Споделена история от Спорт и красота

Много съм слаба
Здравейте!
Имам голям проблем и ви моля за помощ! Аз съм момиче на 16 години и съм ужасно слаба! Висока съм 1. 63 и тежа 41 кг. Писнало ми е всички постоянно да ми натякват колко много съм слаба. Когато ми кажат нещо от сорта на ''виж се каква си кльоща, нищо ли не ядеш'' ми става супер гадно-сякаш го искам. Храня се нормално. Моля ви се дайте ми някакви съвети-на кои храни (напитки) да наблегна повече, да практикувам ли някакъв спорт..? Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете, защото вече ми писна и не издържам!

Коментари

1.   Защо не попиташ първо личния лекар какво ще ти препоръча.

2.   Много момичета мечтаят за такова тяло : )
Някои натяквания може да са леко злобни, нали знаеш. ;) Ако е само заради мрънкането им, няма смисъл да се тормозиш, ако ти не се харесваш - тогава е друга работа. Пробвай с повечко протеини + спорт? :)

c2h50h

3.   2, слабо е момичето, имах подобна приятелка - нито гърди, нито дупе, много беше зле - висока 165 см., 45 кила. Като стана 50 кг. беше нормална.

Иначе, авторке - тренирай фитнес! Особено трябва да заякнеш мускулите си. Ще ти дойде апетита. В случая можеш да прибегнеш и до богати на белтъчини и въглехидрати фитнес-шейкове, които се взимат след тренировката. Така ще напълнееш, но ще си стегната и няма да имаш тлъстини. Действително можеш да направиш идеално тяло.

Друго - яж тъмен шоколад, дори е полезен. Ядки, особено орехи. Направи си смес - мед и орехи и си взимай от нея. Хапвай това, което ти е вкусно, но яж по няколко пъти на ден (противно на мнението на доста хора, така се пълнее, защото кръвната захар играе и апетитът идва). Хапвай месо, но не тлъсто.
Храни се здравословно, но по повечко. Само със спорт ще ти дойде обаче апетитът, а тялото ще ти се оформи до оптималното. Успех

4.   Момиче тея, където ти казват, че си клъощава. Най-вероятно са някакви злобарки, зависници. Да трябва да качиш някои друг килограм да си нормално и красиво слаба. Но това ще си стане с времето, на 16 си още. Постепено ще се изгладиш, няма страшно. Има жени, момичета са болни на тема килограми. И са много злобни разяждат се от вътре като видят някоя позната слабичка.
Важното е да се храниш, да не гладуваш. За да си здрава.
Както ти казах с времето ще се поизгладиш. И ще си една слаба мацка, а не клъощава като скелет.

5.   Номер 2, етанол :-), не съм сигурен колко момичета мечтаят за такова тяло. А момчета пък съвсем мога да кажа, че не са много, дето мечтаят за това. 40 кг си е доста малко, дори за ниския ръст от 1, 63.

Авторке, най-добре наистина иди на лекар, но не личния, а диетолог. Ако искаш просто да напълнееш, яж повече мазнини. Спортът е хубаво нещо, ще направиш повече мускули, но също така ще изразходваш доста енергия и ще трябва да ядеш още повече...

Кубрат

6.   Здравей,
Не се тревожи, нормално е теглото ти. Явно гена ти е такъв, костите са леки. Аз също съм така. С годините ще наддадеш. Макар че аз вече съм на 30 и пак съм 41 кг при 165 см. Ям много, но пак съм си слаба. До ген е и до метаболизъм. Радвай се че си слаба, а не дебела.

7.   Ох и аз съм 42 кг много слаба и на мен все ми викат "нищо ли не ядеш", но да ти кажа вече не им обръщам внимание ходих и на лекар да ми изпише нешо за апетит, изписа ми някакви ампули но резултат нямаше колкото и да ям не ми се лепи и майка ми и баща ми са слаби

9.   Не се тормози миличка! Ако не се дължи на здравословен проблем няма от какво да се притесняваш. На 16 бях същата като теб, вече съм на 20 и тежа 52 кг. Не съм спазвала диети, нито съм гледала да напълнея. Ако се харесваш не се мъчи да се променяш заради злобните коментари. Ще стане с времето.

10.   От Авторката:Мерси на всички за съветите! :))

12.   Да слабичка е, но бих казал че за 16 годишно момиче е нормално, просто все още е в пубертета, расте както се казва. За жена на 25-30 г. не би било (при ръст 163 някъде поне към 50 би било нормално).

