Споделена история от Спорт и красота

Отслабване до лятото (10 кг.)
Ами, на 13 съм. Висока съм 1, 74 и 66кг.

Искам да махна 10кг. До лятото има околоооо... 4-5 месеца. Знам... че има и по-дебели от мен, даже не съм точно дебела, просто имам коремче и ми писна да си го гълтам и бедрата ми са малко по-големи от тези на Бионсе.

Та мисълта ми е, дали е възможно да отслабна като ям 5 пъти на ден в точно определени часове и по малко. Като пия и много вода разбира се.

И от март месец да започна упражнения вкъщи. От април - юни смятам с една приятелка да бягам на стадиона всяка събота и неделя. Постепенно ще увеличавам разстоянията (да допълня и, че ходя много. Много, много, много рядко си хващам автобус или такси...

С майка ми най-вероятно ще ходим на аеробика и народни танци от април-май.
Та мислите ли, че добре съм го измъдрила или е задължително да се подложа на диета или нещо подобно.

Моля за свестни коментари!!! Мерси предварително! ^^ (BOW)

Коментари

1.   Да ядеш 5 пъти на ден си е МНОГО свали ги на 3-4 и яж повече плодове, не яж храни богати на мазнини като чипса и не пии много кола.. И от март месец може да започнеш да правиш упражнение.. клякания, коремни преси etc. Аз съм на 15 и съм 1. 87 висок 56 кила а ти сравнение с мене си джудже..

2.   Щом се движиш е добре, че няма да качваш, но ще тъпчеш на едно място, т. е. килограмите няма да мръднат, а за да ги свалиш трябва и диета.

5.   Има едно нещо - калориен баланс. Там е ключа. Дали ще е диета, дали ще гориш калории чрез аеробика или мъкнене на камъни, все трябва да постигнеш едно и също нещо, а именно калориен дефицит. Най-лесно и ефективно е със упражнения и диета. За 5 месеца ще свалиш точно толкова. А бедрата на Бионсе са на границата на прасешкото. Още малко и я вписвам в категория тежкотоварни свини :))))) Засега е в категория доста закръглени, полу-дебели.

6.   Абе, стига с тези диети... Щом тежиш толкова значи такава ти е структурата. И да отслабнеш пак ще ги върнеш.. човек от структурата си не може да избяга... Масово децата правят диети, родители нямат ли?
И защо за лятото да сваляш? Зимата не може ли да си с нормално тегло пак? Какво толкова има лятото? Или за 15-ти септември искаш да блезнеш с нова диета? хах

7.   По принцип 66кг. не са чак толкова много за ръст 174см...
А бе номер 1, не мога да повярвам, че си написал такава глупост!
Как може да си висок 1, 87 и да тежиш само 56кг.? Ти сигурно се носиш свободно из пространството, при малко по-силен вятър. :)))) Аз съм мъж висок приблизително 180, 181см. и тежа 77 кг., но въпреки това изглеждам мега слаб! А какво да кажем за теб, след като си със 7см. по-висок и с 22кг. надолу...
Сериозно трябва да обърнеш внимание на здравето си, без значение дали си мъж или жена!
Колкото до авторката, за мен тя е с абсолютно нормални килограми за ръста си и може би трябва свали само 2-3 кг.
в областта на корема... А като си стегнеш тялото с тренировки, вече ще изглеждаш чудесно! Успех.

8.   Килограмите ти са съвсем в нормата, по скоро упражнения ти трябват за стягане на тези килограми, не за махането им. А със стягането, ще изгориш и част от тях. ака ще дабиеш двоен успех-две в едно. И слаб и отпуснат, никак не е добре. По добре стегнат и пъргав!

9.   Когато бях на 12, започнах да спазвам диети, съучениците ми постоянно ми се подиграваха, че съм дебела, отслабнах наистина много. Разбира се и бюста ми се стопи, но пак си върнах килограмите след 2-3 години. Мило дете, не ти препоръчвам да спазваш диети. Просто не се тъпчи и не преяждай. Спортувай и ще се чувстваш по-добре. Диета не се спазва, докато тялото ти все още се развива. Не лишавай организма си от това от което има нужда.

10.   От Авторката :
До Номер1 - чипсове и такива измишльотини не ям или пия. А за височината - супер! Имало високи момчета о. О аз се мислех за гигант ;дд
Номер 6 - Не съм казвала, че ще започвам диета :) Поисках за съвет дали е НУЖНА въобще, понеже си имам апетит и не карам само на солетки :) А пък до това за "свалянето за лятото" - не, не само за него. По-скоро ДО лятото искам да се стегна малко, а не после пак да се отпусна. После ще си поддържам форма :)
Мерси на всички досега, които сте писали коментари!

11.   ами като се замисля добре си го измислила.... но да ядеш 5 пъти не! аз съм около 60 кила и ти казвам, че не е много малко.... =[ аз ям по 2 пъти на ден и ти препоръчвам да не се ограничаваш а да ядеш просто по малко пъти и по по малко

15.   Има една диета Японско чудо се казва и наистина е чудо сваляш от 5 до 7 кг. за СЕДМИЦА... прави се 14 дни ако си заинтересована чукни в гугъл да видиш пропорциите и часовете за храна успех Г. 18 год.