Споделена история от Спорт и красота

Пъпки около устата и брадичката
Здравейте!
Искам да ви попитам някой сблъсквал ли се е с множество пъпки около устата, на брадичката и надолу по линия до врата. Една фармацевтка каза, че може да са хормонални, тъй като не се махат вече 3-ти месец, а съм пробвала с каквото и да е.
На всичкото отгоре и ми е жълта кожата в областта, а аз по принцип съм с бяла кожа и доста си личи разликата.
Не ми се ходи много на лекар, защото знам за хормоналните хапчета, на сестра ми "лошо" й ставаше от тях, не са приятни, но ако това е единственият начин...

Моля за съвети! :)

Коментари

1.   И аз имам много пъпки точно там и също съм чувала че са на хормонална основа. Пробвала съм какви ли не мазила но полза никаква:(

2.   Здравей, аз имах страшно много пъпки по брадичката и челото, само че не ги имах от 3 месеца, а от 3 години. Пробвах всякакви методи - козметик, дерматолог, мазила, но нищо не помогна.. един ден отидох при една гинеколожка, защото имах проблеми с менструацията и ми изписа противозачатъчни. След 3-я месец вече бяха напълно изчезнали /да чукна на дърво/.. излиза, че всичко е било на хормонална основа и затова другите неща не са помагали. Ако и ти имаш хормонални проблеми.. пъпките няма да минат без хормонално лечение.

3.   така е.. съгласна съм с номер 2. И аз имах мн пъпки в областа на брадичката и по края на устните мн ми излизаха, а и имам проблеми с хормоните, но в момента пия противозачатачни хапчета и бирена мая та малко се пооправих, но да видим до кога :)

4.   Здравейте... аз също имам проблем с пъпките но мойте са не само по братичката ами и по бузите :( по брадичката са малки ситни и червени а по бузите са ми големи и червени изглеждат подкожни нямат връхче, а в същност като ги стисна излиза гной. имам ги от началото на зимата, пробвах с ЗИНЕРИТ пробвах със продукти на ГАРНЙЕР, накрая бях почнала да пия хапчетата ГЕРИТАМИН, но резултат никакув продължават да излизат гадни са цялата станах на дупки на червени петна. Исках да питам дали това е на хромунална основа, и какув съвет бихте ми дали. 19 годишна съм и ме е срам да излизам така интересното е че аз винаги съм имала пъпки поне като влязох в побертета, после бях се изчистила иии зимата започнаха тези гадните

5.   Amoksiklav-антибина опаковка, за 4-5 дни и си готов!

6.   й аз иам много пъпки по брадичката как да ги махна на 13 съм

7.   Пъпките около брадичката ще минат само с бирена мая на люспи. В аптеките е има и в здравословните магазини. пъпкити се дължът на проблем с храносмилането.

8.   Зинерит

10.   Мий всичко преди да го лапнеш ;)

11.   Моля помогнете и на мен. От близо 1 седмица около устата ми излизат малки бели пъпки и постепенно станаха повече... А пък по братичката също имам но там са големи, нямат връх и са пълни с гной... Ужасно е. Излизат по две една до друга... Моля ви кажете ми какво да правя