Споделена история от Спорт и красота

Сладки неща
Вуйчо не ми дава да ям сладки неща, защото ще си разваля фигурата и никое момче няма да ме погледне. От половин година не съм яла сладки неща и вече не издържам. Умирам за шоколад или вафла. Каквото и да е. Само да кажа, че живея с него, с жена му, с родителите си и с братовчедите си поради причини, които не желая да коментирам. На мен и на братовчедка ми и на останалите жени не ни дава да ядем сладки неща по тези причини. Единственото сладко, което разрешава, това е захарта при топлите напитки.

Кара братовчедите ни, тоест момчетата да ходят с нас навсякъде и да кажат ако сме яли нещо сладко. Ние ги полихме да проявят милост, но те казаха, че ще ни издадат. И на съседите и на приятелите и на съучениците е казал, че който ни хване да ядем сладки неща, ще получи от вуйчо 10 лева. Те, разбира се, стриктно ни следят. Не издържам вече. Искам да хапна поне един шоколадов бонбон. Да схомена, че мъжете и момчетата в родата ядат пред нас и само ни дразнят.

Един път си бяха взели цяла торта и нас изобщо не ни поканиха. Дадоха ни по една праскова и казаха, че това е единственото сладко нещо, което можем да ядем. Странното е, че никоя жена от рода не е дебела. Всички сме с нормално телесложение. Дайте ми съвет как да ям сладки нещо при това положение. Не разбирам защо мъжете се държат така.

Коментари

1.   Еее, не!!! Това истина ли е??? Ако някой така ми забрани да ям сладко ще му избода очите.

2.   На колко си и съжелявам авторке, но тази история ми се струва измислена.

3.   Ех, да имах твоя вуйчо.... въобще нямаше да се оплаквам(тъй като родителите ми всеки ден купуват сладко и ми разрешават да се тъпча.. ии скоро ще стана дебелана).. ;хх

4.   Е те та това е пълна простотия! Ако се движиш активно, изгаряш всичко и сладкото няма да ти навреди. Вуйчо ти е маниак!!! Вместо да раздава по 10 лева наляво-надясно, да ти ги даде да отидеш на фитнес и да си купуваш сладки неща колкото си поискаш. Дори да те види, че си си купила сладки с твои пари, не може да ти направи нищо, това си е естествено право на човека - да яде каквото си поиска!

5.   ЕЙ какви са тези причини? !!! Щом ти се яде- върви на магазина и си хапни: какво е това мъжете да ядат сладко, а вие не?? Момчетата харесват и пухкавки момичета и от една вафла не се надебелява. Надебелява се от пасивен живот дори ако ядеш само плодове!! С майка ти, леля ти, и братовчедките ви отидете на сладкарница, какво толкова. И какво може да ти направи чичо ти???? С една приятелка много обичаме да упрекваме такива хора като мъжете във вашето семейство и да ги вкарваме в правия път. Само ни звъннете и ще можете да ядете сладко.
Noood

6.   Бунт! ;dd Вуйчо ти знае ли, че съдържание на захар има в почти всички храни? Всъщност в подобно положение можеш да се защитиш с много неща- това е твоето тяло, ти решаваш как ще го храниш... организма има нужда от абсолютно всякакви храни... захарта понякога помага... всъщност шоколада не е толкова вреден колкото съдържанието на захар в него, а по всякакъв начин е доказано, че чистият черен шоколад е полезен.

Впрочем, какво толкова, ако не му играеш по свирката?

7.   Незнам на колко си, но аз съм на 14 и всеки ден ям по един шоколад, ако не просто полудявам и започвам да се нервя на хората. Аз съм на този принцип имам си график ето го и него :
1. Закусвам добре
2. На обяд ям сандвич, но да не е пържен, а да е примерно само филийкахляб със сирене кашкавал и някакво филе.
3. Към 4-тири часа хапвам някакво сладко - кексче или нещо такова, има всякакви сладки неща в бутките.
4. Към 8-сем вечерям - ям доста добре, но без хляб или ако ям хляб го препичам на тостера или котлона, за да не надебелея.
5. След всичко това изяждам един шоколад.
6. Почивамси половин час - 30 мин. - и правя 50 коремни преси - това е за да не надебелея.

Ето сега какво ще ти кажа - ако съучениците ти са ти истински приятели няма да му кажат. Все няога оставаш сама нали, отди до магазина и вземи нещо, ако те е страх да не кажат накарай някой да ти вземе - приятелка или приятел - и после отиди в таолената и го изяж, най - добре в училище. Ако не подейства, просто кажи на вуйчо ти , че ще тренираш, и няма да надебелееш от един бонбон. Незнам, но мисля че вуйчо ти прекалява с това което прави. На мен не ми даваха да НЕ ЯМ, КАТО МАЛКА НИЩО НЕ ЯДЯХ И ПРИЯТЕЛКИТЕ МИ МЕ КАРАХА ВСЯКО МЕЖДУЧАСИЕ ДА ЯМ НЕЩО, ОСТАНАХ СИ СЛАБА, НО ВСЕ ПАК МИСЪЛТА МИ Е, ЧЕ ТЕ МИ БЯХА ПРИЯТЕЛКИ И МИ ПОМОГНАХА ДА НЕ СТАНА АНОРЕКСИЧКА , А ТВОЙТЕ ПРИЯТЕЛИ - АКО СА ТИ ИСТИНСКИ ПРИЯТЕЛИ - ЩЕ ТИ ПОМОГНАТ ДА ХАПНЕШ ПОНЕ ЕДНО ПОРЧЕ ШОКОЛАД. Ти не си оточнила, защо толкова те е страх да те хванат, че ядеш сладко. Защо толкова те е страх просто си кажи, че искаш поне веднъж седмично да хапваш нещо сладко.

