати, и какви са те. Също и ако знаете повече за тази цейлонска канела и къде може да се открие, ще се надявам да споделите съвети. :)

Коментари

1.   Не, не се отслабва така. Защо не опиташ със здравословно хранене и със спорт?
Иначе - сутрин на гладно можеш да пиеш чаша леко топла вода + лъжичка ябълков оцет. Така се подтиска апетита, а и е доказано, че ябълковият оцет е полезен. Медът съдържа глюкоза и само след него си гладна. Забрави. Иначе - можеш по принцип да замениш сладкото с лъжичка мед на ден или с две парченца черен шоколад (над 80% какао), но е горчив.
Успех

2.   Изглежда си малко момиче. Реших да ти обясня не знам от къде си взела рецептата тя действа но на диабетно болни. Тъй като медът повишава кръвната захар, цейлонската канела я понижава тя помага да се разгради захарта в кръвта двадесет пъти по бързо и двете подсилват имунната система на организма. А излишъкът на захар в кръвта може да доведе до трупане на мазнини. Така, че всъщност диабетно болните си намаляват високата захар с канела и по този начин не натрупват мазнини от излишните захари в кръвта.
За теб ако не си диабетик с тази рецепта не само, че няма да отслабнеш ами след трайна употреба ще ти става лошо по улиците от ниска захар в кръвта, може да припадаш това ли искаш.
Цейлонската канела е скъпа над 150 евро килограма. Тази дето я вземаш въобще не е канела а прахче с мирис /есенция/ на канела. № 1 е прав, че всъщност меда те кара да огладняваш и вероятността да напълнееш е по-голяма.
Предлагам ти да си намериш друга рецепта и да се поинтересуваш как точно и защо се отслабва от нея и чак тогава да я ползваш. Може да си направиш вега тест да разбереш какво точно да ядеш и какво не.

3.   тази рецепта я препоръчват за намаляване на холестерола. Познавам мъж, който я прилага от повече от година, не е отслабнал със сигурност

4.   Хахаха от мед се пълнее :D

5.   От авторката: Не съм малка или поне така смятам, на 22 съм :) Нямам особена нужда от отслабване - най-много 3 кг. Просто ми беше любопитно да чуя повече мнения по-въпроса. Не съм съгласна че от меда се пълнее, особено пък от 1 л. на ден. Напротив даже е полезен. Не чувствам и някакъв зверски глад. Както и да е. Не очаквах негативни коментари, но все пак благодаря за изказаното мнение.

6.   Пробвай. Комбинацията ускорява метаболизма, убива бактерии и микроби, които по принцип го забавят. Изчиства натрупаните подкожни мазнини и не позволява натрупване на нови. Определено трябва постоянство. Аз пия мед с канела от вече три месеца и съм забелязала, че проблемните ми зони са изчезнали. Не съм сигурна колко килограма съм свалила, но като пример, ми стават дрехи от преди 7 години, когато бях наистина във форма. Сигурна бях в резултата, когато майка ми, която ме вижда рядко, ми се скара, че вероятно не ям нищо, че да постигна това. Освен всичко, аз намирам сместа като много приятна и ми е удоволствие да я консумирам. От меда не можеш да напълнееш, тъй като се приемат две чаени лъжички на ден. С две думи, за мен си е страшно откритие това. Успех. :)

8.   Интересува ме дали има ефект? Минали са 3 месеца... Искам авторката да сподели опита си.

Аз от 1 месец пия диабекан, който представлява цейлонска канела + хром и магнезий. През първите 2 седмици свалих 2 кг и до там беше.. Не знам дали причината да спра да слабея е това, че преяждах на Великден или заради стрес, недоспиване и обездвижване през останалото време.. Но е демотивиращо. Имам да свалям още поне 10 килограма, а този застой не ми харесва нещо.

9.   Аз намерих цейлонска канела тук: magazin4bg.com
Не съм много постоянен във вземането на меда и канелата, но все пак за 2 месеца съм 4 килограма надол.

10.   Здравейте,

Може ли да ми кажете след като се запари канелата 30 минути трябва ли да се прецеди?
Благодаря ви.