14.   хапвай хубави домашни манджи, както бабите ги наричат- питателни и ще качиш, редовно и здравословно, с хубава закуска :)

15.   И аз сим на 16 години с ръст 1. 66 и тежа 46 кг и на мен постояно ми повтарят, че съм много слаба че трябва да напълнея и особено майка ми не е минавало ден в който да не ми го е натяквала просто ми писна.

16.   На мила ти имаш срахотно тегло за височината си! не е нужно да надебеляваш! така си си много добре!
http://spodeli.net/story.php?ID=21342&err=102&err1=0#errPos

17.   Аз съм на 13, 153см, 36-37кг и имам същия проблем... ям много, много спя и всички ми казват::как можеш да ядеш без да надебеляваш?? "може и да ми завиждат, но аз искам да надебелея. Пия бирена мая, нямам цикъл и постепенно раста на височина, което не ме прави по-пълна!!! Какво да ям за да напълнея и да раста едновременно?

18.   Еми, какво да ти кажа. Аз съм на 14 без 2 месеца 1. 60 съм и съм 35-37. Ям си напълно нормално никога не съм пропускала ядене мисля. И въпреки всичко завиждам на онези момичета дето имат перфектна фигура и като се приберат не се тъпчат и не наблягат на хляба и мазнините. Сестра ми също беше слаба като беше по-малка към моита възраст (две години ни е разликата) а пък сега е дръпнала нещо и е много добре. Мисълта ми е вярно ти си на 16, но може би трябва да поизчакаш ооооще малко и и на теб ще ти доиде тийнейджърския апетит. Аз си мислех, че съм единствена никога през живота си досега не бях срещала по-слаб човек от мен, е то може и от ген да е де!

20.   Само със спорт ще напълнееш!

21.   Не се филмирай. Огромен процент от жените наоколо се заядливи и завиждат, казват ти, че си слаба, а биха дали мило и драго да изглеждат, като теб. Аз съм на принципа по-добре по-слаба, отколкото по-дебела. Аз съм висока 1, 64 и тежа 44 кг. Харесвам се.

22.   Много си добре даже. Когато ти кажат, че си слаба им кажи : " Поне няма да ми се налага като стана на 20 да съм като вас да си обличам разцепен парашут. "

Не мисли за нещо което е правилно според другите.
Като станеш 60 - 100кг какво ще кажат тогава? Мисля, че се сещаш :) СУПЕР СИ ГОРЕ ГЛАВАТА

23.   Здравей! Аз съм момиче на 10 години. И аз съм много слаба 25килограма съм! И на мен ми се подиграват и ми казват неща от рода "Олеле много си слаба нищо ли не ядеш". Храня се достатъчно за възраста си. Не мога да те посъветвам какво да ядеш, но мога да ти кажа, че всеки ражда различно:някой се раждат слаби, други дебели, трети ниски, четвърти високи и т. н. Ако се чувсташ отпаднала и ти е лошо често сигурно ти има нещо, но ако си жизнена и здрава значи просто си се родила слаба. Не обръщай внимание на тези който ти се подиграват, защото едва ли те нямат някакви подобни проблеми. :)

24.   Когато се оплача на мама, че съм многослаба тя ми казва:
-Горе главата ти ще станеш модел!
Ако си забелязала по списанията всички модели са много слаби. Не се притеснявай.

25.   И аз имам такъв проблем. На 16 съм, 1. 65 висока и 38 кг. Отслабнах за близо 2 месеца и станах направо грозно слаба. В момента правя опити да напълнея, но ще видим. Не се притеснявай и на мен ми натякват постоянно, но аз се стремя да напълнея заради мен, а не заради тези, които ми го повтарят. Ако се харесваш така нямаш никакви проблеми :)

26.   По-добре е да си слаба отколкото дебела например братовчед ми е 1. 40 51кг сега ще е 3клас-Така, че се радвай на тялото си

28.   Напълно те разбирам. На 14 съм 1.60 висока 43кг и постоянно ме питат храня ли се. Не искам да изглеждам така , защото дори и момчетата ми се подиграват , а едно от най-лошите неща е да чуя въпроса " Ти анорексичка ли си? " . Не искам да ставам дебела , но поне малко трябва да напълнея

29.   Същото при мен! 1. 69 - 49 кг Гена е такъв, така че не трябва да се обвиняваме за това, че сме слаби. Не надебелявай за другите, ако го правиш го прави за себе си. Има много съвети в интернет за качване на килограми, но най-добре е да се посъветваш с диетолог, да ти направи хранителен режим - това е единствения сигурен и в същото време здравословен начин. Успех!

