Споделена история от Спорт и красота

Бърз растеж на косата
Здравейте!
В Интернет има около 1000 теми отностно бързия ръстеж на косата. Всички съветват за Тривитаминил и хининова вода. :) Аз ще ви споделя нещата, които ползвам и съм доволна. А също и тези, за които съм чувала.
Ползвам хининов шампоан като добавям противозачатъчни ''Цилест''. Това го знам от фризиорката ми.. в тези противозачатъчни имало много хормони и много добре действали на косата, особено за ръстежа й.
След баня си втривам в корените Себорал Форте или хинонова вода. (редувам ги)

Маски си правя два пъти в седмицата. Единият си слагам затоплено масло (рациново или бадемово) а другият път си слагам маска с Тривитамонл. Изполвам маската Миосотис и пия Геритамин нео. Общо взето е това. Косата ми расте доста бързо.

Тук ще напиша неща, които съм чела за по - бърз ръстеж.
-Билков лосион ''Коприва''
-Шампоан на Каси с боров катран
-Шампоан Себорал Форте и Фитовал
-маски с хума (за мазна коса)
-Конски витамини ( скоро четох за тях, някой ако знае нещо повече нека да сподели_
- Също и честото миене, но пък много изсушава косата
-Фазите на Луната за често постригване

Засега е това, ако се сетя за още нещо ще споделя.
също така ще се радвам тук вие също да напишете, продукти, които стимулират ръстежа.

Коментари

1.   Всички методи за бърз растеж са... чисто въображение и нагласи.
Заложено е генетично, както и зависи от сезоните, начин на хранене, стрес.
Но най-вече генетиката е важна.

Най-добрият начин за бърз растеж е - не ходете на фризьор! След като ме кълцаха и окълцаха, си взех специална ножичка и сама си подстригвам връхчетата. Две години чаках да ми израстнат тъпите етажи, да ми израстне косата. Сама си направих и перчема отпред, още преди нашите фризьори да бяха се научили да го правят. Отидох да ме изравнят и това е....
Да ти расте косата има и свотите предимства. Ако е боядисана, много рядко ти се налага да се освежаваш. Моята коса расте много бавно, но кеф - правя си корените най-често на всеки 5 седмици. Никога не са ми израстнали и хората дори мислят, че светът ми е естествен. Има хора, които трябва да се хлепят на всеки 3 седмици, а и след определена дължина, по-добре да не ти расте толкова бързо!
Не ходете значи на фризьор две години и не мажете косата си с идиотщини.

2.   Хубава тема. Ще я следя

3.   Съгласна съм с теб, че гена е много важен, но правилната грижа за косата също е от изключително значение. Ако й доставяш нужните й витамини външно и вътрешно, тя ще ти се отблагодари.

4.   Най-важното е да не се изправя косата и да се топира. Да се ползват балсами и маски и ще има голям ефект.

5.   И аз редовно следя теми за бърз растеж, чувала съм че има полза от всички неща които пишеш, на за първи път чувам за тези противозачатъчни.

6.   Между другото Тривитаминол и Конски витамини са едно и също _ Състава е Витамин А Д и 3Е, просто са с различно наименование. А още едно нещо за косата което се ползва от 100 години и от нашите баби е Газ - течна В шишенца - преди са я ползвали с/у въшки, има леко неприятен мирис в началото, но е много полезна за косата, придава блясък и здравина, както и спомага за растежа. Спокойно може да си втриете гаста вечер преди лягане на чиста коса след къпане веднага и до сутринта няма да има нищо.

7.   Хубава тема. Аз пия таблетки цинк и веднъж в седмицата си слагам от маските на Афродита. За по-бърз растеж е важно и коста да е здрава, без цъфтежи. Да се подбира внимателно шампоана, а също е добре връхчетата да се намазват с бадемово масло.

8.   Колко хапчета противозачатъчни се слагат в шампоана. Моля ви за бърз отговор. В 200мл сложих 8 хапчета и сега си мисля, че съм прекалила.

9.   Имам опит с конските витамини и наистина действат. Един път само е достатъчно и косопада спира. Всяка есен си правя един път такава маска с витамини, мед, ракия, кисело мляко и зехтин - всичко по една супена лъжица. Стоя два часа и това е. Аз съм много доволна.

10.   Какво представлява маската на Афродита? Би ли ми написал някой моля?
Мерси!

11.   Колко сте заблудени. Така няма да пуснете коса. :)

12.   Номер 10, Афродита е българска козметична компания. Маските им за коса, както и тоалетните млека са много хубави и на прилични цени. Имат маски за различен тип коса, просто трябва да избереш подходящата.

13.   Благодаря 12, живея извън БГ и това е причината за моето не знание!

14.   Аз съм чувала и за аспирин в шампоана, както и за маска с люти чушки, за която се разрових доста и мисля да я пробвам във форумите има много добри отзиви за нея. Ето една статия за тях:
http://kosopad-bg.net/рецепти-при-косопад/люта-чушка-срещу-косопад-189/

15.   Хора, не мисля, че това би помогнало за бърз растеж на косата :д Тва си е до ген! :)

16.   Правя си маската с тривитаинол, кисело мляко, яйце, мед и клняк и съм страшно доволна косата ми става като коприна, а второто ми миене на косата в седмицата слагам хининова вода. Много четох за тривитаминола и пишеше че може да предизвика косопад, въпреки това пробвах и за радост не започна да ми пада косата