11.   Здравейте, на авторката... искам да ти кажа че не са прави за този вид диета. Аз правя тази диета повече от година иии повярвай ми свалила съм 13 килограма бях 68кг сега сам 55гк, и продължавам да я пия за да си подържам фигурата. Ако искаш ще ти пратя мои снимки да видиш разликата сама... така че моля, няма нищо вредно в тази диета и не е безполезна. :)

12.   Здравейте, четох доста за тази диета, но все не я почвах, защото мислих, че няма да има ефект, моя приятелка, която беше в Испания, само за година е свалила над 14 кг и при това не е била редовна, когато се върна неможах да я позная, вярно има още доста да сваля, но е постигнала нещо голямо и то не с такава канела, която е била скъпа, а с канела обикновенна, купена от български магазин там. От днес я почвам и ще пиша след месец за резултата, надявам се само, че ще бъда постоянна.

13.   С удоволствие ще следя темата. От утре започвам диетата, ако може така да се нарече, и ще споделя резултатите. Колежките ми също започват с мед и канела всеки за разни други неща за които бяхме чели. Мисля, че ползата ще е голяма, има логика в свойствата на меда и канелата, и това, което се очаква от комбинацията им.

14.   Може ли някой да ми каже защо сместа на следващия ден става като сополи, с извинение? Няколко пъти започвах но след 4, 5 дни се отказвам. Не заради вкуса но тези лиги са отвратителни.

15.   Дам, ще ти кажа защо става така. Смени канелата, има някои видове марки на пазара, които предлагат некачествена. Все едно се желира и става много неприятна за пиене. Купи си на Биосет, пакетчетата са бежови. :)

16.   Хора, спрете да се тъпчите с канела - тя е токсична в големи количества и причинява рак. Отслабва се със спорт и здравословно хранене

17.   В ГОЛЕМИ количества всичко е токсично и всичко е вредно. И как канелата причинява рак?

18.   Не говорете глупости, че причинявала рак....!!!!
Аз пия канела вече от месец и се чувствам прекрасно. Приятелката ми отслабна за няколко месеца с 14 килограма. Но ефекта беше след 2-ят месец на приемане. А и ако прочетете малко повече ще забележите, че пише , че ефектна с канела и мед не е мигновен, а се иска търпение!

19.   Пиите само биоканела тя не е вредна и не приченява главозамайване както обикновената когато ви пада кръванат захар!
От качасвената канела може да се извлечат само ползи!!!

21.   Аз вземам по около половин грам канела с една лъжица мед всяка сутрин. Правя това от три месеца. Не знам дали е от канелата, но за това време свалих 8-9 килограма. Също така ми се оправи и халестирола. Купувам само оригинална цейлонска канела, защото в нея няма кумарин - той е вредната съставка на тази, която се продава в магазините - в китайската канела.

22.   Здравейте, пия тази отвара от мед и канела вече 3 месеца, не зная дали съм отслабнала, защото още преди да започна да я приемам бях свалила 15 килограма с фитнес и промяна в начина ми на хранене. Това, което ме накара да си правя тази смес беше това, което прочетох в Интернет, а именно, че е полезна за множество заболявания и че засилва имунната система. Чувствам се страхотно, никога не ми е призлявало, не съм се разболявала, нямам никакви болки в стомаха /слабата ми област/ и най-вече кожата ми стана страхотна. Цейлонска канела си намерих в БИО магазин ЗОЯ на Аксаков 22. Едно кутийка е 30 грама и струва 3. 75 лева. В сайтовете не открих никъде по-изгодна цена. Дано съм ви било полезна.

23.   Здравейте и от мен, фитнес маняк на тема чистене на мазнина и здравословно хранене. Не веднъж съм чел за сваляне на кила с мед в минимални количества преди лягане. От няколко дни започнах да чета за комбинацията с кънела и одобрявам употребата на така наречения коктейл. Той регулира храносмилателния процес в организма и засилва метаболизма така че в комбинация с правилното хранене (по малко и често до 6 пъти дневно) както и активноста на спортуващите ефекта е като черешката на тортата. :)

24.   За канелата знам, че сваля кръвната захар, а меда освен глюкоза и фруктоза има и много микроелементи, полезни за организма.
За коментар 1 - лъжичка ябълков оцет с чаша вода и малко мед сутрин има много добро очистващо действие, само ако оцета е суров, мътен. Този дето е по магазините нищо хубаво няма да донесе за организма - в него няма биологично активни вещества, в много случаи е боядисана и ароматизирана киселина.