30.   Мила, знаеш ли колко момичета мечтаят да са стройни и слаби. Гимнастичките гладуват с дни , само и само да свалят някой килограм. Просто започни да тренираш, хапвай си добре и всичко ще си дойде на мястото. Аз съм балерина, на 19 съм, 1,60 и 43 кг и се чувствам абсолютно нормално. Но работя по 8 часа на ден и понякога вечерта съм толкова уморена, че не ми се, яде нищо.
Знам, че темата е Стара, но все пак и аз да си кажа мнението.

31.   Мила, знаеш ли колко момичета мечтаят да са стройни и слаби. Гимнастичките гладуват с дни, само и само да свалят някой килограм. Просто започни да тренираш, хапвай си добре и всичко ще си дойде на мястото. Аз съм балерина, на 19 съм, 1, 60 и 43 кг и се чувствам абсолютно нормално. Но работя по 8 часа на ден и понякога вечерта съм толкова уморена, че не ми се, яде нищо.
Знам, че темата е Стара, но все пак и аз да си кажа мнението.

32.   Ами аз съм 1, 63 и съм на 13
Незнам как изглеждаш но аз тежа 43 килограма и хич не се харесвам
А за теб - ако наистина си много кльощава, тренирай, хапвай по 4, 5 пъти на ден, но не по много
А някой да ми каже как да си оформя краката? Ръцете ми си имат мусколи, корема също, даже ми се броят ребрата, ама ТИЯ КРАКАА.. ако знаете как се стягат специално крака и дупе ще ви благодаря

33.   Номер 32 - Щом си благодарна ще ти кажа. С клякания и напади, най-добре с тежести, но за начало може и без. Пробвай първо ходещи напади, поставяш единия си крак много напред, колкото се може по-голям разкрач и с другия задния коленичиш, предния се натоварва силно, после се изправяш и задния отива напред и т.н. Нещо такова -
https://www.youtube.com/watch?v=ASs_hoEGiFA (краката са по-надолу ахам, мхмхм :-))

34.   Темата е доста стара, но сигурно има и други момичета като авторката.
И аз бях слаба, даже много. Висока съм 1, 60, а на бала си, т. е., на 18 бях точно 40 кг. Всички мислеха, че не ям, а истината беше просто, че имах готин метаболизъм и бързо изгарях всичко. А иначе напротив, ядях си и то всякакви калорични боклуци. Защо го пиша ли? Ами за да не повтаряте моята грешка. Реших си, че винаги ще съм си слаба и мога да си ям каквото си искам, да не спортувам, че даже и да съм мързелива, случвало ми се е да хващам транспорт за 1 спирка, само и само да не ходя пеша. Е, да ама с годините нещата се промениха. На 18-бях 40 кг, на 20 и няколко около 45, после стигнах 50... сега съм на 36 и ме е срам да си призная колко съм дебела, ама малко над 70 кг! Което е ужасно е и се чудя как да отслабна, диети, спорт, вечно броене на калории, внимаваш какво ядеш, колко захар слагаш в кафето...
Та истината е, радвайте се, че сте слаби, защото това няма да продължи вечно, особено ако след определена възраст не промените начина си на живот. Тази година кг, догодина още 2-3... в началото се радваш, викаш си, че най-накрая имаш гърди, а не си плоска като дъска, обаче после освен гърди ти се оформя и дупе и корем... и накрая вече минаваш на бегом покрай огледалото защото те е срам от образа, който виждаш. И дори не можеш да си дадеш сметка кога слабичкото момиче се превърна в това прасе. Ужасно е! За това момичета, радвайте се на това, което имате, е разбира се ако сте си здравословно слаби, а не сте болни от анорексия, защото тогава нещата са вече съвсем различни. И помнете, слабото и стройно тяло, свежото лице и младостта са до време. После идват безкрайните диети, вечната борба да не изядеш онова парченце шоколад, скъпите кремове против бръчки, и вечното желание да изглеждаш като преди, ама знаеш, че е невъзможно. За това радвайте се на това, което имате в момента, нямате представа колко лесно и бързо можете да минете от графата слабо момиче, в графата дебелана.