Споделена история от Спорт и красота

Мазна коса - ужас!
Имам ужасен проблем, за който не мога и не мога да открия решение.

Косата ми се омазнява супер бързо - ако днес си я измия, утре няма да е в особено добър вид, а в други ден - ще е адски мазна. (И това е в най-добрия случай - ако съм си направила с пресата вафлички в корените, ако не го направя още на следващия ден след измиването, косата ми вече ще е замазнена и неглиже). Какво да правя - това направо ме побърква.

Опитвала съм буквално всякакви шампоани за мазна коса(и не само за мазна де) от най-евтините до доста скъпички и файда - никаква. И бебешки и всичко и маски и какво ли не, но промяна никаква. На 22г. съм и вече не съм в пубертета, че да обвинявам хормоните за бързото омазняване.

От малка съм си такава се с мазна коса все едно не съм се къпала с дни, а вярвам ще се съгласите с мен, че не мога да мокря косата си всеки ден - това дори допринася за по-бързото омазняване до колкото съм чела! Какво да правя, омръзна ми. Някой има ли проблем като моя и да е намерил някакво решение. Знаете ли нещо по въпроса, което може би не съм пробвала и би ми помогнало. Ще бъда благодарна, ако получа съвети!

Коментари

1.   Ами не я мий толкова често, сигурно я миеш всеки ден и за това става така, опитай една седмица бъди си вкъщи поседи с мазната коса, никой няма да те гледа, дай и да свикне и не я мий толкова често и с шампоан против мазна коса я мий, не я изгаряй толкова с преси, маши, не и слагай много лакове пяна то от това скалпа се омазнява.

2.   Нищо, че си на 22, може да е от хормоните. И не е вярно, че ако я къпеш всеки ден се омазнява повече. Аз си я мия всеки ден и хич не е мазна :)/да чукна на дърво/. Пробвай да си я къпеш по-често.

3.   Побвай с Низорал... къпи се 2 пъти в седмицата с него... Моята коса супер бързо се омазняваше докато не почнах да се къпя с Низорал... малко е скъпичък, но пък има файда от него :))

4.   И аз цял живот от това страдам. вече съм на 30 и никаква промяна. Kакво ли не съм пробвала. Имам приятелки, които я мият всеки ден и пак не помага-започва да се омазнява още по-бързо. Нито ползвам лакове и други химии, нито я третирам с преси-просто такъв ми е генът. Миналата година се приместих да живея в Англия и открих много хубаво решение-сух шампоан. Казва се Батисте и е във флакон като дезодорант. Пръскаш в корените когато започне да се омазнява, масажираш с прасти да абсорбира мазнината и оформяш както обикновено. Страхотен е- с много приятен аромат и също така придава обем. От миене през ден стигнах до веднъж, два на седмица. Не знам има ли го в БГ, но предполагам ако не същата марка, все ще има някоя друга, която да опиташ. желая ти успех :)

5.   Може да имаш повишаване на мъжките хормони, проблеми с кожата имаш ли?

6.   От сухите шампоани съм чела, че се запушват порите на главата.. А и с него не решавате проблема само го прикривате :).. Минала съм през това, просто си къпи косата с по-леки шампоани например за нормална коса и всекидневна употреба (например ТЕО с яйце, супер е! ) Не я мий с толкова силни шампоани за мазна коса, те уж помагат, но всъщност избщо не.
Помъчи косата си малко стой максимално дълго време с мазна коса за да свикне и това го прави поне ден-два над деня ти за къпане. Защото тя е свикнала, да я миеш често и затова произвежда по-голямо количество себум, който омазнява косата... След време, когато почнеш да я къпеш по-рядко ще се нормализира и ще изкарваш по 3-4 дни, което е супер.. Максималното къпане на седмица е 3 пъти...
Успех :)

7.   Вземи си шампоан на Селениум, незнам кде можеш да го намериш, но аз си го поръчвам при фризьорката ми. Продуктите са италиански и лично аз съм много доволна!

8.   Аз имам същия проблем с косата си. Мия ги през ден а все едно не съм я измила от седмици :х ужасна е опитхвах всички шампоани :Обикновени, бебшки и от много скъпите и нищо... Една приятелка ми сподели да си взема от аптеката ХИНИНОВА вода и да я врпасквам в корените в деня в които ще я изммия няколко пъти и след това да я измия. Лично аз още не съм пробвала но скоро ще го направя и аз. Така че ако искаш пробваи и ти :) Дано съм помогнала.

Момиче на 17

9.   От авторката:
Към 5. : Не мисля, че имам такива проблеми, нито пък проблеми с кожата!

към 6. : И аз май вече имам такова наблюдение за шампоаните за мазна коса - никакъв ефект от тях!

към 8. : Аз от време на време ползвам хининова вода, но имам наблюдение, че от нея даже още повече ми се замъзнява косата!
Благодаря на всички коментирали!

10.   Мила аз имам съученичка с мазна коса, много гадно се чуства! Мисля, че трябва да се решиш повече, но да не си пипаш косат ас ръка!

11.   Слагай в шампоана, с който се миеш по 2 стрити на прах аспирина и после пиши тук какъв е ефекта.
2 аспирина на всяко миене. Съдържа салицилова киселина, която изцяло преборва себореята, полезно е и за мазна коса, и за лице /акне/.