26.   От мед НЕ се пълнее!!! Това да ви е ясно! Меда е най- екологично чистият продукт, да не говорим, че е много полезен! По вашата логика да си наблягаме на захар, понеже не се пълнее от нея...! Всичко създадено от пчелите е голям за хората, всичко се използва за ядене, мазане и т.н.

30.   здравейте искам да попитам дали някой е пил кафе с канела казват це и от него се отслабва

31.   Канелата стимулира метаболизма, но и сваля кръвното налягане, така че не е за всеки. Аз също използвам канелата, пия прясни изцеден лимон и 2 литра вода на ден, но без здравословен режим, резултатите ще бъдат за кратко.

32.   Хайде напъни се малко да излезеш навънка и да потичаш, а и никога не се изпуска закуска, обяд и вечеря! Аз съм 96 кг. момче което бяга през ден, само и само за да отслабне, тъй като почнах тази седмица.
Всичко зависи ако имаш воля и ще го постигнеш!
Намали тестото, без сладко, чипсовете за боклуци и наблегни над плодовете и зеленчуците.
Примерно сутрин си хапваш 1 или 2 (най-много! ) плодчета.
Обед можеш някаква салата или нещо подобно.
Вечер можеш по-тежко да ядеш, т. е. можеш да ядеш месо, хляб (2-3 филийки най-много) и тем подобни....
А в случай, че ти се дояде по някое време, си вземи някой зеленчук или плод (не прекалявай с плодовете! Все пак съдържат захар и това не е добре за отслабване).
Относно спорта, можеш да излезеш сутрин да побягаш или обед, или вечер, само и само да избягаш някое километърче! :) Просто гледай да не висиш много вкъщи.
Надявам се да съм помогнал, желая ти успех!

34.   Не знам каква е тая канела или нещата където коментирате но на мен тази диета ми помогна. Свалих 4-5 килограма за 2 седмици... това за мен е доста тъй като не се налага да свалям много.

35.   здравеите мисля и аз да пробвам този метод с канелата.от една седмица съм на по 4 хранения,не пия безалкохолно без сладко и вечер не вечерям.за сега съм минус 3кг и 500гр,нооо имам поне още 10 кг защото скоро родих.надявам се канелата да ми помогне,по точно да допренесе с този режим които спазвам!

39.   Здравейте!
Някой знае ли ако канела с мед се приема направо и после се изпива една чаша вода ще има ли някакъв ефект?

40.   Здравейте, аз четох за тази диета, но пропорциите бяха други(2 с. л. мед и 1 ч. л. канела поставяме сместа във 250 литра топла вода, а мед добавяме след като изстине сместа от канелата и водата )пие се по същият начин вечер и сутрин. Но, тепърва започвам да я прилагам, като мине време ще Ви съобщя дали има резултати. Само ме притеснява факта, че канелата сваляла кръвното, а аз съм със ниско кръвно.

41.   Найстина ли помага канелата и медът

42.   Канела не съм пробвала за диета защото не ми харесва като мирис, но чаша топла вода с лъжица мед и две лъжици ябълков оцет сутрин на гладно прави чудеса! За една година 20кг. Няма нищо сложно просто всяка сутрин още преди цигара или кафе пия гози елексир... След това си пия кафето закусвам си, обядвам си, позволявам си и кола и сладолед и има ефект! Поне аз съм много доволна и не е скъпо!

43.   След 2 месеца има резултат

44.   Преди може би 2год. пих доста време канела с кафе слагах си я заедно в ръчката на машината, бях в мн. добра форма, аз така се харесвах цяла зима не качих килограми. По принцип зимата знаете се качва доста, нито веднъж не ме хвана нито грип нито хрема абе нищо после прочетох подробности за канелата и разбрах че тя ме е пазила от зимните болести, сега пак започвам дано съм постоянна като преди!!!

45.   Лесно се отслабва с L карнитин качествени живи бактерии. Преди 6 години бях почти стигнал 90кг. Сега съм 72 и държа това тегло от години. Не съм усетил негативи от L карнитин и личното ми впечатление е в неговата полезност. Дори не съм спортувал и това което казват, че трябва да си спортист за да го вземаш са празни приказки. Пил съм по една таблетка на ден, само една седмица по две. След като започнах да свалям килограми разредих приема и на два три дни вземах по една таблетка. Наблюдавайте се, не количеството е важно а как го използвате във времето. Бъдете информирани преди да пиете нещо и ако е нужно консултирайте се с лекар.

