Споделена история от Спорт и красота

Дебела съм !
Здравейте хора! Имам проблем от малка-дебела съм. Сега съм на 12 години висока съм 166 см, а тежа цели 78 килограма!!! Проблема ми е основно в бедрата-адски са големи и ме е срам през лятото.

Бих искала да ми препоръчате нещо за това. Аз някой път ходя с брат ми и тренираме (тенис, лека атлетика), но съм ужасена от себе си, все пак не е много нормално тези килограми за моята възраст. Но за хранителен режим не мога и да си помисля-цял ден в училище (ходя и на занималня) там са само нездравословни храни, а аз все си обещавам:

Хайде от другата седмица по-здравословно, но явно нямам нужната мотивация. Бих искала да съм малко по-слаба тоест поне 15кг. да сваля :) Моля ви за съветчета :)

Коментари

51-52 от 52

64.   Разбирам болката ти и на мен ми е тежко, тежа 58кг. при ръст
1. 59. Аз съм на 12 и не съм най-дебелото същество на света но не съм и слаба(каквато искам да съм). Вече е 2017г. и искам да започна на чисто, направила съм си график и ще ти препоръчам някои неща за отслабване

65.   Така, здравей. Аз бях така. Започнах да пълнея благодарение на това, че ядях много чипсове. Започнах от трети клас и така до седми, докато не се взех в ръце. В момента ще съм девети клас(почти на 15)и тежа 43 кг. Отслабнах сама, с лично моя диета, никога не съм посещавала специалист, защото знаех какво да правя. Премахнах като за начало чипсовете и хляба(абсолютно никакъв хляб не ядях и не слушай хората, които ти казват, че той е полезен, защото след като в него има калории, не е, а и това са само ненужни допълнителни калории). Аз попринцип не обичам газирани напитки, но ако ти обичаш, спри ги на цяло. Не пий абсолютно нищо друго освен вода и фрешове(говорим за истински фреш-плод, изстискан в сокоизстисквачка, а не сокчетата на капи и т. н, защото в тях има захар)Няма да ти казвам да спираш сладкото, защото аз все още се тъпча със сладко и то много и колкото и да ми се иска да го спра, ми е слабост и не мога(но те съветвам ако можеш). Прави си за закуска(колкото и отвратително да ти се струва, и, повярвай ми, такова е, но има ефект)овесени ядки с вода(смисъл слагаш видрата да заври на котлона и после добавяш овесените ядки, но без никаква сол, захър, сирене или каквото и да било друго). За обяд аз ядях леща, защото е бобово растение и я дават за отслабване, като карам майка си да ми я готви без никаква сол и без брашно(отново, колкото и гадно да звучи)и я ядях с един или два домата без никакви подправки по тях. За вечеря ядях или риба (като рибата беше печена и беше с много малко подправки)или пък си взимах около 200 гр пилешко месо и го печах без никакви подправки и ядях тези неща или с една краставица или с един домат. И най-важното-пий много, мнгоо вода, защото тя е единствената, която ще ти помогне по естествен начин да разградиш мазнините. И наистина най-най-важното нещо-спортувай(най-добре прави коремни преси или бягай), защото аз направих грешката да не правя нищо и в момента кожата ми е увиснала и може да съм 43 кг, но изглежда все едно имам сланинки, за това ти казвам да не правиш моята грешка, защото даже и да отслабнеш, ако си като мен, няма да има файда. Ако имаш още въпроси можеш да чи пишеш по фейсбук-Mimi Cvetkova. Дано да съм ти била полезна :)

51-52 от 52