Споделена история от Спорт и красота

Упражнения за гърди
Здравейте всички.

Искам от вас съвети и идеи за упражняване на гръдната област. Значи ситуацията е следната: мъж на 23 години съм и от малък имам по-големи гърди, отколкото трябва. Наскоро реших да обърна внимание на този проблем и бях при лекар, защото се съмнявах за гинекомастия, но той ми каза, че няма такова нещо. Препоръча ми да правя някакви упражнения за гърди, за да стопя малко мазнини там.

Та въпросът ми е някой може ли да препоръча нещо, защото аз съм абсолютен новак в областта и нямам никаква идея как да тренирам, нито по колко време, нито на какви интервали, изобщо нищо. Всяка информация би ми помогнала много.

Коментари

1.   Липосукция...

2.   Аз ти препоръчвам да правиш набирания и лицеви опори... има всякакви разновидности, които улесняват или затрудняват тези упражнения. И още нещо... не тренирай само за гърди, а за цялото тяло... все пак трябва да има някаква нормална пропорция тялото ти, Нали?

Nobody

4.   Колко килограма си и колко си висок?

Лоша

5.   Малко над метър и 80 и малко над 80 кг :)

6.   Здравей. Написах ти един много дълъг и подробен коментар, но без да исках го изтрих и сега много ме е яд. Значи така като си те представя ( хаха, как звучи ) не си дебел, но за да намалиш гърдите ще се наложи да свалиш няколко килограма. Няма как в един момент да отслабнеш само в една част от тялото, защото всички са свързани. Няма как да искаш да свалиш само в дупе, гърди, крака и т. н. Не си написал, че тренираш, а ще ти се наложи. Ако в действителност много искаш да промениш гърдите, ще се наложи да се потрудиш доста и трябва да знаеш, че няма да стане от днес за утре или за 2 месеца.
Като за начало ще те посъветвам да се консултираш с фитнес инструктор, а да не тренираш на своя глава. Също така да не приемаш всичко в интернет за чиста моменета. Информацията е прекалено много и често си противоречи - било то кога е най-удачно да се бяга - сутрин или вечер, или по колко време. А и всичко е строго индивидуално за съответния човек и организъм - зависи от години, здравословно състояние, хранене, мерки, метаболизъм и т. н.
Както казах ще е нужно да свалиш няколко килограма, да изчистиш мазнините горе. Това ще стане с яко бягане. Вече ти си прецени дали ще е във фитнес или в парка, сутрин или вечер и колко често. (аз препоръчвам сутрин)
Също така, за да изгориш по-бързо мазнините може да приемаш л-карнитин (течен или на хапчета) или фат бърнът.
Препоръчвам ти второто, представлява комплекс от вещества, които помагат организма по-бързо да премахне мазнините. И гледай да е по-скъпичък, защото евтините добавки са пари на вятъра. Можеш да прочетеш в интернет - има много марки, както и коментари от хора, които са ги употребявали.
След като свалиш няколко килограма и изчистиш тези мазнини, вече ще започнеш със същинската част. Трябва да тренираш гръдните мускули, за да излязат на показ и да изглеждат красиви и стегнати. Най-добри за тази мускулна група са лицевите опори, както и кофичките.
Пиша ти някои основни упражнения, а ти ги потърси в нета, за да видиш на снимки или клипчета долу горе за какво става въпрос - флайс с дъмбели, повдигане на щанга от полулег/тилен лег.
Също така може да си купиш л-карнитин гел за гърдите.
Полезни са и масажите.
Щях да забравя, че всичко това ще окаже по-голямо влияние, ако е съчетано с подходящ хранителен режим, т. е трябва да промениш малко и хранителните си навици.
Общо взето чака те голям труд, имай предвид, че това е една от най-трудните мускулни групи и много хора с години не успяват да постигнат желания резултат.
Убедена съм, че ако си амбициран достатъчно и изпълнителен ще успееш.
И пак за последно ти препоръчвам просто да се посъветваш с фитнес инструктор, да ти изготви програма за трениране. Ако тренираш на своя глава, може да изгубиш излишно време, сили и средства. Успех и не се отказвай.

Лоша

7.   Всеки ден прави лицеви опори, коремни преси, вдигай тежести - гири, дъмбели. Ти преценяваш за тежеста, но трябва да се натоварваш. Ходи на лостове. Излизай да бягаш навънка. Спазвай режим - смисъл яж здравословни храни и си лягай рано и ставай рано. От време на време ходи на фитнес, може би 2-3 пъти в месеца.

8.   -Първо започни да тичаш, а когато нямаш време навън
тичай на място. По нагоре са ти препоръчали хубави упражнения, но тея упражнения изискват някаква базистна форма на цялото тяло. Набирания няма как да направиш защото нямаш никаква подготовка и няма да можеш и едно да сътвориш :).
лицевите опори са по лесни можеш да започнеш с серии от по 5 или 2-3 зависи колко можеш като комбинираш с тичане на място.
-събери си пари за два дъмбела и започни да правиш първо упражнения за ръцете
лек пример : сядаш на стол като краката са разкрачено половение да кажем един без пет :) опираш лакътя на дясната си ръка отстрани на едното коляно и с дъмбела започваш нагоре към рамото, после и с другата и така си правиш серии като постепенно прогресивно на нивото ти вмомента повишаваш броя на всяка серия- има много упражнения с дъмбели
няма да ми стигне цял ден да ти ги изброя.
Можеш да ходиш на фитнес и да ползваш смесени уреди като гладиатор, най лесният начин.
Но те предупреждавам - всяко начало е трудно и може да усетиш слабостта си в упражненията като удар по волята :), но не трябва да се отказваш.
Спри да ядеш мазни храни, да пиеш газирани напитки, сладкиши, ограничи хляба или яж пълнозърнест.
Наблегни на протеинови храни като месо в твоя случей пилешко риба може от диво прасе ако имаш познати ловджии.
Яж зеленчукови салати, плодове, ядки, мед - пии много вода повреме на тренировка и по принцип.
Вкъщи постоянно можеш да правиш някои лесни упражнения - тичането на място, клякания- клякане с скок с изпънати ръце нагоре - по сложната форма на това упражнение включва бързина и лицева опора и се използва за издръжливост в ММА.
Като сдобиеш някаква форма - ти сам ще усетиш - можеш
да пиеш Л-карнитин - той разгражда мазнините в тялото
и при тренировки те се превръщат в мускулатура. (но трябва да тренираш задължително ако пиеш)
Това беше накратко иначе бих казал много повече по въпроса. Пиши в гуугъл упражнения и ще ти излязат стотици сайтове.

9.   Искам само да уточня, че коментара ми не е реклама.
Авторе, има един форум - BB-team се нарича. Той е изцяло свързан с фитнес и здравословен начин на живот. Почети там, поразпитай и тъй. Успех.
XII