46.   Канелата със сигурност потиска чувството на глад, понеже регулира кръвната захар и държи инсулина под контрол. Освен това е термогенна подправка - засилва метаболизма. Аз я ползвам редовно сутрин - подправям си напитките с нея и всички сладки неща. Помага за усвояването / изгарянето на въглехидратите и предотвратява натрупването им под формата на мазнини. Ако искате хубава талия - яжте повече канела - до 1 ч. л. на ден. Всички сортове са полезни, с изкл. на един див сорт - наречен Касия канела, който има повече кумарин (ако се предозира е умерено токсичен за черния дроб). Цейлонската канела не е чак толкова скъпа и е най-добрата.

47.   И аз не вярвах, но наистина канелата прави чудеса. За 2 месеца свалих 10 кг и засега не съм качила изобщо. Успех и на вас!!!!

48.   Здравейте и от мен. Отдавна се опитвам да сваля моите излишни килограми. Вече съм зряла на години и метаболизма е по-бавен. Мисля да започна с канела и малко диета.. Само не зная канела с мед и вода или сутрин вода с ябълков оцет, а вечер канела? Дайте ми съвет. Трябва до юни да имам някакви резултати!

49.   И аз имам желание да започна да пия мед и канела. В някои сайтове четох, че е добре да се пие вечер. Обяснението е, че докато спим меда, смесен с канела прочиства организма и след събуждане всичко се изхвърля от тялото. В други, че е добре да се пие сутрин, преди още да сме огладнели. И се обърках. Кога е добре да се пие? Или както ти подскаже вътрешното чувство. Аз лично сутрин след ставане първото, което правя е да се жабуря с 1с. л. олио. След това си мия зъбите и езика и чак тогава пия чашата с топла вода. Следва кафето, подготовката за работния ден, пътуването до офиса. Старая се да спазвам принципа на осемте часа - закусвам около 10:30 часа, вечерям около 18:30 часа. Не винаги ми се получава поради естеството на работата ми. За съжаление с нарастването на годините нарастват и килограмите. В тази връзка реших да добавя и пиенето на чая с мед и канела, но не зная кога да го включа - сутрин преди кафето или вечер преди лягане.

50.   Пийте по 3 литра вода на ден. Премахнете пакетираните продукти. 1-2 кафета с канела дневно. Ходене - бързо. От това се сваля най-много. Разтривките със студена кърпа на проблемни метта много помагат.

51.   Вие сериозно ли си мислите, че ще отслабнете с мед и канела? Едно е да си подпомагате метаболизма, докато фокусът е върху спорт и правилно хранене, друго е да се навивате, че ще пиете чай с мед и ще станете супермодели. Продължавайте да си вярвате...

52.   Здравейте, към номет 49 и въпросът, кога е добре да се пие мед с канела - вечер или сутрин. Мед и канела не съм консумирал в комбинация, но допускам, че е възможно да се отслабва с тази комбинация. Мога да кажа следното - меда раздразва стомаха и хора със стомашни проблеми е добре да го избягват поне час два преди лягане. Противно на това, канелата, действа много положително на стомаха и препоръчвам, особенно на хора със стомашни проблеми, тя да се пие вечер преди лягане. Поради тази причина, моето предположение е, че пиенето вечер, час два преди лягане на мед и канела е много по-добре, отколкото сутрин. След приема логично ми изглежда, да се избягва храна и течности. Ако се пие сутрин, една закуска или вода, след мед и канела, ще намали концентрацията на сместта и прякото въздействието от нея.
Не всеки може да изпие 3 литра вода на ден, но според мен, минимума не трябва да пада под литър и половина течности на ден. С ходене едва ли ще отслабнете, аз лично не вярвам. Можете да отслабнете с качествен л-картнитин, умерени дози и продължително във времето. При всички случай, най-важното е да намалите, количеството (обема) на храната. Това може да стане, само с много воля! Тестото според мен, разширява стомаха и усета на нахраненост идва с голямото количество храна. Ако откажете хляба за няколко месеца, след няколко седмици ще установите, че се чувствате нахранени с това количество храна, което изяждате по принцип заедно с хляба, дори и с по-малко. Т. е. хляба винаги се явява допълнителната храна, която води до разширяване на стомаха. Написаното тук е лична моя преценка и не трябва да се тълкува, като истини и професионални съвети!