Споделена история от Спорт и красота

Как се поддържа гъста коса?
Здравейте :)) Моя проблем, ако мога да го нарека така де, е че косата ми е мноого гъста. Ползвам професионални шампоан и балсам, понякога слагам маска. Винаги след като се изкъпя слагам течни кристали или нещо подобно. В момента не са точно кристали, а арганово масло. Едва успявам да се справя с нея. Въпреки това ми седи заплетена понякога. Когато отида при фризьора ми я изтънява толкова много, че ми седи даже рядка.

Кажете ми вие как поддържате такава коса...?

Коментари

1.   И аз съм така, ще следя темата, дано някой даде съвет

2.   Не ходи на фризьор, остави разните му там етажи да израстат. Така косата се изравнява и натежава и няма как да е бухнала, отпред правиш перчем и си готова. Аз така постъпих - имам дълга, права, руса коса и ми е страшно лесна подръжката... а, гъста ми е косата освен това... не бях ходила 2. 5 г. на фризьор, всех си специална ножица и сама си подрязвах връхчетата.

3.   Ол и аз имам този проблем, косата ми е много гъса и за да я измия изсипвам половин шише шампоан върху нея, просот незнам как да се справя.

4.   Щом се оплита значи е за подстригване, здравата коса не се оплита. Аз имам много гъста коса до дупето, но нямам такива проблеми. Грижи се за нея и ще ти се отплати

5.   От авторката
Благодаря ви за коментарите.
до номер 4
Мисля, че се грижа за нея, поне доколкото мога. А за постригването също си мисля, но ме е страх да ида, защото пак ще ми я изтънят много. Иначе се постригвам на 3-4 месеца.
Като стана въпрос- Вие през какъв интервал от време се постригвате?

6.   И при мен е нещо подобно и ще ти дам няколко съвети от опит.
Ползвай маска за коса, например Lorys със змийско мляко - прави косата много мека, не позволява да се заплита толкова лесно и косата става лесна за обработка.
Ако косата ти не е мазна можеш да използваш и от балсамите без измиване (ако е, ползвай тези, които се измиват) - те помагат много за заплитането.
След, като я измиеш и леко подсушиш, така че да е влажна, но не мокра слагай пяна, ако не използвах пяна щях да съм, като кошер в главата.
Реши я преди лягане и я връзвай (на отпуснат кок високо на главата е най-добре, за да не пречи), защото се заплита най-често, докато спиш.
Подстрижи се на етажи/пластове, но най-горният етаж/пласт не трябва да е твърде къс, за да не създава допълнителен обем.
Ако се боядисваш избягвай бои, които придават допълнителна плътност.
А шампоанът ти (и евентуално другите продукти) е най-добре да са специално предназначени за гъста и непокорна коса.

7.   От авторката
Много благодаря на номер 6 :)
Моята маска не е кой знае какво, но върши работа, на Елсев е. Между другото допреди няколко месеца ползвах редовно пяна за коса, но спрях, защото много изсушава косата. Иначе и без пяна ми седи добре, а прическата ми е на пластове.

8.   Аз веднъж в годинара, не цъфти и няма нужда...
но го правя защото ме чеши крастата :Д

9.   и аз съм с мноого гъста коса, но нямам проблеми.. реша я по доста пъти на ден, като я изкъпя си слагам балсами и т. н. и готово ;D

10.   Наричате гъстата коса проблем? Абе, хора, хората умират за супер гъсти коси, вие проблем ги наричате. И моята коса е супер гъста. На степени е, сравнително дълга, но никога не се е оплитала. Преди, когато ми беше до кръста, пак нямах проблеми, но я отрязах, защото много ми тежеше и пречеше понякога. Та, не я третирам с нищо специално. Ходя на фризьор през месец-месец и половина за връхчетата, дори и да не цъфти видимо. Не се омазнява лесно, мия я 2-3 пъти в седмицата, но с медицински шампоан, тъй като от повечето (да не кажа всички) шампоани по 4-5 лева не ми понасят - появява се пърхот. Не я горя с преса (мнооого рядко, ако се наложи само, го правя), не се боядисвам, общо взето нищо, с което да се изтощава, не правя. :)