Това е рецептата на Дженифър Анистън, а тя е посочена за известна личност с най-хубава коса.

12.   Здравейте на всички аз имах същия проблем ужасно мазна коса не издържаше и един ден чиста. След дълги години търсене на помощ от различни шампоани и какво ли не друго, стигнах и до един много стар метод измиване на косата с хума мия я вече 4 седмица с нея. Купува се от аптеката на прах е и не е изобщо скъпа, разтваря се във вода а съотношението е към 50 грама вода слагате хума докато се получи кремообразна смес , с която си измивате косата и ако искате да измийте след това със съвсем малко шампоан за да е по мека :)

13.   Аз съм на 12 и имам същия проблем. Мия я и на следващия ден е мазна, пък и аз не я мия толкова често. Правя го през 4 дена какво да правя

14.   Сух шампоан!

15.   Аз се спасявам със сух шампоан - направо се родих откакто го открих, отделно косата има форма и обем и се задържа в прическа. Съжалявам единствено, че открих този продукт твърде късно.

Иначе с хума също съм пробвала измиване - наистина леко изсушава, косата става обемна и не се омазнява лесно... но - при мен щръква като кошница и не поддава на никакво стилизиране след хума. Така че съм ограничила хумата до два пъти месечено в комбинация със жълтък и кисело мляко.

16.   аз съм същата. Но от няколко седмици забелязвам подобрение. Реших да експериментирам и да редувам постоянно шампоаните, например един път с head and shoulders, другия път с Nivea. Направо се родих, сега косата ми е хубава дори и на 2 ден, и вече почнах на 3 да я мия. За всеки случай на 3 ден използвам сухи шампоан.
TIQ

17.   Ами аз съм на 15 и аз имам този проблем още от малка.. като цяло все съм ползвала шампоани за мазна коса въпреки, че и при ме няма никакъв ефект, но смятах, че ще ми мине след побертета. Последният път обаче реших да си сменя фризиорката и тази другата ми каза, че ако не го спра така това ще продължи и после ще започне да ми капе косата!!! Уплаших се.... и тя ми даде някакъв спецциален шампоан и балсам, които трябва да използжам 6 пъти и всеки път по много малко и след това тя пак да ме види. Каза, че това може да се преотврати и чрез боядисване. Та съвета ми е просто да попиташ фризиорката си.. а и може също да провериш дали ти е зачервен скалпа Ако е зачервен някъде, косата ти се омазнява отпред и окколо ушите и ако по челото ти има мъртви клетки, което ще разбереш като си пипнеш челото(боцка малко), то тогава е такъв проблема. Аз само това мога да ти кажа- надявам се, че съм помогнала. А и също докато намериш по-трайно решение на проблема мога да ти препоръчам една италианска пудра за коса, която е наистина "вълшебна". Аз си я поръчах от фризиорката, но и в изнтернет може да я има. Казва се : FELCE AZZURRA (Classico Talcum Powser Talco)-PAGLIERI

18.   И аз имах такъв проблем и фризъорката ми ми каза че я мие с веро "Ехо" един път в седмицата. Знам и на мене ми се струваше фрапиращо, но пък нейната коса е прекрасна и до кръста, а ме увери че използва този метод откакто се помни. Струва си да се опита :)

19.   Не знам дали темата е още актуална, но пробвай с това
1- Разтваряш супена лъжица сода във топла вода.
2- 2-3 супени лъжици оцет(задължително Ябълков) в топла вода.
(като и двете количества са достатъчни за да полееш скалпа си обилно)
3-като влезеш в банята полей си косата със содата, след това със оцета и я измий!
От това ти става по-мека, лъскава и по-малко мазна косата!
Когато си лягаш, пробвай да е връзваш на кок и така да спиш, също става, поне при мен, а на мен също много ми се омазнява косата.

П. С. - мазната коса се получава когато имаш и мазно лице, 2-те имат връзка.

20.   Чувала съм, че доста хора с мазна коса използват бебешка пудра, защото тя попива излишния себум от калпа. Когато косата ти е мазна, просто поръси в корените си обикновена бебешка пудра, разнеси добре навсякъде и си готова.

21.   Вземи си хининов шампоан на Милва. На мен ми помогна. Дано и при теб да има добър резултат

23.   Aз също имам този проблем и не знам какво да правя. На 12 съм и всички ми казват че е от пубертета. Аз наистина съм с проблемен пубертет, но търпя много обиди даите съвет. Къпя се всеки ден, но няма ефект.

24.   Изобщо не е вярно, че косата се омазнаява от по-често миене. Само глупак би вярвал на това. Моята коса преди беше като твоята и почнах да я мия всеки ден и познай - вече се омазнява по-бавно и я мия през ден, скоро мисля на 2 дни да пробвам. Но тази промяна изисква години! На мен ми отне около 2-3 години.

25.   Това че си на 22, не значи че хормоните са ти добре. Дано да са. Има много хормони... И ще ти кажа, че съм малко по-голяма от теб и моите хормони не са ок и бях шокирана, защото никога не съм имала оплаквания и се чувствам чудесно. И аз съм и имам мн мазна коса. Купи се през ден. Няма начин. Не ми е окала косата от много къпане. И.. изследвай се. Сигурно няма да ме послушаш, защото и аз не бих се изследвала за толкова малко нещо, но сега вече мисля различно.