8.   ами кажи му, че организмът се нуждае и от сладки неща, какво ще стана ако хапнеш, няма да те убие

9.   Това е ужасно да не можеш да ядеш сладко, а да искаш и все пак братовчедите ти няма да се мъкнат вечно след теб, все ще намериш как тайно да си хапнеш сладко, а и от къде на къде вуйчо ще ти казва какво да ядеш и какво не, ако родителите ти ти дават няма какво да го слушаш все пак те решават, а не вуйчо ти.

10.   Аз съм мъж на 28, исега като прочетох историата ти ми се иска и мойте родители да бяха правили така на времето. Аз съм момче и заради това или по вероятно не, но ми се даваше да правя каквото си искам. В резултат на това на 22 бях 104 кг и 179 см. От тогава не съм ял нищо сладко! Толкова време мина, че съм забравил вкусът му (Освен плодове). Сам си налагам забраната и сам си налагам да тренирам до пълно изтощение! Днес изглеждам по-добре от 90 % от връсниците си и не само! Бих наложил подобни правила на всяко от децата си без значение от какъв пол е. За съжеление живеем в свят в който външния вид е твърде важен за да бъде пренебрегван. Ние сме готови да налеем хиляди левове в часни учители с цел децата ни да станат по умни, но колко от нас се сещат, че външния вид е не по малко важен!!!

11.   Кажи на най добрата ти приятелка, да ти приятелка да купи кутийка бонбони (сякъш са за нея) и после в даскало, като никой не ви гледа ти ги дава и ти си ги слагаш в чантата си. Отиваш в тоалетните, изяждаш ги, хвъляш опаковката и всичко е на 6.

П. П. -само внимавай да нямаш шоколад по зъбите, когато се прибереш. О, и успех :)

12.   не може без сладко, организмът си го изисква. Поне веднъж в месеца. Няма лошо да му кажете, че по време на цикъл кръвното налягане е ниско и за да сте нормално активни имате нужда поне от един малък шоколад изядете. Този твой вуйчо е ебахти диктатора

13.   e какво толкова ще ти направят, ако ядеш сладко? Баси смотаняка... ми вие жените не можете ли да му забраните мача я да види тогава.. ;д

14.   О, това ми изглежда толкова измислено.
Аз не познавам човек, който да не му се случи да остане за миг насаме на улицата, ако ще веднъж седмично, месечно! - и да не може да се отбие да някоя лавка за 1 вафла.

Те хората даже в малките села намират начини да изневеряват без да ги усетят, камо ли да им се яде нещо сладко - и да няма начин да си угодят.

15.   Че то да не се дебелее само от сладкото, пък и трябва да се тъпчиш като прасе за да надебелееш. Ебати психопата. Пък и това си е ТВОЕТО тяло, а не неговото, него кво го бърка? Странна история.

16.   Аз всеки ден ям сладко, но съм с поднормено тегло. Ай сега де?

18.   тва е най-великата история, която съм чел в сайта! вуйчо ти е boss 10-ти level!

19.   Да кажеш на вуйчо си че това си е твоя живот и ако си развалиш фигурата той няма да живее с теб, на твое място щях да му тегля една майна.. Аз ям ужасно много сладко на ден още сутрента като стана първата ми работа е да изям един шоколад и да ти кажа чесно не сам си развалила структората много искам да кача поне 5 кг ама уви не се получава. Майка постоянно мрънка за сладкото но да ти кажа чесно НЕ МИ ПУКА КОЙ КФО КАЗВА

21.   Имаш страхотен вуйчо! Умен човек. Може и да не надебелее от една вафла, но в тази вафла няма нищо полезно... изобщо на вид изглежда съблазнително, но като съставки.. направо се отвращавам. Ако толкова ти се яде, го помоли, когато си в цикъл и кажи, че ще си направиш домашни шоколадови бисквитки например, само че с мед и вместо брашно с овесени трици и ядки! (и какао) Само да се позамисли отностно захарта, която ви разрешава, малко си противоречи.. и повярвай ми нямаш чак такава голяма нужда от сладко.. изяж един банан и ще видиш как ше се почувстваш по-добре, това според мен е лъжлив сигнал.

22.   Ами искам да имам твоя вуйчо! Е не чак толкова строго да ми е забранено да ям сладко. Но ако ми позабранят да ям сладко ще сваля доста килограми