Споделена история от Спорт и красота

Искам да отслабна естествено
Аз съм тийнейджърка. Постоянно ме обиждат, че съм дебела. Въпреки, че не съм. Не съм свръх слаба или нещо такова, но съм нормална.

Висока съм 1. 70 и тежа около 67 кг... знам, че звучи доста като за момиче, но всъщност изобщо не съм толкова дебела за колкото ме обиждат...
Моля ви помогнете ми! Искам да отслабна, но без разни хапчета, все пак съм още малка за такива неща!

Благодаря ви много!

Коментари

1.   Идеалното ви тегло е в границите: 60. 7 кг. - 62. 5 кг.
Нормалното ви тегло (BMI) е в границите: 54. 9 кг. - 69. 4 кг.
Синкас

2.   1, БМИ-то за съжаление има значение само за медицинската страна от проблема. За още по-голямо съжаление, в днешно време за естетични са приети кльощите.
Аз съм 176, 64 кг. Стегната съм, тренирам фитнес и въпреки това доста хора ме приемат за леко дебеличка. Нося размер М, не S например...
Това е положението...

3.   Може да отслабнеш със спорт. Не си набивай комплекси обаче. След като се харесваш и чувстваш добре какво ти пука за злобните забележчици. Я не им обръщай внимание.

4.   Не се обиждай мила, но наистина си малко дебела. Разбирам го по това, защото и аз съм 1,70 висока, а тежа 50кг. Наистина е добре да отслабнеш по естествен начин както ще направя и аз, защото не си харесвам теглото! Опитай с по-здравословно храненеи упражнения!
Ънчитуу

5.   Стига с тези диети бе!
Стегнете се... ако си дебел нищо не помага!

6.   Приложи 90 дневната диета (питай чичо си гугъл) Аз с нея направих идеално тяло.. а бях...

7.   Виж какво ще ти кажа, ама добре ме слушай. Не знам какво правиш в тоя фитнес, и дали е правилното. Няколко неща знам със сигурност и са изпробвани. Най-бързо се свалят мазнини и се поддържа фигура с тичане и скачане. Сега като дойде пролетта хващай анцунга и почвай навън или на пътечка, но ако е на пътечка тярбва доста повечко. В началото е трудно навън, но ако не се предаваш ще ти стане навик, много по- полезно е, а да не говорим, че тренира половината мускули, най - ефективно за сваляне на шкембета, които винаги на нас жените са ни най-големият проблем, де не говорим за дупето.
Иначе, то е ясно - без спорт просто не става, ти ходиш на фитнес, предполагам, че си го разбрала това. Но за сваляне, наистина ти трябва интензивно кардио. По отношение на диетите - всички вече знаем, че не помагат. Храниш се известно време - сваляш за сметка на здравето си, по - добре никой да не прави такива неща. Всички знаем, че трябва да се намали сладкото и така нататък, но като цяла трябва да се смени начинът на хранене, и по-скоро мисленето за храненето. И не става въпрос просто да промениш начина си на хранене - а да избереш правилният. Ще ти препоръчам нещо, което открих преди половин година, казва се 'зоната', има книга на български, струва около 11 лв, става въпрос за теория на американски /ако не се лъжа/ /биохимик. Не само, че се сваля всичко ненужно, но и намаляваш риска от всички заболявания в бъдеще. Без никакви ограничения в храненето, даже се яде по доста според тая книга, но винаги можеш да си го пригодиш към твоите нужди. Аз съм 1. 68 може вече да съм ударила седемдесетака. Тежа 55. Нямам комплекси по отношение на тялото ми, не съм имала за цел да свалям килограми, опитах режима на тази книга уж за да се храня здравословно. За една седмица свалих 2кг без да усетя глад, без да се лишавам от нищо, само комбинирайки храните по определен начин. но спрях да съм много стриктна защото, наистина яденето ми идваше много, но никога не почувствах корема си надут както преди. Още гледам да спазвам основните принципи, беше ми много полезно. Виж си в нета, провери, препоръчвам горещо.
Също така добър спорт е и скачането на въже, доста го правих но май порастнах с 2 3 см за 6 месеца а съм на 20, не мога да си намеря висок мъж та ме страх повече да го правя :D:D
Хапчета, недей, хапчета и диети не са изход
Успех в начинанията ти и дано скоро се почувствеш добре в тялото си :)

8.   Здравей мила ти си с наднормено тегло според BMI идеалното тегло за теб 59кг

9.   Значи, ако искаш да отслабнеш ти препоръчвам спорт и здравословно хранене при мен даде огромен ефект. Значи ходя на фитнес 5-ти месец и от 70 килограма станах 59. Първоначално нямах възможност да ходя на фитнес и започнах да бягах и свалих 5 килограма и бях 65 , като се записах на фитнес станах 59. Ям риба , месо, плодове, зеленчуци, салати , ядки, кисело, прясно мляко и пия много вода. Ако нямаш възможност да се запишеш на фитнес започни да бягаш пак има ефект. Ще ти дам и няколко канали с упражнения, които можеш да си ги правиш у вас, погледни ги :) Напиши в youtube fitnessblender, XHIT Daily, POPSUGAR Fitness, blogilates, steadyhealth . Има упражнения за всяка част от тялото. Ако някой знае упражнения за вътрешната част на бедрата да напише като коментар, защото само за там не си харесах , а за дупето си намерих и от утре ги започвам, а по корема имам да чистя мазнини с кардио и вече се получава. Та, ако някой знае да напише . И ти пожелавам успех :)

10.   ЕЕЕЕЕЕЙ много разбирачи се навъдихте нещо...
Вместо да изнасяте лекции относно здравословно хранене и бла бла бла, да й бяхте измерили BMI. Той е 23. 18, което е В НОРМАТА. Ето и таблицата за всички разбирачи:
ИТМ
Поднормено тегло < 18. 5
Нормално тегло 18. 5 - 24. 99
Предзатлъстяване 25 - 29. 99
Затлъстяване ? 30
Това, че вие толерирате момичетата да са такива, каквито на вас ви харесват, а в случая кльощи е друг въпрос. Нищо лично, аджеба, ама си запазете идеалите и разбиранията за себе си и бъдете по-обективни. Килограмите не са само от мазнини, а и от мускули, костна структура. Умници сте големи!

11.   Забавно е да виждам коментари като: "дебела си", "в нормата си" и т. н.. Та вие дори не сте я видели как изглежда!? Може да има по-широки рамене и гръден кош! / За мен тези "норми" са безсмислени. Аз лично не им вярвам!