Споделена история от Спорт и красота

Лош дъх
Здравейте дами! Имам притеснения относно това, че имам много лош дъх и заради това още когато взема да си говоря с някое момиче при случайна среща на улицата сигурен съм, че се усеща. Това се дължи на това, че не си мия зъбите и че от малък имам страх към зъболекари - умирам от страх, когато седна на зъболекарския стол и ходя само когато работа е на умиране. До сега не са ми вадили зъб, а имам много за вадене и корени, които ме болят и допълнително развалят дъхът ми.
От доста време си нямам приятелка, много затворен човек съм - търся ги в интернет, но...
Дайте ми някакъв съвет, моля ви.

Коментари

1.   Защо питаш за съвет тук, след като си установил корена на проблема? Едва ли очакваш някакъв друг отговор, различен от този, който сам си дал на себе си. Струва ми се, че просто се базикаш с вниманието на хората тук.

3.   Мий ги де. Какво чакаш? Да окапят всичките? Значи вечер преди лягане е задължително, защото нощем микробите стават повече заради липсата на слюнка в устата.

4.   За начало си вземи доста мощна електрическа четка за зъби и доста силна паста за зъби от аптеката.
Иначе - отиди на зъболекар, които ти е препоръчан от приятел и нека под упойка да ти оправят зъбите на веднъж. Направо ти трябва на теб клиника, защото и енесезиолог ти трябва. Питай, колко ще струва, спести си тези пари и действаш.
Откажи се от сладкото!!!
Не искам да те плаша, но аз, макар че редовно съм се грижила за зъбите си имах гънгрена. Лечението продължи 6 месеца и глътна 600 лв. В чужбина искаха да ми вадят направо зъба, за да ми продадат имплант за 3000 евро. Не оставяй да ти изваждат зъбите, а ги лекувай! Не боли изобщо, защото нервът е умрял. Сякаш някой ти подстригва косата, такова е чувството

5.   започни да си ги миеш, джубуркай се два пъти дневно със "сандрин" в аптеките го продават 3, 5 до 3, 8лв струва, разтварят се във вода, има си указания колко капки и в колко вода да се разтворят. Не предвишавай 2 пъти на ден. Почиства, стяга венците и освежава дъха. Препоръчително е да пиеш вода, тъй като сухотата в устата също води до лош дъх. И да не си играй с хигиената на зъбите, защото са коварни и шега не бива и тогава не само ще те е страх от зъболекарите ами и ще се напикаваш от страх на стола нещата като станат сериозни. Ако си здравно осигурен и си плащаш редовно осигуровките имаш право на 1 безплатен преглед годишно, 1 пломбиране и вадене на 1 зъб. Вземи се в ръце, никога не е късно. Може и да смучеш лукчета, да дъвчеш дъфка-те също освежават дъха, но трябва да се научиш на хигиена за твое добро е

6.   1 Отиваш на зъболекар и оправяш всички развалени зъби и каквото има за оправяне
2 Миене сутрин и вечер и дъвка "Орбит" без захар след хранене на обяд
3 Може да използваш конец за зъби и различни разтвори
4 В джоба на якето винаги имай тик-так, дъвки, или ментови бонбони

7.   Ил... ти сериозно ли.. НИКОГА не бих била с момче, което не си мие зъбите, дори не бих говорила с теб.. Стегни се момче, хората ще ти се смеят.

8.   Не съм се занемарил толкова все още когато излизам на срещи с жени полагам хигиенни усилия може би проблемът ми е психологически при мен или беше за себе си ще кажа че съм над 30 въпроса ми беше друг-дали това пречи на жените?

9.   Да, отблъскващо е авторе

10.   Авторе, мислих че си някой хлапак на 13-14 години, а ти на твоята възраст да не спазваш елементарна хигиена е не само отблъскващо, а и трагично.

11.   Като гледам си занемарил всякаква хигиена и здраве, така че ще ти дам съветът, който очакваш - почни да пушиш. Да, така винаги ще имаш кофти дъх, зъбите ти ще станат още по-жълти, а здравето още по-калпаво. Истински рай за теб.
Или почни да пиеш - така пак ще имаш оправдание за лошият дъх и кофти зъбите.

И мен ме мързи да ги мия, но го правя. Ако аз не се уважавам до толкова, че да се поддържам какво би накарало някой да помисли, че бих уважавала него?

В повечето заведения и молове има автомати за четки за зъби в тоалетните и това не е случайно.

И мен ме е страх от зъболекари, не толкова страх от болка или тях самите, а защото си вършат калпаво работата.
Но, ако не ходиш на зъболекар трябва да се поддържаш сам.

Как няма да отблъсква жените? Ако не лошият ти дъх какво? Аурата ти?

Надявам се историята да е измислена.

12.   Доообре, почти ти повярвах, че историята е истинска!!!

13.   Има много хора които не си мият зъбите... това не е толкова до мързела, а начин на възпитание според мен. Защото тия навици се изграждат още докато си малък. Аз също бях като автора, от малък никой никога не ме е следял за каквото и да е било, ест. и зъбите не миех, след време и аз имах проблеми, и аз имах страхове от зъболекари. Оправих си зъбите, за мое щастие нямах големи щети, за човек който първите 23 години не си е мил редовно зъбите имам само 2 пломби хах. И така вече близо 2 години след почистването не съм си позволил дори и един ден да не си измия зъбите.

14.   Искаш не искаш отивай на зъболекар! Ако става въпрос никой не обича да ходи, но е наложително-ако не искаш после да останеш без зъби. Мий си зъбите сутрин и вечер с ефикасна паста и четка за зъби. И най-важното, като излизаш някъде си носи дъфки. :)

15.   Ами вземи да си миеш редовно зъбите и няма да имаш проблем с лошия дъх. Въпрос е на хигиена. Иначе ще си останеш с лошия дъх и без гадже

17.   Защо искаш съвет? Ти сам си написал защо имаш лош дъх, или искаш някой друг да ти го каже. Добре Мий си зъбите ПОНЕ 2 пъти дневно, ако трябва си напиши напомняне на телефона, а какво е това "страх ме е от зъболекари". Отивай да си оправиш зъбите и си ги мий редовно. Как ще си намериш приятелка с тези пожълтели зъби и гаден дъх? Ужас!
Още един съвет. Гадже по интернет много по трудно ще си напериш. А ако стане ще е интернет любов, а на живо ще има... тишина.