Споделена история от Спорт и красота

Как да ми порасне косата?
Здравейте аз съм момиче на 16 г.. Моята история е такава: Правиха ми операция и затова ходих 8 месеца по болници там бях на химиотерапия. От химиотерапията ми падна косата, защото лекарствата са прекалено силни. И сега съм с перука от естествена коса. Никой не забелязва че не е мойта коса, но аз искам да се показвам пред другите с мойта си коса. Тя е много къса в момента, почна да расте и е много гъста.. Не ми дават да ползвам много работи, за да ми порасне косата, защото в момента от тея химиотерапии ми вреди на кожата и е опасно за мен..
Но ползвам хининова вода, но расте много бавно.. моля ви дайте ми някакви съветии.. историята не е измислена! .. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Здравей, като бях на 10 г получих косопад и започна едно ходене по болници, инжекции, лекарства, но нищо не помогна. Единственото нещо от което започна да расте, това беше чесъна. Всяка вечер втривай в корените чесън, аз и до ден днешен го правя, а вече съм на 37 г. и резултата е на лице. Успех!

2.   Послушай лекарите, консултирай се със специалист и имай търпение.

3.   Горкичката.. Браво, че си се преборила с болеста.. а косата расте.. дори и бавно, аз ако имам такъв познат ще му стисна ръката.. Това не е за подигравка, а за възхищение.. А и гледай от хубавата страна, след време ако поддържаш така косата си, приятелките, които всеки ден си горят косите с преси могат само да мечтаят..

4.   Не я третирай и по-често постригвай връхчетата и ще си порасне без дори да се усетиш. Късмет миличка :)!

Ненн

5.   Авторката:Благодаря ви за съветите.. но до номер 1 ако си втривам в косата чесън, после как да махна миризмата? А до номер 4 няма как да я постригавам като тя е още даже не е за постригване, дълга е 1-2 см... ;ххх

6.   Аз си пръскам косата с хининова вода! Жесток резултат. Косата ми расте като луда и не цъфти. Чувала съм същия коментар и от други хора... Пробвайте, около 2 лв. е :) Успех! :)

7.   Четох преди време точно за една жена, която след химиотерапия си пуснала коса за няколко месеца с маска от газ и свинска мас. Обаче не знам до колко е вярно.

Тривитаминолът пък по принцип помага много.

Само за протоколът...
Toва да си подстригваш редовно връчхетата са глупости и митове - подстригвай ги само, ако са нацъфтели или имат нужда, а не без причина.

Gia

8.   Мога да ти препоръчам една маска за коса, много е ефикасна и мойеби ще ти помогне '' КО5 HIRCARE '' пробвай

9.   Горещо препоръчвам ТРИВИТАМИНОЛ. Аз съм поредната доволна, дори предоволна. Тази маска прави чудеса с косата. Пробвайте момичета, няма да съжалявате.

Лоша

10.   здравей,
хининът е доста токсичен ( отровен ) препоръчвам ти изпитаната рецепта една част спирт, една част мазнина ( гъша мас, зехтин, бадемово олио, масло или там др. ) и един жълтък. Мажеш, изчакваш 1-2 часа и се миеш.
Дано съм била полезна и късмет мила :).. а и да не забравя.. хубаво е да не носиш много перука, защото задушава косата ти ;)

11.   Аз също ти препоръчвам ТРИВИТАМИНОЛ. Купува се от ветеринарните аптеки, не съдържа химия.

12.   Привет, дано не съм закъсняла много. Миналата година започна много да ми капе косата, докато се усетя че е сериозно - остана една трета от това което беше преди. Това което ме спаси е: сварява се една глава чесън (раздели скилидките) със люспите, трябва да остане малко вода. Като се свари хубаво (като го стиснеш се усеща) махаш люспите, стриваш скилидките и слагаш остатъка от водата където е врял чесъна. Правиш каша и я мажеш в корените. Така чесъна не мирише. Аз спях с това - овивах се с домакинска хартия или вестник и отгоре стреч фолио. После открих че може и да се добавят разни неща които се слагат в маските за коса(най-много слагах - газ, зехтин, оцет, мас, алкохол, витамини, алое ампули, жълтък). И така два или три пъти седмично. Това всъщност е рецепта на една жена която също е била на химиотерапия.

13.   еми потърси в интернет за домашни маски за коса ( аз разглеждам в Lady zone ) поинтересувай се за това какви продукти можеш да използваш и търси маски според тях :) и съм съгласна с номер 10 (не носи перуката много често)

14.   Ще си правя маска с мас и жълтък, знаете ли след като си умиеш косата дали ще мирише на мас или миризмата изчезва?

15.   От личен опит ще ти предложа следните неща:
Ампули за коса- с плацента и пчелно млечице, отвара от коприва, която се втрива в корените на косата и Себорал форте. Можеш да се насочиш и към приемането на витамини, в момента се предлагат различни за коса, кожа и нокти, които оказват благоприятно влияние върху косата и стимулират растежа и.
Искрено ти пожелавам успех и бъди постоянна. : )

16.   Една много ефикасна маска-2 чл горчица на прах(синап), 1 чл зехтин и едно яйце. Прави се кашичка, а синапа се разгражда с малко вода за да стане каша, маже се в корените и главата се завива с найлон и топла кърпа. Стои се 20, 30 мин. взависимост от силата на паренето, но ако не ти пари можеш и повече. Измиваш косата с шампоан.
Веднъж седмично се прави маската и ефекта е поразителен... Не знам за другите глупости аз много неща съм изпробвала но повярвай това е моето откритие нарекох я ''маска чудо''!!! :)))))))))))))))

19.   Ами аз като бях по малка и на мен ми се случи така, но започнах да се купя постоянно (не всеки ден а през ден)и започна да ми расте моята коса беше доста дълга и бързо растеше

20.   Здравей миличка, темата е стара, въпреки това се надявам да отговориш.. Виждам, че темата е от преди 1 година интересува ме това в както състояние ти е сега косата и успя ли да се пребориш с нея, пораснала ли е? Ако е така се надявам да споделиш какво ти е помогнало. :)

21.   Да си здрава. Това е важно. Косата расте.

22.   И на мен миналата година ми опада косата (не от химиотерапии), но пак беше много гадно... пробвах доста неща (някои от тях не особено приятни), но дори по малко, помагат-може да изпробваш ябълков оцет или коприва...