Споделена история от Спорт и красота

Оредяване на косата
Здравейте, аз съм момиче на 21г. От малка имах много гъста коса, всички се възхищаваха на това, в 7ми клас ми беше почти до кръста дълга и вълниста просто страхотна (а дори тогава не я харесвах защото исках права и не такава) Но постепенно започна да падна, боядисвала съм я само на кичури и не съм я горила много и донякъде си мислех че е от това че не полагам грижи!

После се оказа че от майка ми по наследство имам проблеми със щитовидната жлеза и с производството на някакъв хормон който отговаря за състоянието на косата и кожата. И съответно от това ми пада косата и също така имам пъпки по лицето си нищо че съм на тея години вече.... Иначе може да се каже че минавам за хубава но с тази рядка коса вече не знам... много ми е болна темата, като виждам момичета с дълги коси и направени прически... а моята не стига и до раменете ми и е доста рядка... и случайни познати ми го казват, но не знаят причината и аз вече не знам какво да правя :(

Коментари

1.   Аз също имам проблем на ЩЖ и косата доста ми капеше, но след съответното лечение нещата се подобриха. Иди на ендокринолог и исках да те попитам как си с килограмите, аз качих доста

2.   От авторката :
Ходих на изследвания и ендокринолог и ми преписа L-tiroxin, който пия вече от година някъде и за сега ефект няма... а за килограмите определено качих но то може и да е заради пубертета, иначе с контрол на храненето лесно свалям

3.   И аз имам занижена функция на щитовидната жлеза, т. нар. Хашимото, поради което пия L-Tyroxin. Косата за щастие не ми пада засега, но и аз качих килограми, както и ме мъчи непрекъсната умора, отпадналост и кво ли не. За щастие хапчетата заместват напълно хормона на жлезата, така че при правилната дозировка не би трябвало да имаш никакви проблеми. И с косата, и с теглото. Просто иди на ендокринолог и искай да ти направят кръвни изследвания. Хапчетата ще трябва да ги пиеш доживот, но е много по-добре отколкото без тях, повярвай ми!

4.   Ако се върнеш да прочетеш още по темата искам да ти кажа, че има и центрове по алопеция - окапване на косата. Те правят по-обстойни прегледи и назначават лечение. Има различни причини за окапване на косата. И пак може да се възвърне предишното и състояние ако се отстрани причината. Може пак да се сгъсти.

5.   N4 Благодаря, ще потърся такъв център в моя град, надявам се само леченията да не са супер скъпи :) Но дано да се оправи, не съм се отказала още