Споделена история от Спорт и красота

Биотин
Здравейте,
Искам да започна прием на Биотин. Не заради друго, но косата ми е в доста лошо състояние, къса се, кожата и ноктите- също. Не знам какво ми се случи в последно време, но се съсипа всичко. Та... Мнения? Чувала съм много лоши неща за него, но пък и много добри. Моля, който го е ползвал, да каже как е подействало, какво е по-специфичното. :) Ако има значение, всеки ден приемам хормони /щитовидната жлеза/, рибено масло и Селен.
Благодаря предварително :))

Коментари

1.   Пий бирена мая и калмацин,
яж яйца, леща, черен дроб, овесени ядки, кисело мляко,
приемай отвара от коприва,
продължавай с рибеното масло и дори увеличи дозата.
Няма смисъл при това положение да приемаш допълнително биотин.

Щом имаш заболяване на щитовидната жлеза - значи трябва да си засилиш кръвообращението - прави интензивна гимнастика - може и за кратко, но всеки ден. Практикувай свещ или стойка на глава за минута-две. Така се оросява лицето и кожата на главата, косъмът се храни.

Пий много вода, защото само така полезните вещества стигат до самата повърхност на кожата.

Пиши след месец как ти се е отразило.
Трябва да има много силен ефект. Изброените храни са доказано най-добрите за косата и кожата. И не само.

2.   Биотинът дори и при много високи дози няма установени и доказани странични ефекти. Все пак както всичко друго трябва да се приема според приетите норми (150-300 микрограма на ден). Само защото имаш проблем с косата и ноктите не означава, че имаш нужда от добавка (и най-специално биотин). Добавка помага само в случай на дефицит на конкретната съставка. Иначе няма да има никакъв положителен ефект. Дефицит на биотин е изключително нехарактерен. Въпреки многобройните статии в женски списания биотинът няма доказан ефект върху косата. Той оказва действие върху метаболизма на въглехидрати и мастни киселини. Най вероятно се касае за нещо друго. Необходимо е да си сигурна какво е то (а причините могат да са многобройни включително шампоанът и сешоарът ти).
Приемайте добавки само след лекарско предписание или консултация с фармацевт, защото иначе освен че няма да има желан ефект, може да се стигне и до усложнения. Щом приемаш хормони е задължително да се консултираш с лекар.

3.   Мерц!

4.   Аз пия Геритамин нео и съм доволна. За косата все още не знам, но лицето ми стана адски чисто. :)

5.   Биотинът ми преобрази косата, но този за животни от вет. аптеки. Късаше се, капеше но биотинът и не само много ми помогна да си върна гъстата и здрава коса. Счукваш 5 хапчета биотин и ги смесваш с 2-3 суп. л. тривитаминол. Слагаш само в корените с капкомер, завиваш в найлонова торбичка и кърпа и стоиш час и половина. Правиш го преди всяко миене около един месец. Дано ти помогне както на мен : )

6.   Към номер 1: спазвам този хранителен режим, благодаря все пак :)

Номер 2, и аз си мислех да се консултирам с личната ми лекарка преди да го започна... просто за всеки случай :)

Номер 3, не съм запозната с Мерц, възможно ли е малко повечко информация? :) Въпреки че вече го поразучих :))

Номер 4, за тези таблетки съм чувала, че се пълнее и нараства окосмението, забелязала ли си го при теб? :)

И номер 5, мислила съм и за тривитаминол, при това съвсем сериозно, но засега мисля да започна само с таблетките на Биотин, после ще добавя и тривитаминол :)

Авторката

7.   Ето какво правих аз и сега имам дълги и здрави нокти, а косата ми е гъста и расте по-бързо: масло на икаров за нокти от аптеката и йод (максимум 4 лв ще ти излезне), всеки ден като имах време ги редувах и мажех, а за косата преди да се къпя си правех маска от тривитаминол, хининива вода и водка. (11лв всичко) Успех, аз го пробвах и има ефект :)

8.   аз пия биотин нямам проблеми със нищо просто ей така реших да си го купя много съм доволна 5. 000 микро грама